Společnost IBM dosáhla celosvětově dvouciferného tempa růstu prodeje diskových úložných systémů

16. září 2005
Zrychlení Windows díky USB paměti?
Společnost IBM dosáhla celosvětově dvouciferného tempa růstu prodeje diskových úložných systémů, zjistila přední výzkumná firma. K dvoucifernému nárůstu přispěl zejména silný růst v Severní Americe, oblasti Asie a Tichomoří.
Společnost IBM dosáhla celosvětově dvouciferného tempa růstu prodeje diskových úložných systémů

Společnost IBM oznámila, že zvýšila svůj podíl na trhu a dosáhla dvouciferného růstu celosvětových tržeb z prodeje diskových úložných systémů. Vyplývá to z nejnovější zprávy IDC o vývoji trhu úložných řešení v posledním čtvrtletí.

IBM ve druhém čtvrtletí roku 2005 dosáhlo 13,4% meziročního růstu příjmů z prodeje externích diskových úložných systémů, což je více, než se podařilo třem ze šesti největších výrobců úložných řešení.  Zároveň je IBM jedním ze tří výrobců úložných řešení v první pětce, kteří dosáhli dvouciferného růstu a zvýšili svůj celkový podíl na trhu diskových úložných systémů. 

„Tyto výsledky IDC ukazují, že IBM v oblasti diskových úložných systémů neustále získává podíl na trhu. Jsme hrdí na to, že zákazníci po celém světě ve velkém měřítku zavádějí nejnovější disková úložná řešení IBM,“ řekl Barry Rudolph, viceprezident IBM pro diskové úložné systémy.  „IBM – a nikoliv EMC – je jedním z pouhých třech výrobců ve velké pětce, kteří  ve druhém čtvrtletí dosáhli dvouciferného meziročního růstu. Jakožto uznávaný světový lídr v oblasti páskových úložných řešení, lídr v oblasti řešení virtualizace úložného prostoru a také rychle rostoucí dodavatel diskových úložných systémů má IBM v průmyslu skutečně výsadní postavení.  Nabízí komplexní úložná a informační řešení, jaká v současnosti zákazníci hledají  na podporu prostředí, kde jsou informace dostupné podle potřeby.“

V Severní Americe i v oblasti Asie a Tichomoří dosáhl růst příjmů IBM z prodeje externích diskových úložných systémů dvouciferných hodnot, čímž IBM předstihlo celkové tempo růstu tohoto trhu ve zmíněných regionech.  Navíc zde IBM vykázalo nejvyšší nárůst tržního podílu ze všech velkých výrobců diskových úložných systémů.

  • V Severní Americe, kde tržby úložného odvětví jako celku vzrostly o 9,8 procenta, dosáhlo IBM 20,6procentního meziročního růstu.
  • V oblasti Asie a Tichomoří (včetně Japonska), kde trh vzrostl o 6 procent, dosáhlo IBM 28,7procentního meziročního růstu příjmů z prodeje externích diskových úložných systémů.

Témata článku: IBM, Amerika, Celkový příjem, Růst, Velký růst, Tržní lídr, Meziroční příjem

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí