Společnost Informatica uvádí nové verze svých produktů Data Quality a Data Explorer

20. prosince 2006
I Opera dostává filtr proti phishingu
Praha 18. prosince 2006 – Informatica Corporation, přední poskytovatel softwaru pro integraci dat, oznámila uvedení nejnovějších verzí svých produktů pro zajištění kvality dat – Informatica Data Quality 3.1 a Informatica Data Explorer 5.0.
Společnost Informatica uvádí nové verze svých produktů Data Quality a Data Explorer

Nové verze, všeobecně dostupné již v této době, přinášejí uživatelům možnost implementovat procesy pro řízení kvality dat a čištění dat do své integrační infrastruktury. Vyznačují se jednoduchým, ale výkonným uživatelským rozhraním orientovaným na business uživatele, novými funkcemi, které zvyšují produktivitu uživatelů i vývojářů, a komplexní integrací Data Quality s platformou PowerCenter.

„Obchodní dopad kvality dat nebyl ještě nikdy tak vážný, jako když se nyní firmy musí vyrovnávat s požadavky ze strany regulačních orgánů, realizují své iniciativy v oblasti master data managementu, modernizují a konsolidují aplikace a zefektivňují své klíčové podnikatelské procesy,“ uvádí Brian Gentile, výkonný viceprezident a hlavní marketingový ředitel firmy Informatica. „Díky nově uváděným produktům Data Quality 3.1 a Data Explorer 5.0 přinášíme možnost, aby procesy kvality dat bylo možné aplikovat širším, snadnějším a výkonnějším způsobem než kdykoli předtím, a umožňujeme uživatelům dosáhnout maximální přesnosti svých dat.“

Informatica Data Quality je výkonný, snadno použitelný software navržený speciálně tak, aby umožnil firmám řídit procesy kvality dat, zatímco Informatica Data Explorer poskytuje rozsáhlé a přitom snadno použitelné funkce pro profilaci a mapování dat přímo do rukou business uživatelů a pracovníků IT. Oba produkty společně umožňují organizacím navrhovat, implementovat a řídit kvalitativní strategie distribuovaných dat a snižovat rizika projektů datové integrace. Díky nejnovějším vylepšením přinášejí produkty Data Quality a Data Explorer business uživatelům možnost snáze průběžně zlepšovat kvalitu dat, zatímco útvaru IT tyto programy umožňují dále snižovat náklady a urychlovat dosažení výsledků v datových iniciativách.

„Firmy začaly vyžadovat kvalitu dat jako standardní funkci všech provozních systémů,“ konstatuje James Kobielus, hlavní analytik firmy Current Analysis. „Aby toho bylo možné dosáhnout, musí organizace integrovat řízení kvality dat do business procesů, které pokrývají všechny typy firemních informací. A to naopak vyžaduje, aby intuitivní nástroje pro kvalitu dat byly k dispozici i pro netechnické business uživatele, kteří jsou za práci s daty zodpovědní.“

Informatica Data Quality zajišťuje komplexní funkce pro pročišťování dat, jejich porovnávání a monitorování kvality, a to vše pro širokou škálu dat – zahrnujících číselníky zákazníků, produktů, financí, skladových údajů, cen, objednávek a různých dalších typů celopodnikových dat. Tyto možnosti jsou k dispozici v podobě intuitivního, business orientovaného vývojového prostředí, což majitelům dat umožňuje snadno definovat pravidla a metriky pro správu kvality dat jako kontinuálního procesu. Majitelé dat pak mohou využít vizuální reprezentaci kvality dat pro tato pravidla a metriky, aby bylo možné reagovat na problémy ještě dříve, než budou mít dopad na podnikání.

Integrace s produktem PowerCenter – a to jak při vývoji, tak i při provozu – znamená, že pravidla pro pročišťování dat vytvořená k produktu Informatica Data Quality lze nyní implementovat po celém podniku standardními procedurami integrace dat v PowerCenteru, s úplným monitoringem přesunů, transformací a konsolidací dat.

„Uvědomili jsme si významný dopad kvality dat na naše klíčové podnikatelské procesy, a tak jsme implementovali řešení Data Quality firmy Informatica po celém podniku, abychom mohli zlepšit master data management a zajistit plnění požadavků nařizovaných zákonem Sarbanes-Oxley,“ poznamenává Jennifer D. Gaines, ředitelka správy obsahu firmy VWR International, celosvětového distributora vědeckých zařízení a souvisejícího materiálu. „Nyní máme standardní automatizovaný proces pro správu kvality dat. Výsledkem je, že jsme zlepšili kvalitu našich hlavních dat a jsme mnohem aktivnější v zajišťování přesnosti stěžejních informací.“

Integrace s PowerCenterem také zlepšuje produktivitu vývojářů, snižuje náklady na programování a implementaci a urychluje dokončení projektů datové integrace. Například PowerCenter má nyní v sobě integrovánu možnost spustit jakoukoli požadovanou funkci produktu Data Quality a uživatelé mohou využít metadata a analýzy vytvořené v rámci Data Exploreru pro urychlení vytváření transformací a mapování datové integrace.

Integrace s PowerCenterem také zajišťuje, že Informatica Data Quality automaticky využívá celopodnikovou úroveň výkonnosti, škálovatelnosti a vysoké dostupnosti platformy PowerCenter. To v případě PowerCenteru zahrnuje možnosti paralelního zpracování a grid computingu a také využití jeho architektury orientované na služby založené na webovém rozhraní.

Témata článku: Programování, Automatizované řízení, Automatizovaná funkce, Kvalita, Klíčová funkce, Možné riziko, Metadata, Komplexní projekt, Quality, Hlavní funkce

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje