Společnost Internet Security Systems zaznamenala nárůst počtu stránek s tématikou výroby bomb

Praha, 29. listopadu 2005 – Společnost Internet Security Systems (ISS), přední dodavatel řešení preemptivního zabezpečení pro Internet, zaznamenala na webu nárůst stránek s extrémistickým a ilegálním obsahem. Podle společnosti ISS vzrostl počet internetových hostitelů poskytujících tento obsah během posledního roku na 188 000. To odpovídá více než 16 milionům samostatných internetových stránek.
Společnost Internet Security Systems zaznamenala nárůst počtu stránek s tématikou výroby bomb

V kasselském centru pro zpracování dat společnosti ISS pracuje tisíc počítačů, které soustavně procházejí Internet a vyhledávají nové webové stránky. Každý den jsou nepřetržitě a automaticky analyzovány a klasifikovány obrázky, grafika a texty nalezených internetových zdrojů. V současnosti je zaznamenáno více než 5 miliard internetových stránek a obrázků. Společnost ISS ukládá obsah do filtrační databáze. Tato databáze obsahuje 60 milionů položek a jde tak o nejaktuálnější, nejefektivnější a nejvýkonnější internetový filtrační seznam na světě.

 

Každá stránka s nežádoucím obsahem je zařazena do jedné z 60 tématických kategorií od domácího bankovnictví, nakupování na Internetu, přes hudbu a sport, až po zbraně, extrémistické stránky a nabídky zaměstnání. Tato klasifikace umožňuje uživatelům filtračního seznamu přizpůsobit přístup k Internetu tak, aby odpovídal jejich způsobu využití obsahu. Společnost ISS filtrační databázi denně dynamicky aktualizuje a doplňuje až o pět milionů stránek a obrázků.

 

Firmám nabízí společnost ISS produkt s názvem Proventia Web Filter, který optimalizuje přístup zaměstnanců k internetu a brání tak jakémukoli využití internetu, jež nesouvisí s jejich prací. Mimo jiné tak zvyšuje produktivitu zaměstnanců a redukuje právní odpovědnost plynoucí z nelegálního soukromého procházení Internetu na pracovišti.

 

Pro vzdělávací instituce a domácnosti jsou nejdůležitějšími kategoriemi ty, které by mohly být škodlivé pro nezletilé osoby. Internetový obsah zařazený společností ISS do kategorií „extremismus“ a „ilegální aktivity“ zahrnuje témata jako např. instrukce k výrobě zbraní a bomb, tvrdá pornografie, satanismus, okultismus, sebevražedná fóra nebo stránky o lidském kanibalismu. V kategoriích jsou zařazeny také prezentace, které podněcují k sebevraždám, sebepoškozování, násilí, mučení a podobně. Rovněž sem spadají stránky podněcující k uskutečňování nelegální činnosti, jako např. vraždění nebo žhářství. Firmy a domácnosti, které využívají produkty společnosti ISS, mají záruku, že tento druh webových prezentací lze jednoduše blokovat pomocí řešení Proventia Web Filter, takže jejich uživatelé jsou před škodlivým obsahem chráněni.

###

O společnosti Internet Security Systems, Inc.

Internet Security Systems je expert s důvěrou podnikového i vládního sektoru, který poskytuje produkty a služby na ochranu proti internetovým hrozbám. Jako zavedený světový lídr v oblasti bezpečnosti nabízí společnost ISS už od roku 1994 cenově dostupná řešení regulačních a obchodních rizik podnikání svým zákazníkům na celém světě. Produkty a služby společnosti ISS jsou založené na proaktivní bezpečnostní inteligenci řízenou ISS X-Force výzkumným a vývojovým týmem – jednoznačnou světovou autoritou výzkumu zranitelnosti a hrozeb počítačových systémů. ISS má centrálu v americké Atlantě, kromě Ameriky však působí také v Asii, Austrálii, Evropě a na Středním východě.

Váš názor Další článek: Nástroj pro mazání cache v Internet Exploreru

Témata článku: Internet

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší