Společnost Internet Security Systems uvedla komplexní službu pro správu zranitelností

Nová služba pomáhá organizacím sledovat bezpečností problémy od objevení až po vyřešení.
Společnost Internet Security Systems uvedla komplexní službu pro správu zranitelností

Praha – 5. října 2005 – Společnost Internet Security Systems (ISS) (NASDAQ: ISSX) dnes oznámila, že má k dispozici novou službu na pomoc organizacím všech velikostí při posuzování jejich bezpečnostní situace a efektivní redukci rizik. Na rozdíl od jiných řešení tohoto typu Služba pro správu zranitelností (Vulnerability Management Service, VMS) společnosti ISS představuje klíčové řešení nejen pro kontinuální stanovení IT zranitelností, ale také pro podchycení každé zranitelnosti, dokud není plně napravena účinnou integrovanou procedurou a případovými správcovskými nástroji.

 

„Obchod v dnešní době závisí v zájmu rozšíření jeho hranic a přístupnosti k zákazníkům, partnerům a dodavatelům na stále více komplexních síťových prostředích,“ řekl Michael J. Gallagher, EMEA ředitel Oddělení řízených bezpečnostních služeb (Managed Security Services, MSS) společnosti ISS. „Toto nové obchodní prostředí, kromě toho, že znamená pro obchodníky zvýšení produktivity a nižší náklady, významně zvyšuje potenciál bezpečnostních rizik a potřebu zavedení standardů – vyžaduje tedy od společností všech typů implementaci komplexnějších, formalizovaných bezpečnostních procedur.”

 

Služba pro správu zranitelností kombinuje interní a externí řízené scannovací služby k identifikaci rizik jak na síťovém perimetru, tak napříč celým podnikem se všemi expertními nástroji a metodologiemi, které organizace potřebuje, aby určila původ zranitelností a prošla celým procesem jejich kompletní nápravy. Díky tomuto klíčovému řešení se organizace nadále nemusí vystavovat červům a jiným vysoce rizikovým hrozbám, jež mají vážný dopad na obchodní operace. Navíc také mohou snížit významně své náklady na zabezpečení a odlehčit zátěži spočívající na jejich IT personálu. V neposlední řadě VMS zaručuje vyhovění regulačním směrnicím jako je Sarbanes-Oxley nebo HIPAA.

 

„ISS je první společností na trhu, která poskytuje integrovanou službu správy zranitelností, detekce a prevence průniků a bezpečnostní inteligence (security intelligence services),“ řekl Phebe Waterfield, senior analytik společnosti Yankee Group. „Služba nabízí workflow management, což usnadňuje vedení zranitelnosti k její nápravě a jasnou prezentaci bezpečnostních informací. Tato její charakteristika vychází vstříc základním příčinám podnikových potíží – potřebě stálého managementu zabezpečení.”

 

Novou službu společnosti ISS lze navíc integrovat s jinými již existujícími IT aplikacemi jako jsou systémy pro označování potíží (trouble ticketing systems) nebo Služby řízené ochrany (Managed Protection Services, MPS) od ISS. Integrací VMS s MPS mohou organizace posunout správu zranitelností ještě o krok dále. Na stejném zákaznickém portálu (spravovaném Oddělením řízených bezpečnostních služeb společnosti ISS), na kterém jsou organizace zvyklé spravovat zranitelnosti, mohou plánovat aplikace virtuálních záplat. Zkrátí se tak čas, který je nutný na zavedení ochrany klíčových obchodních aktiv. Zákaznický portál MSS rovněž dovoluje IT administrátorům jednoduše zkoumat klíčové zranitelnosti v jediném místě integrací bezpečnostního zpravodajství od výzkumného a vývojového týmu společnosti ISS s názvem X-Force.

 

Služba pro správu zranitelností společnosti Internet Security Systems je právě k dispozici. Pro více informací navštivte: http://www.iss.net/products_services/managed_services/vulnerability_management.php

 

###

O společnosti Internet Security Systems, Inc.

Internet Security Systems je expert s důvěrou podnikového i vládního sektoru, který poskytuje produkty a služby na ochranu proti internetovým hrozbám. Jako zavedený světový lídr v oblasti bezpečnosti nabízí společnost ISS už od roku 1994 cenově dostupná řešení regulačních a obchodních rizik podnikání svým zákazníkům na celém světě. Produkty a služby společnosti ISS jsou založené na proaktivní bezpečnostní inteligenci řízenou ISS X-Force výzkumným a vývojovým týmem – jednoznačnou světovou autoritou výzkumu zranitelnosti a hrozeb počítačových systémů. ISS má centrálu v americké Atlantě, kromě Ameriky však působí také v Asii, Austrálii, Evropě a na Středním východě.

Kompletní profil společnosti, včetně informací o nabízených produktech a službách najdete na webové stránce www.iss.net.

Společnost Internet Security Systems je v České republice, Slovenské republice a v Maďarsku zastoupena Business manažerkou pro Centrální Evropu, Katarínou Orság.

Témata článku: Internet, Gallagher, Stejná zranitelnost, Bezpečnostní společnost, Bezpečnostní riziko, Zranitelnost, Bezpečnostní služba

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí