Společnost ISS oznámila hospodářské výsledky za uplynulý rok a vyhlídky na rok 2006

Praha — 1. února 2006 — Společnost Internet Security Systems, Inc. (ISS) (NASDAQ: ISSX) dnes ohlásila své finanční výsledky za poslední čtvrtletí uplynulého roku a celkové výsledky za fiskální rok 2005. Kromě toho společnost zveřejnila své obchodní vyhlídky pro první čtvrtletí letošního roku i celý rok 2006.
Společnost ISS oznámila hospodářské výsledky za uplynulý rok a vyhlídky na rok 2006

Tržby ISS v posledním čtvrtletí roku 2005 činily 91 miliónů dolarů, v roce 2004 za stejné období společnost vykázala tržby v hodnotě 80,5 miliónu USD. Meziročně přitom stouply o téměř 40 miliónů USD. Tržby za rok 2005 dosáhly 329.772.000 USD, zatímco v roce 2004 celkem 289.893.000 dolarů.

„Před více než dvěma lety jsme uvedli na trh naši platformu Proventia s ambiciózním cílem transformace ISS v předního dodavatele podnikového zabezpečení,” řekl Thomas Noonan, prezident a CEO společnosti Internet Security Systems. „Je mi potěšením oznámit, že rok 2005 se pro nás nesl ve znamení této transformace. Zaznamenali jsme silný růst, což nám poskytuje pevný základ do budoucna. Nejen že se můžeme pyšnit 42 procentním meziročním růstem příjmů, v současnosti máme k dispozici i integrovanou bezpečnostní platformu, která nemá na trhu konkurenci. Tato vysoce flexibilní společná architektura slouží jako východisko pro rozvoj nových produktů a služeb ISS, které znamenají výzvu pro současný stav IT bezpečnosti – zabraňují totiž novým internetovým hrozbám negativně ovlivnit provoz sítí, dokonce ještě před tím, než jsou objeveny.”

ISS v současnosti očekává tržby za rok 2006 v rozmezí mezi 366 až 376 milióny dolarů. V prvním čtvrtletí letošního roku přitom mohou tržby podle odhadů společnosti dosáhnout až 85 miliónů USD.
 
O společnosti Internet Security Systems, Inc.
Internet Security Systems je expert s důvěrou podnikového i vládního sektoru, který poskytuje produkty a služby na ochranu proti internetovým hrozbám. Jako zavedený světový lídr v oblasti bezpečnosti nabízí společnost ISS už od roku 1994 cenově dostupná řešení regulačních a obchodních rizik podnikání svým zákazníkům na celém světě. Produkty a služby společnosti ISS jsou založené na proaktivní bezpečnostní inteligenci řízenou ISS X-Force výzkumným a vývojovým týmem – jednoznačnou světovou autoritou výzkumu zranitelnosti a hrozeb počítačových systémů. ISS má centrálu v americké Atlantě, kromě Ameriky však působí také v Asii, Austrálii, Evropě a na Středním východě. Kompletní profil společnosti, včetně informací o nabízených produktech a službách najdete na webové stránce www.iss.net.

Témata článku: Internet, Thomas, Milión dolarů, Střední příjem, Stejná zranitelnost, Atlanta

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje