Společnost Internet Mall získala kapitál ve výši 700 milionů korun od investičních společností Intel Capital a 3TS Capital Partners

Společnosti Intel Capital, globální investiční divize společnosti Intel, a 3TS Capital Partners, jeden z předních investorů v oblasti venture kapitálu a private equity ve střední a východní Evropě, dnes oznámily, že uzavřely smlouvu o nákupu podílu v hodnotě 28 milionů eur (700 milionů korun) ve společnosti Internet Mall, která patří mezi přední provozovatele internetových obchodů nejen v Česku, ale i na Slovensku, Polsku, Maďarsku a Německu. Investice je realizována prostřednictvím nizozemské mateřské společnosti Netretail Holding, B.V., přičemž zakladatelé společnosti si i nadále ponechají nad firmou kontrolu.

„Budoucnost nakupování je na internetu a se silnými investory můžeme zrychlit tempo. Výše investice nám umožní nabízet nové služby, zužitkujeme úspory z rozsahu a našim zákazníkům tak nabídneme vyšší hodnotu," řekl Ondřej Fryc, generální ředitel společnosti Netretail Holding, B.V.

Ashish Patel, výkonný ředitel Intel Capital pro Evropu, střední východ a Afriku uvedl: „Intel Capital neustále vyhledává podnikatelské subjekty s dobrými nápady a Internet Mall je přesně takovou firmou. Tato významná investice je zároveň v souladu s naším plánem podpory regionu střední a východní Evropy.“

„Maloobchodní prodej se stále více přesouvá na internet a tento trh čeká velký růst,“ dodal Marcin Hejka, ředitel strategických investic společnosti Intel Capital pro střední a východní Evropu.

Společnost 3TS Capital Partners, která investici realizuje společně s firmou Intel Capital, pro transakci využila fond 3TS Central European Fund II, který je podporován londýnskou 3i Group, a dále 3TS Cisco Fund, ve kterém je klíčovým investorem společnost Cisco.

„3TS se zaměřuje na investice do rychle rostoucích společností v regionu střední a východní Evropy. Společnost Internet Mall nás zaujala zejména svým růstovým potenciálem. Jsme rádi, že můžeme pokračovat v našich investičních aktivitách v České republice prostřednictvím této velmi atraktivní investice,” uvedl Jiří Beneš, investiční ředitel 3TS zodpovídající za investici do společnosti Internet Mall.

„Tato investice je pro 3TS jasným závazkem pokračovat v našich investičních aktivitách do růstových sektorů v regionu střední a východní Evropy a zvláště pak v České republice,“ uvedl Jiří Beneš. „Byli jsme potěšeni výjimečnou kvalitou manažerského týmu společnosti Internet Mall. Věříme, že 3TS a Intel mají zdroje, schopnosti a zkušenosti, které napomohou Internet Mallu posílit vedoucí pozici v oblasti online obchodu ve střední a východní Evropě,“ uzavřel Jiří Beneš.

Váš názor Další článek: MSI Wind: s lepší výbavou proti Eee PC

Témata článku: , , , , , , , , , , ,