Společnost ICZ a.s. navýšila základní kapitál na téměř 155 milionů korun

(Praha, 24. ledna 2006) – Základní kapitál společnosti ICZ a.s. byl rozhodnutím valné hromady navýšen na 154 869 000,- Kč z původních 2 717 000,- Kč. Toto navýšení bylo schváleno rozhodnutím Městského soudu v Praze 29. 12. 2005 a nabylo právní moci 23. 1. 2006. Základní kapitál je rozdělen na 154 869 kmenových akcií znějících na jméno a tento základní kapitál je splacen v plné výši. ICZ a.s. se tak v oblasti IT zařadila mezi firmy s největším základním kapitálem.
Společnost ICZ a.s. navýšila základní kapitál na téměř 155 milionů korun

Základní kapitál společnosti je jednou ze základních ekonomických charakteristik a jeho významné navýšení znamená výrazné posílení společnosti jak z pohledu ekonomického, tak z pohledu stability firmy na trhu a její konkurenceschopnosti.

„Toto navýšení základního kapitálu znamená pro společnost významné posílení ekonomické základny pro její další expanzi jak v České republice, tak v zahraničí. Spolu s uzavřenými akvizicemi v minulém roce získává společnost ICZ a.s. na trhu ICT v České republice ještě významnější postavení a jsem přesvědčen, že pro splnění vysokých cílů obchodního plánu pro tento rok máme nejlepší předpoklady,“ říká předseda představenstva Zdenek Jirkovec.

O ICZ a.s.
ICZ patří mezi deset nejvýznamnějších českých firem, které nabízejí integrovaná softwarová a síťová řešení. Zákazníkům poskytuje služby na bázi širokého spektra platforem a technologií včetně vývoje aplikací na zakázku a projektů v oblasti ochrany a bezpečnosti informací. Zaměřuje se na oblast veřejné správy, zdravotnictví, telekomunikací, financí, logistiky, průmyslu a služeb. Od roku 2005 poskytuje prostřednictvím dceřiné společnosti Exprit řešení pro elektronickou správu dokumentů.

ICZ je certifikovaná podle normy ISO 9001:2000. Národním bezpečnostním úřadem ČR je prověřena pro styk s utajovanými skutečnostmi. Sídlo společnosti je v Praze, zastoupení v Brně, Českých Budějovicích, Plzni, Opavě a na Slovensku v Bratislavě.

Témata článku: Nejlepší zastoupení, Dceřiná firma, Opava, Národní trh

Aktuální číslo časopisu Computer

Nový seriál o programování elektroniky

Otestovali jsme 17 bezdrátových sluchátek

Jak na nákup vánočních dárků ze zahraničí

4 tankové tiskárny v přímém souboji