Společnost INTEL dodala během necelých 15 měsíců již milióntou čipovou sadu pro SERVERy a pracovní stanice

Tento důležitý milník dokládá úspěch komponentů společnosti Intel pro podnikové systémy
Společnost INTEL dodala během necelých 15 měsíců již milióntou čipovou sadu pro SERVERy a pracovní stanice

SANTA CLARA, Kalifornie, 17. červen, 2003 – Od uvedení nové generace čipových sad pro servery a pracovní stanice počátkem roku 2002 již společnost Intel dodala jeden milión čipových sad pro podnikové informační systémy. Tato řada čipových sad je prvořadě určena pro procesor Intel® Xeon™, prvním modelem byl chipset Intel® E7500 pro dvoucestné serverové systémy. Společnost Intel v blízké době doplní podporu nových technologií jako PCI Express a DDR paměti.

Čipová sada se skládá z jednoho či více křemíkových čipů, které slouží jako centrální nervový systém počítače – přenáší signály od procesoru, mozku počítače, k ostatním částem systému.

Ke konci roku 2002 rozšířila společnost Intel řadu čipových sad pro podnikové systémy o nové modely určené pro pracovní stanice: čipovou sadu Intel® E7205 (pro základní pracovní stanice založené na procesoru Intel® Pentium® 4) a Intel® E7505 (pro pracovní stanice s procesorem Intel Xeon). V téže době byla uvedena rovněž čipová sada Intel® E7501, určená pro servery s procesorem Intel Xeon a 533MHz systémovou sběrnicí.

„Pro společnost Intel je to významný mezník, který signalizuje zvýšený zájem o čipové sady Intel pro podnikové systémy mezi OEM výrobci a konstruktéry systémů po celém světě,” řekl Tom Macdonald, generální ředitel Advanced Components Division, Enterprise Platforms Group společnosti Intel. „Tyto produkty dávají zákazníkům jistotu, že byly důkladně prozkoušeny s procesory Intel, a že obsahují nejnovější technologie zvyšující spolehlivost, škálovatelnost a výkon.”

Společnost Intel vyrábí  rovněž čipovou sadu Intel® E8870 pro servery vybavené procesorem Intel® Itanium®. Škálovatelná architektura čipové sady E8870 výrobcům umožňuje konstrukci duálních a víceprocesorových serverů.

 

Nové produkty a technologie jsou na cestě

Během podzimu uvede společnost Intel novou čipovou sadu pro podnikové systémy s pracovním názvem „Canterwood-ES”, která bude určena pro jednoprocesorové servery s procesorem Intel Pentium 4. Canterwood-ES bude obsahovat rozšiřující sběrnici PCI-X a mnoho funkcí a předností čipové sady Intel® 875P, uvedené v dubnu 2003.

V roce 2004 představí společnost Intel nové čipové sady pro servery založené na procesoru Intel Xeon MP (pracovní název „Twin Castle”) a pro dvouprocesorové servery vybavené procesory Intel Xeon (pracovní název „Lindenhurst”). Předpokládá se, že to budou první sériově vyráběné čipové sady obsahující podporu PCI Express a paměťové technologie DDR2. PCI Express je vysokorychlostní, obecně použitelné, sériové propojení určené pro výpočetní a komunikační systémy. DDR2 je paměť nové generace, která přinese pro všechny výpočetní systémy vyšší přenosovou rychlost, větší špičkovou šíři pásma a zlepšené chlazení.

Společnost Intel je největším světovým výrobcem mikroprocesorů, a zároveň je předním výrobcem počítačových, síťových a komunikačních produktů. Podrobné informace o společnosti Intel jsou k dispozici na www.intel.com/pressroom nebo www.intel.com/cz/pressroom.

 

* Další názvy a značky mohou být nárokovány jako vlastnictví jiných subjektů. Intel a Pentium jsou ochranné známky nebo registrované značky společnosti Intel Corporation nebo jejích dceřiných společností ve Spojených státech a dalších zemích.


Komentáře

„Společnosti Dell a Intel spolupracovaly na návrhu a výrobě optimalizovaných řešení pro uživatele vysoce výkonných serverů a pracovních stanic – na řešeních využívajících jak procesory, tak i čipové sady Intel pro podnikové systémy. Tyto procesory a chipsety společnosti Dell umožňují dodávat zákazníkům výkon a spolehlivost požadované pro aplikace podnikové třídy.“

-- Kevin Kettler, viceprezident a CTO společnosti Dell

 

„Společnost Intel je jedním ze strategických partnerů Fujitsu Siemens Computer v oblasti čipových sad pro servery architektury IA 32. Udržujeme blízký partnerský vztah se společností Intel již řadu let. To, že máme takového silného dodavatele čipových sad, jakým je společnost Intel, je jedním z předpokladů úspěchu naší řady serverů PRIMERGY.“

-- Dieter Herzog, generální ředitel a člen představenstva PRIMERGY Servers, společnosti Fujitsu Siemens Computers

 

„HP v poslední době spolupracovala se společností Intel na výrobě optimalizovaných pracovních stanic pro uživatele vyžadující vysoký výkon za dostupnou cenu. Pracovní stanice HP Workstation xw4100 s čipovou sadou Intel 875P jsou přijímány i tak náročnými uživateli jako jsou výrobci digitálního multimediálního obsahu, MCAD konstruktéři a softwaroví vývojáři. Pracovní stanice HP, využívající nejnovější generace procesorů Intel a podnikových čipových sad jsou zkonstruovány pro odborníky vyžadující u pracovních stanic maximální rychlost a šíři pásma.“

-- Jim Zafarana, viceprezident celosvětového marketingu HP Workstation Business Group

 

„Společnosti IBM a Intel za sebou mají dlouhou a úspěšnou spolupráci, která nám umožnila přinést naše přední průmyslové technologie na standardní trh – dodáváme systémy podnikové třídy v maximální možné šíři od 16cestných serverů x440 s procesory Xeon až po eServer BladeCenter, využívající rovněž procesor Xeon. Kromě toho můžeme díky jedinečné spolupráci se společností Intel na „blade“ řešeních nabízet nejširší škálu modulárních systémů na trhu.“

-- Jeff Benck, ředitel IBM xSeries Products

 

„NEC oceňuje úspěch společnosti Intel v podobě miliónté čipové sady pro podnikové informační systémy. Společnost NEC je přesvědčena, že toho bylo možné dosáhnout jedině díky vyspělým technologiím Intel. Již od roku 1994 dodává společnost NEC servery a pracovní stanice Express5800, založené na procesorech a čipových sadách Intel. Ve spolupráci se společností Intel uvede NEC letos vysoce výkonné dvoucestné servery s čipovou sadou Intel E7501 s 533MHz systémovou sběrnicí dříve než ostatní výrobci počítačů. NEC věří, společnost Intel bude pokračovat ve vývoji a výrobě moderních procesorů a čipových sad, které uspokojí požadavky zákazníků na vysoký výkon, škálovatelnost a spolehlivost.”

-- Kazuhiko Kobayashi, senior vice president, NEC Corporation

 

Kontakt pro média:

Intel Czech                                                                            Mmd

Pavel Svoboda                                                                      Hana Kučerová

PR Specialist, CSEE                                                              Tel.: +420 224 25 15 55

Tel: +420 222 090 304                                                         Fax: +420 224 25 43 64

       +420 222 090 301                                                         Email: kucerova@mmd.cz

Email: pavelx.svoboda@intel.com

 

 

Váš názor Další článek: Podnikoví uživatelé již mají své zastoupení

Témata článku: Servery, Line, Castle, Blízká spolupráce, Ochranné pásmo, Twin, Modulární návrh


Určitě si přečtěte

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

** Za neúspěchem Microsoftu v mobilech stojí i Windows 8 ** Microsoft pozdě naskočil do rozjetého vlaku ** Uživatelé neměli zásadní důvody, proč přejít

Karel Kilián | 133

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 42

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

** Chytré hodinky mají relativně malou výdrž ** Sportovní fénixy od Garminu jsou na tom ale lépe ** Poslední verze nabízí dokonce transparentní solární panel

Jakub Čížek | 54

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF