Společnost Inprise oznámila novou strategickou dohodu o licencování Visibrokeru

9. listopadu 1999
Computer 21/99
Inprise Corporation (Nasdaq: INPR) oznámila, že její cenami ověnčený produkt VisiBroker, založený na technologii komunikace mezi vzdálenými objekty podle normy CORBA, bude součástí rodiny produktů CiscoWorks2000 pro správu podnikových sítí společnosti Cisco Systems.
Společnost Inprise oznámila novou strategickou dohodu o licencování Visibrokeru
Inprise Corporation (Nasdaq: INPR) oznámila, že její cenami ověnčený produkt VisiBroker, založený na technologii komunikace mezi vzdálenými objekty podle normy CORBA, bude součástí rodiny produktů CiscoWorks2000 pro správu podnikových sítí společnosti Cisco Systems. Podle dohody firem bude VisiBroker zabudován do produktu společnosti Cisco s názvem Common Management Foundation, který je softwarovou infrastrukturou používanou aplikacemi síťové správy Cisco Works2000.

"Využití technologie ORB v produktu Inprise VisiBroker výrazně zrychlilo uvedení našeho produktu pro řešení správy aplikací CiscoWorks2000 na trh; to poskytlo našemu vývojovému týmu možnost soustředit se na správu sítí," řekl Ben DeBolle, starší produkt manažer Cisco Systems, Inc. "Impozantní sada softwarových komponent Inprise je škálovatelná a stabilní. To nám umožňuje dodávat distribuovaná, internetová, síťová řešení všem našim zákazníkům."

"Tato dohoda dokládá schopnost Inprise dodat společnostem řešení efektivního využití možností Internetu," řekl Dale Fuller, dočasný prezident a výkonný ředitel Inprise Corporation. "Produkty Cisco tvoří páteř Internetu. Spojení rodiny nástrojů pro síťovou správu aplikací od společnosti Cisco s vlastnostmi produktu Inprise VisiBroker využívá vlastnosti vzdálené konfigurace a umožňuje tak zákazníkům pracovat efektivněji s minimálními požadavky na administraci."

CiscoWorks2000 je rodina produktů pro správu sítí, která spojuje správu přepínačů a routerů se standardy Internetu a tím zlepšuje správu sítí. VisiBroker od společnosti Inprise umožňuje vývoj a šíření podnikových aplikací, které jsou škálovatelné, přizpůsobivé a snadno se spravují. S nárůstem počtu dílčích aplikací se informační systémy stávají stále složitějšími; spojení obou produktů je nezbytné pro společnosti, které se chtějí dále rozvíjet ve dnešním světě internetové ekonomiky.

O produktu CiscoWorks2000
CiscoWorks2000 je rodina produktů založených na standardech Internetu. Používá se pro správu podnikových sítí a zařízení společnosti Cisco.

Inprise VisiBroker – nejrozšířenější technologie ORB
VisiBroker přináší základní programové vybavení pro vytváření, šíření a správu robustních, dynamických a škálovatelných, objektově orientovaných distribuovaných aplikací. Dohody se společnostmi Hewlett-Packard, Telcordia Technologies, Oracle Corporation, Sun Microsystems, Hitachi, Informix, Novell, Netscape, Silicon Graphics, Sybase a ostatními hrály klíčovou roli v historii produktu, která vedla k jeho velkému rozšíření a přijetí v počítačovém průmyslu.

VisiBroker získal ocenění Křišťálový disk v kategorii software na mezinárodním veletrhu informačních a komunikačních technologií Invex Computer 99.

O společnosti Inprise
Společnost Inprise je přední dodavatel software a služeb zjednodušujících vývoj aplikací společnostem i samostatným vývojářům. Aplikační server Inprise přináší integrované, škálovatelné a bezpečné řešení, zvyšující podnikům konkurenceschopnost zjednodušením IT procesů a prodloužením životnosti aplikací. Cenami ověnčená rodina vizuálních vývojových nástrojů Borland - Delphi, C++Builder, JBuilder, Midas a databázový systém InterBase jsou vynikající nástroje pro svou vysokou kvalitu, výkon a produktivitu. Pro lepší podporu milionů softwarových vývojářů po celém světě nabízí Inprise internetovou oblast www.borland.com, on-line služby vývojářům zahrnující veškeré technické informace, produkty třetích stran a elektronický obchod přes Internet. Společnost byla založena v roce 1983, má hlavní sídlo ve Scotts Valley v Kalifornii a provozuje svoji činnost po celém světě.
Váš názor Další článek: Computer 21/99

Témata článku: Software, Dílčí dodavatel, Softwarový produkt, Produkt, Efektivní využití, Podnikový nástroj, Softwarová společnost, Midas, Síťový nástroj, Minimální konfigurace


Určitě si přečtěte

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

** Hardware současných laptopů už tak rychle nestárne ** Tedy až na baterie – ty umírají děsivou rychlostí ** Ve Windows to můžete sledovat skoro v přímém přenosu

Jakub Čížek | 69

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu