Společnost Kapsch přebírá český Getronics

Strategickým obchodním rozhodnutím vznikne silný regionální hráč zajišťující trvalé a kvalitní služby. Společnosti Getronics a Kapsch, mezinárodní společnost podnikající v oblasti informačních a telekomunikačních technologií, oznámily dohodu, že Kapsch převezme veškeré obchodní aktivity Getronicsu v České republice, Rakousku, Slovensku a Polsku.
Společnost Kapsch přebírá český Getronics

Převzetí české pobočky Getronics je součástí dohody mezi Kapsch Group a Getronics NV. V ČR je akvizice realizována převodem 100% obchodního podílu ve společnosti Getronics (Czech Republic) s.r.o. na společnost Kapsch. Rozhodnutí o prodeji je výsledkem důkladné strategické revize obchodních aktivit Getronics ve druhé polovině roku 2005. Důvodem prodeje bylo rozhodnutí Getronicsu odstoupit z tzv. malých trhů, korporátně definovaných. Na začátku tohoto roku začal Getronics za asistence KPMG Corporate Finance hledat vhodného obchodního partnera. Kapsch byl zvolen díky svému znamenitému renomé a velkému obchodnímu potenciálu vyplývajícímu z dohody.

„Prostřednictvím akvizice české pobočky Getronics posiluje Kapsch významně své působení na českém trhu ICT. Pro zákazníky tak vzniká silný důvěryhodný a profesionální partner s celoplošným pokrytím.“ dodává generální ředitel firmy Kapsch, Ing. Karel Feix.

 

Tento krok rozšiřuje portfolio služeb, které společnost Kapsch na českém trhu nabízí a zároveň i posiluje technologickou základnu, která v konečném důsledku umožní poskytnout českým zákazníkům komplexní sadu služeb na profesionální úrovni. Díky tomuto rozhodnutí bude firma Kapsch moci rozvinout působení na ICT trhu a rozšířit vysokou kvalitu svých ICT služeb za pomoci vysoce kvalifikovaných zaměstnanců Getronics. Getronics bude moci zesílit a dále expandovat ve svém core businessu po celém světě a pokračovat v poskytování profesionálního servisu klientům v České republice, Rakousku, Slovensku a Polsku.

 

"Po rozhodnutí Getronicsu opustit malé trhy se česká pobočka aktivně chopila výběru nového partnera, který by převzal její aktivity a zároveň se jednalo o oboustranně výhodné partnerství. Jsem skutečně potěšen, že se vše zdařilo podle očekávání. Getronics nabízí své zkušenosti, know how a špičkové služby, díky nimž může Kapsch rozšířit své působení. Jsme na nejlepší cestě dosáhnout synergie ve všech operacích", dodal generální ředitel Getronics (Czech Republic) s.r.o. Ing. Pavel Habarta.

 

 

O společnosti Kapsch

Společnost Kapsch patří k nejvýznamnějším evropským dodavatelům komunikačních řešení a komplexních komunikačních systémů. Společnost Kapsch poskytuje na vysoké profesionální úrovni hlasové, datové a konvergentní komunikační a informační systémy pro podniky a dopravu, řešení pro telekomunikační operátory a poskytovatele telekomunikačních služeb. Na českém trhu působí Kapsch Telecom spol. s.r.o. od roku 1991 a to jak v oblasti privátních hlasových a datových sítí a integrovaných řešeních hlas/data, tak i při realizaci národních a mezinárodních telekomunikačních operátorů.

 

O společnosti Getronics

Getronics je s 25 000 zaměstnanci ve více než 30 zemích světa a obratem 2,6 miliardy eur jedním z vedoucích světových poskytovatelů nezávislých služeb a řešení v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT). 

Getronics navrhuje, buduje, integruje a spravuje flexibilní a pokroková koncová řešení. Ve spolupráci se svými partnery a zákazníky optimalizuje hodnotu jejich investic do informačních technologií.

Getronics má sídlo v Amsterdamu, jeho regionální centra jsou v Bostonu, Madridu a Singapuru. Akcie společnosti jsou obchodovatelné na burze Euronext Amsterdam (`GTN`). Podrobnější informace lze nalézt na www.getronics.com.

Getronics (Czech Republic) s.r.o. je pobočka mezinárodní společnosti Getronics, ve které pracuje více než 100 zaměstnanců. Getronics se v ČR zaměřuje na poskytování širokého spektra odborných IT služeb. Mezi hlavní aktivity společnosti patří systémy pro správu podnikového obsahu, outsourcing desktopů a sítí, integrace serverů, sítí a storage a integrace a správa aplikací. Podrobnější informace lze nalézt na www.getronics.cz.

Váš názor | První betaverze Mozilla Firefox 2.0 je před dokončením

Témata článku: Amsterdam, Madrid

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší