Společnost Juniper Networks zařadila do svého portfolia nové zařízení v kategorii firewall a VPN

Společnost Juniper Networks zařadila do svého portfolia nové zařízení v kategorii firewall a VPN, určené k připojení a zabezpečení malých sítí a poboček větších firem. Nová verze NS-5GT wireless se dvěma zabudovanými anténami zahrnuje vše potřebné pro vybudování bezpečné sítě. Obsahuje 5 ethernet portů, přístupový bod bezdrátové sítě WLAN dle norem 802.11b a g, podporu IPSec VPN (DES, 3DES i AES), stavový firewall s podporou ALG (application level gateway), IPS modul (deep ispection), podporu QoS a volitelně i antivirovou bránu a URL filtering. Pro opravdu komplexní řešení je podporován i DHCP server a směrování (RIP, OSPF i BGP).
Společnost Juniper Networks zařadila do svého portfolia nové zařízení v kategorii firewall a VPN

Zcela nová je bezdrátová část. Nabízí mimo jiné zadání až 4 nezávislých SSID, tj. vytvoření oddělených segmentů, respektive přístupových bodů, s možností izolace klientů. Zabezpečení bezdrátové části respektuje nejnovější standardy a doporučení Wi-Fi Association. K dispozici je i varianta s ADSL portem.

Nové vlastnosti se týkají především bezdrátového připojení do lokální sítě. Použití dvou procesorových jednotek pro WLAN síťové operace poskytuje dostatek výkonu nejen pro paralelní obsluhu klientů dle standardů 802.11b/g beze ztrát na rychlosti, ale také pro ochranu datových přenosů šifrováním dle nejnovějšího standardu WPA 2 (AES).

Nabídka autentizačních protokolů zahrnuje prakticky všechny možnosti. Mezi ně patří kombinace protokolu 802.1x s EAP-TLS, EAP-TTLS a EAP-PEAP, ale též zjednodušené použití sdíleného klíče PSK. NS-5GT wireless dovoluje vytvořit až 4 oddělené bezdrátové segmenty s různými SSID a bezpečnostními profily. Samozřejmostí jsou také běžné mechanizmy a technologie typu WEP či filtrování MAC adres. Vedle základní varianty zařízení si může zákazník zvolit i výměnné antény, místo běžné antény se ziskem 2 dBi lze vybrat všesměrovou 5 dBi a směrovou 6 dBi.

Tradičně silnou stránkou zařízení NetScreen je možnost bezpečně oddělit síťové segmenty, které mohou nezávisle na volbě bezdrátového či ethernetového portu obsluhovat klienty dle stanovených politik. Fyzická rozhraní WLAN i LAN mohou náležet do různých bezpečnostních zón – trust, untrust, DMZ. Právě tato variabilita dovoluje nasadit produkt ve velmi různorodých scénářích. NS-5GT wirelless má certifikaci Wi-Fi.

Více informací o produktech Juniper Networks naleznete na internetu na adrese: www.juniper.net.

P r o d u k t o v á n o v i n k a - NetScreen- 5GT Wireless

Funkce zařízení: Připojení a zabezpečení malých sítí a poboček větších firem.

Výbava: Obsahuje 5 ethernet portů, přístupový bod bezdrátové sítě WLAN dle norem 802.11b a g, podporu IPSec VPN (DES, 3DES i AES). Podporu QoS a volitelně i antivirovou bránu a URL filtering.

VUMS DataCom, spol. s. r. o.
Rozšířená 15, 182 00 Praha 8
telefon: +420 284 688 680 -1
fax: +420 284 688 665
Další informace o produktu podá a jeho zapůjčení vyřizuje: Martina Novotná, mobil: +420 604 293 807

Váš názor Další článek: Spor Microsoftu a Evropské komise se vyostřuje

Témata článku: VPN, Síťový protokol, WLAN, Různé segmenty, Nejnovější produkt


Určitě si přečtěte

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

** Součástí Windows 10 je integrovaný antivirový program. Stačí to? ** Představíme vám sedm aplikací na boj proti virům a malwaru ** Všechny jsou k dispozici zdarma a některé ani nemusíte instalovat

Karel Kilián | 30

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

** Co dělat s vysloužilým chytrým telefonem? Neházejte ho do koše! ** Našli jsme pro vás deset možností, jak ho prakticky využít ** I stará zařízení tak mohou být užitečná

Karel Kilián | 47

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 101

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 105

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

** Waze není jen navigace – je to i sociální síť s dopravními informacemi ** Mobilní aplikace skýtá široké možnosti nastavení ** Vybrali jsme pro vás 16 nejzajímavějších tipů a triků

Karel Kilián | 48Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky