Společnost Internet Security Systems představuje řešení souladu s FISMA

Společnost nabízí vládním organizacím celostní program pro plnění federálních požadavků a zlepšení stavu celkového zabezpečení.
Společnost Internet Security Systems představuje řešení souladu s FISMA

Praha, 25. listopadu 2005 - Společnost Internet Security Systems (ISS) (NASDAQ: ISSX) dnes oznámila, že nabízí vládním organizacím kompletní sadu produktů a služeb pro vyhodnocování bezpečnostních potřeb a jejich soulad s americkým Federálním zákonem o správě bezpečnosti informací (Federal Information Security Management Act, FISMA). ISS je jediný dodavatel zabezpečení, který nabízí řešení FISMA založené na integrovaném procesu typu end-to-end, který zahrnuje všechny aspekty plánování bezpečnosti, správy a reportování souladu s normou v rámci celé organizace. Namísto prostého dodání technologických nástrojů, které by organizacím pomohly splnit soulad, řešení FISMA od společnosti ISS zahrnuje tříkrokový proces, který důkladně zkoumá všechny aspekty existujících výhod a programů organizací, aby významně zlepšil jejich celkový stav bezpečnosti.

 

Vládní organizace čelí vždy přítomnému riziku internetových hrozeb, které slouží k přístupu a ke zneužití federálních informačních systémů. Zákon FISMA byl zaveden k posílení vládní informační infrastruktury pro zlepšení výkonu IT, k zajištění provozní kontinuity a ke zvýšení národní bezpečnosti.  Zákon FISMA, který byl zaveden americkým Kongresem v roce 2002, vyžaduje, aby každá federální organizace vyvinula, implementovala a neustále referovala o programu k zajištění bezpečnosti informací a systémů, které podporují provoz organizací. Kongres vydává každoročně začátkem února kartu se zprávou FISMA, která známkuje úsilí federálních organizací o soulad s normou a identifikuje oblasti, které vyžadují zlepšení.

 

V dnešní době mnoho předních světových vlád, všechny hlavní organizace a ministerstva federální vlády USA a většina vlád států USA již důvěřuje společnosti ISS pro ochranu jejich kritických online aktiv. „Společnost ISS má dlouhodobou praxi jak s prací pro vládní organizace, tak i s pomocí široké škále zákazníků splňovat zákonné standardy jako je HIPAA a Sarbanes Oxley,“ řekl Kimberly Baker, viceprezident federálních operací společnosti Internet Security Systems. „Nyní převádíme naše odborné znalosti o souladu vládních a řídících struktur, nejlepší bezpečnostní praktiky a silné nástroje podnikové bezpečnosti na efektivní řešení, které pomůže organizacím dosáhnout souladu s FISMA. Společnost ISS věří, že skutečné vyhovění normám FISMA musí jít až za každoroční audit pro přijetí celostního přístupu jak k FISMA konkrétně, tak i obecně k bezpečnosti informací.“

 

Aby ISS nabídlo zákazníkům komplexní řešení FISMA, bude rozvíjet vztahy s několika existujícími obchodními partnery, včetně společnosti pro profesionální IT služby - Knowledge Consulting Group.  „Jsme si jisti, že naše federální zkušenosti s IT konzultacemi ve spojení s vedoucím postavením firmy ISS na poli komplexního zabezpečení a souladu s bezpečnostními normami, budou pro naše zákazníky znamenat přednostní volbu pro cenově efektivní určování potřeb souladu s FISMA,“ řekl Dusty Wince, výkonný ředitel společnosti Knowledge Consulting Group.

 

Nové řešení pro soulad s FISMA od společnosti ISS zavádí tříkrokový přístup, který organizacím napomáhá pochopit jejich bezpečnostní rizika, posílit slabá místa a zlepšit kvalitu jejich bezpečnostního programu. První fází je odhad, který představuje komplexní vyhodnocení bezpečnostního stavu organizace a jehož výstupem je detailní plán implementace bezpečnostního programu a zlepšení souladu.

 

Druhou fází je náprava, kdy ISS pomáhá organizacím implementovat odpovídající produkty a řešení ISS ušitá na míru jejich bezpečnostním potřebám. Tyto nabídky zahrnují Managed Security Services, Professional Security Services a produkty z řady produktů Proventia, integrované platformy, jež zajišťuje ochranu proti vnějším i vnitřním útokům ještě před tím, než se projeví na obchodních aktivech.

 

Poslední fáze řešení souladu s FISMA od ISS je tvořena periodickými audity zlepšování bezpečnosti a souladu, aby se zajistilo, že organizace dosahují uspokojivých výsledků na každoročních kartách zprávy FISMA.

 

Řešení ISS souladu s FISMA je nyní k dispozici. Podrobnosti o FISMA najdete v následujícím webináři (internetovém semináři) ISS:

https://www.placeware.com/cc/vcc/view?id=3643944_200511161500&pw=643944

Témata článku: Internet, Organizace, Přední náprava, Baker

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje