Společnost Imation právě expeduje páskové kazety Ultrium Generation 3

Společnost Imation získala souhlas od tří společností poskytujících program technologií LTO (Linear Tape-Open), Certance, HP a IBM Corporation, k výrobě a prodeji páskových kazet LTO Ultrium Generation 3 a oznámila, že je prvním výrobcem nosičů, který bude dodávat páskové kazety Ultrium Generation 3 zákazníkům na celém světě. Toto postavení prvního prodejce je výsledkem nové technologie společnosti Imation pod názvem Tera Ångstrom(tm) spočívající v patentově chráněném složení povrchové vrstvy a procesu, který se používá k výrobě nových vysokokapacitních médií, které poskytují zákazníkům nejvyšší trvanlivost a spolehlivost.
Společnost Imation právě expeduje páskové kazety Ultrium Generation 3

Páskové kazety společnosti Imation LTO Ultrium Generation 3 budou nabízet dvakrát větší paměťovou kapacitu než páskové kazety generace 2 se zvýšením na hodnotu 800 GB při kompresi (užitím komprese 2:1) a přenosových rychlostech až 160 MB/sekundu při kompresi (komprese 2:1). „Jsme šťastní, že jsme prvními globálními výrobci, kteří dodávají kazety LTO Ultrium 3 zákazníkům,“ řekl Peter-Paul van Heesewijk, Evropský obchodní manažer pro magnetické produkty. „Naše výzkumné, vývojové a výrobní týmy udělaly velký kus práce. Investice, které jsme vložili do patentově chráněné technologie společnosti Imation pod názvem Tera Ǻngstrom a do našeho nového výrobního zařízení na páskové kazety ve městě Weatherford v Oklahomě jsou důležitými základními kameny naší strategie redukce cyklů uvádění na trh pro nové nebo lepší paměťové technologie.“

Souhlas, který společnost Imation získala od společností Certance, HP a IBM k výrobě a prodeji páskových kazet LTO Ultrium Generation 3 a její postavení první společnosti, která bude dodávat páskové kazety LTO Generation 3 zákazníkům, je logickým postupem navazujícím na následující řadu: společnost Imation byla prvním partnerem, který oznámil, že požádal o licenci na LTO Ultrium Generation 3. Společnost Imation byla první společností, která licenci na LTO Ultrium Generation 3 od konsorcia LTO získala. Společnost Imation byla první, kdo předložil první vzorovou sadu společnosti Measurement Analysis Corporation (MAC), což je nezávislý zkušební orgán pro verifikační testování shody.

 

 „Chápeme požadavky, které jsou v současné době kladeny na společnosti, spočívající ve větší kapacitě pásku a vyšší spolehlivosti podporující aplikace zálohování a obnovy dat, obnovení dat při poruchách a archivaci dat. Nové složení povrchové vrstvy a procesy tvořící naši technologii Tera Ångstrom prokazují náš závazek pomáhat společnostem plnit tyto požadavky tím, že poskytují produkty nové generace páskových kazet s nejlepší trvanlivostí a nejvyšší spolehlivostí,“ dodal George Purrio, technický manažer Imation Europe.

 

Páskové kazety LTO Ultrium Generation 3 společnosti Imation se také vyznačují novými a patentovanými technologiemi, díky nimž je kazeta Imation robustnější než konkurenční nabídky, protože obsahuje:
Rohovou západku patentovanou společností Imation, která zlepšuje odolnost kazety tím, že udržuje vodící čep na místě a kazeta zůstává pevně uzavřena i při případném hrubém nešetrném zacházení. Patentovanou cívku složenou ze tří částí, která rovnoměrně rozděluje napětí po povrchu pásku pro lepší výkon a delší životnost při archivaci. Prodloužení trvanlivosti pásku zajištěné dvojitou vrstvou média Imation užitím složení obsahující kovové částice nové generace (MP3). Patentově chráněný proces servozapisování společnosti Imation navíc optimalizuje tracking pásku a pomáhá zajišťovat přesné operace čtení/zápisu, přičemž umožňuje nejlepší výkon Position Error Signal (PES) ve své třídě pro minimalizaci chyb trackingu při vypnutí servomechanismu a zlepšení celkových rychlostí přenosu. Společnost Imation začala tyto výrobky zasílat zákazníkům po celém světě koncem října. Evropští zákazníci obdrží první zásilky začátkem listopadu 2004.

 

O technologii Linear Tape-Open (LTO)
Technologie LTO je výkonný a přizpůsobitelný formát otevřeného pásku vytvořený poskytovali technologií Certance, HP a IBM Corporation, aby mohli vycházet vstříc stále náročnějším požadavkům na ochranu dat v prostředí podniků a značkových serverů. Cílem této generace výrobků paměťových kazetových nosičů s ultravysokou kapacitou je přinášet vynikající výkon, kapacitu a spolehlivost v kombinaci s výhodami lineárního multikanálu, obousměrných formátů se zdokonalenou servotechnologií, kompresí dat, konstrukcí stopy a opravou chyb.

Formát LTO Ultrium má dobře definovanou roadmapu pro růst a nastavitelnost – mapu, která s každou novou generací vytváří zdvojnásobení rychlosti a kapacity. Ke splnění cílů volné vzájemné výměny (free-interchange), které jsou jádrem programu LTO, je velmi důležitá nezávislá verifikace shody. Páskové mechanismy a specifikace vzájemné výměny páskových kazet Ultrium jsou k dispozici na licenčním principu.

 

O technologii Tera Ǻngstrom společnosti Imation
Technologie Tera Ångstrom společnosti Imation vychází ze tří patentovaných technik:

Proces bombardování: Využívá nárazových trysek pod vysokým tlakem (>10000 psi), které ženou částice proti sobě, aby odstřelovaly magnetické clustery a rozdělovaly je do nanomagnetických elementů, což umožňuje jednotné rozdělení magnetické nosné vrstvy projevující se zmenšením částic a jednotnějším rozdělením. Klidový proces sušení: Tento proces zahrnuje jemné vysoušecí prostředí, které využívá nízké rychlosti vzduchu a magnetických cívek pro velmi přesnou orientaci částic – tak se v podstatě vyloučí narušení povrchu a lze provádět velmi přesnou orientaci částic, což umožňuje získat maximální hustotu bitů a kapacitu paměti. Proces řádkového hlazení: Tento proces pracuje s řadou válečků s ultrahladkou povrchovou úpravou, které stlačují povrch pásku za účelem dosažení hladkého povrchu měřeného v jednotkách angstromech. Tato hladkost a jednotnost povrchu umožňuje zvýšit hustotu bitů i stop nutnou pro výrobu kazet s vyšší kapacitou.


O společnosti Imation Corp. Společnost Imation Corp. je hlavním vývojářem, výrobcem a dodavatelem magnetických a optických vyjímatelných datových paměťových médií. S jedním z nejširších sortimentů v tomto průmyslovém odvětví - s rozpětím od několika megabytů do stovek gigabytů kapacity každého nosiče slouží společnost Imation zákazníkům ve více než 60 zemích v obchodní i spotřebitelské síti. Páskové kazety společnosti Imation se používají pro aplikace v oblasti bezpečnosti zpracování dat, obchodní kontinuity, zálohování a archivace od velkých datových sítí až po distribuované sítě. Požadavky zákazníků kladené na spolehlivost, pohodlí a přenositelnost při ukládání a správě obchodních dat, fotografií, videa, obrazů a hudby na profesionálních i domácích počítačích a v narůstající míře i ve spotřebních elektronických zařízeních jsou motorem poptávky pro optických a diskových výrobcích společnosti Imation. S více než 300 vědeckými pracovníky v technických oborech a téměř 300 patenty jen v USA pokračuje společnost v průkopnické práci v dnes již ověřených technologiích magnetických a optických nosičů. K 31. březnu 2004 zaměstnávala společnost Imation přibližně 2800 lidí po celém světě. Příjmy z oblastí mimo USA přispívají k celkovému obratu přibližně 60 procenty. Imation Corp. má sídlo v Oakdale v americké Minnesotě, evropské ústředí sídlí ve Schipholu u Amsterdamu v Nizozemí. Imation Intl BV má sídlo v nizozemském Schipholu-Rijku.

On-line tiskové středisko společnosti Imation:
Rychlý přístup k nejčerstvějším novinkám, obrázkům a údajům, novinkovému archívu společnosti Imation a k dalším informacím údajům je k dispozici ve 12 jazycích na adrese: www.online-pressrooms.com.

 

Obecné informace o společnosti Imation:
Další informace o společnosti Imation jsou k dispozici na adrese www.imation-europe.com

 

Výrobky Imation dodává na českém a slovenském trhu firma Diskus spol. s r.o., která zajišťuje                   i poprodejní servis a technickou podporu. Dodávky výrobků garantujeme do 24 hodin. Více informací naleznete na : www.diskus.cz

Váš názor Další článek: Microsoft zpřístupnil novou beta verzi svého internetového vyhledávače

Témata článku: Technická kapacita, První generace, Oklahoma, Signal, První zákazník, Přesná data, Jednotná mapa, Páska, Minnesota, První motor, Tera, TapeTakhle budou vypadat Windows 11. Prohlédněte si více než padesát obrázků
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyMicrosoft
Družice Starlink pokryjí celý svět internetem již v srpnu. Připojení bude drahé, ale jen pokud máte jiné možnosti

Družice Starlink pokryjí celý svět internetem již v srpnu. Připojení bude drahé, ale jen pokud máte jiné možnosti

** Internet ze satelitů Starlink bude globálně dostupný v srpnu ** Oznámil to Elon Musk na veletrhu Mobile World Congress ** K pokrytí celého světa tak dojde minimálně o měsíc dříve

Karel Kilián
StarlinkPřipojení k internetuElon Musk
Tip: Jak stáhnout ISO Windows 11 a nainstalovat jej na „libovolný“ počítač?
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyMicrosoft
39 klávesových zkratek, které se budete muset naučit, abyste si zamilovali Windows 11

39 klávesových zkratek, které se budete muset naučit, abyste si zamilovali Windows 11

** Windows 11 přinášejí některé nové funkce – třeba widgety ** Upravené rozhraní můžete ovládat dotyky a grafickými tlačítky ** Na klasickém PC a laptopu ale budou stejně nejrychlejší klávesové zkratky

Jakub Čížek
Windows 11Operační systémy