Společnost ISS představuje serverový systém Proventia k prevenci nežádoucích průniků pro Windows

Společnost rozšiřuje portfolio bezpečnostních produktů o ochranu serverů nové generace.
Společnost ISS představuje serverový systém Proventia k prevenci nežádoucích průniků pro Windows

Praha – 19. 12. 2005 – Společnost Internet Security Systems, Inc. (ISS) (NASDAQ: ISSX) dnes ohlásila uvedení systému Proventia k prevenci nežádoucích průniků do serverů pro operační systémy Windows (Proventia Server for Windows) na trh. Tento nový systém poskytuje zákazníkům škálovatelnou ochranu pro jejich servery, která je ihned připravena k použití. Nový produkt posílí technologii prevence nežádoucích průniků osvědčeného řešení ochrany serverů společnosti ISS RealSecure® Server Sensor. Disponuje totiž novými možnostmi ochrany nejběžnější serverové platformy ve svém odvětví. 

Společnost ISS doporučuje produkt Proventia Server for Windows nejen pro malé až středně velké organizace, které hledají produkt chránící servery se snadnou instalací, konfigurací a správou, ale i pro velké podniky jako cenově výhodnou možnost ochrany obchodně kritických aktiv. Přestože lze produkt Proventia Server for Windows nainstalovat a spravovat bez větších znalostí zabezpečovacích postupů, umožňuje podle potřeby náročnějším uživatelům provádět změny granulárních pravidel.

„Vedle rostoucího množství možností ochrany serverů pro naše zákazníky podporuje toto rozšíření našeho produktového portfolia plnění cíle společnosti ISS vytvářet produkty vhodné pro prodej partnerskými kanály,“ prohlásil viceprezident společnosti Internet Security Systems, Sergio Gemo, který má na starosti partnerské programy. „Produkt Proventia Server for Windows poskytuje malým organizacím přiměřené prostředky pro ochranu jejich serverů, které nejsou cenově nedostupné nebo náročné na zdroje. Kombinace škálovatelnosti, jednoduchosti používání a flexibility vytváří z produktu Proventia Server for Windows ideální nástroj pro naše partnery pro zavedení do různě velkých organizací.“

Produkt Proventia Server for Windows posiluje komplexní systém prevence nežádoucích průniků zaměřený na zranitelnosti. Ten využívá analýzu signatur a protokolů k proaktivní ochraně bezpečnostních zranitelností před zneužitím. Produkt spojuje technologii IPS s funkcemi brány firewall, prevencí zneužití přetečení vyrovnávací paměti (buffer overflow) a řízením aplikací a komunikace. Komplexně tak chrání servery před zneužitím s minimálním dopadem na výkon. Zapojením technologie Virtual Patch společnosti ISS hlídá Proventia Server for Windows automaticky zranitelnosti na kritických serverech, než organizace obdrží, otestují a aplikují záplaty od příslušných dodavatelů. Tato technologie předchází zmatkům, které nastanou, když musí manažeři informačních technologií instalovat záplaty a čelit neplánovaným odstávkám.

S pomocí konzole pro správu společnosti Proventia SiteProtector pak mohou uživatelé ovládat, monitorovat a analyzovat celý systém bezpečnostní ochrany, včetně produktů pro ochranu serverů, z jednoho centrálního stanoviště s minimálním personálem a provozními náklady.

„Kromě vynikající ochrany před útoky a snadného použití nabízí produkt Proventia Server for Windows škálovatelnost, která odděluje společnost ISS od konkurence,“ prohlásil Heath Thompson, technický viceprezident společnosti Internet Security Systems. „Díky bezproblémové integraci s produktem SiteProtector mohou podniky centrálně spravovat přibližně 25 000 instalací Proventia Serveru, a dále tím maximalizovat návratnost jejich investic do zabezpečení.“

Další informace o produktu Proventia Server for Windows naleznete na stránkách: http://www.iss.net/products_services/enterprise_protection/proventia_server_windows/index.php

O společnosti Internet Security Systems, Inc.
Internet Security Systems je expert s důvěrou podnikového i vládního sektoru, který poskytuje produkty a služby na ochranu proti internetovým hrozbám. Jako zavedený světový lídr v oblasti bezpečnosti nabízí společnost ISS už od roku 1994 cenově dostupná řešení regulačních a obchodních rizik podnikání svým zákazníkům na celém světě. Produkty a služby společnosti ISS jsou založené na proaktivní bezpečnostní inteligenci řízenou ISS X-Force výzkumným a vývojovým týmem – jednoznačnou světovou autoritou výzkumu zranitelnosti a hrozeb počítačových systémů. ISS má centrálu v americké Atlantě, kromě Ameriky však působí také v Asii, Austrálii, Evropě a na Středním východě.
Kompletní profil společnosti, včetně informací o nabízených produktech a službách najdete na webové stránce www.iss.net.

Váš názor Další článek: Miliardu dolarů za 5 % akcií AOL chce prý dát Google

Témata článku: Windows, Internet, Forum, Thompson, Atlanta, Produkt, Sensor, Náročné používání, Ochrana, Zranitelnost, Velký dopad, Minimální konfigurace


Určitě si přečtěte

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

** Flightradar24 zobrazuje polohu letadel v reálném čase ** Když mu pomůžete sbírat data, dostanete nejvyšší paušál zdarma ** Jak to vlastně celé funguje a co je k tomu potřeba?

Jakub Čížek | 28

ReactOS: Zapomenuté a open-source Windows, které nevyrobil Microsoft

ReactOS: Zapomenuté a open-source Windows, které nevyrobil Microsoft

** Představte si svobodné Windows. Bláznivá vize? ** Vývojáři je přitom začali psát už před více než dvaceti lety ** Jmenují se ReactOS a spustíte na nich i Total Commander

Jakub Čížek | 54

Proč je COVID-19 tak nebezpečný, jak se detekuje, jak ničí a máme už pandemii?

Proč je COVID-19 tak nebezpečný, jak se detekuje, jak ničí a máme už pandemii?

** V čem spočívá nebezpečí nemoci COVID-19? ** Jak se testuje její přítomnost v těle? ** Jak se ničí UVC i ozónem a proč už CNN mluví o pandemii?

Jakub Čížek | 73


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X