Společnost HP zvyšuje úroveň ochrany dat u menších a středně velkých podniků

Praha, 24. května 2006 – Společnost HP dnes zveřejnila informace o nových produktech, které usnadňují zálohování dat a zároveň poskytují zcela novou úroveň ochrany a výkonu. Určeny jsou převážně pro sféru menších a středně velkých organizací.
Společnost HP zvyšuje úroveň ochrany dat u menších a středně velkých podniků

Portfolio s produkty pro zálohování a ochranu dat malých a středně velkých podniků bude brzy obohaceno o nové systémy virtuálních diskových a páskových knihoven a pokročilejší softwarové technologie, určené pro servery řady HP ProLiant. Tyto produkty umožňují firmám být lépe připravené na nepředvídatelné události, které mohou negativně ovlivnit chod informačních systémů v podniku nebo je dokonce na čas vyřadit z provozu. Tato prevence však nespočívá výhradně ve schopnosti předejít takovýmto příhodám, ale rovněž nabízí nové možnosti jejich řešení, i v případech, kdy již došlo na určité ztráty důležitých dat. Pro jejich obnovení je k dispozici řada zcela nových nástrojů.

Portfolio nových produktů je součástí programu HP Simply StorageWorks, který zahrnuje nová bezpečnostní řešení v rovině hardwarové, softwarové nebo jako služby. Novinky jsou zaměřené zejména na malé a středně velké organizace, jimž přináší vyšší úroveň ochrany klíčových dat a nižší náročnost použití.

„Tyto cenově dostupné a na použití jednoduché produkty umožňují našim zákazníkům udržovat svá data pod důkladnou ochranou a přitom kdykoliv použitelná,“ říká Bob Wilson, viceprezident divize StorageWorks, HP. „Společnost HP disponuje nejširší nabídkou bezpečnostních řešení, postavených na virtuálních diskových či páskových systémech, na trhu. Během dlouhodobé historie jsme již mnohokrát úspěšně zasáhli potřeby klientů v oblasti bezpečnosti, z řad menších a středně velkých organizací.“

Zařízení HP StorageWorks Virtual Library System 1002i (VLS1002i) umožňuje provádět bezobslužné zálohování dat a přitom udržovat celkovou výkonnost systému na nadstandardní úrovni. Výborně se hodí pro menší a středně velké firmy, případně do poboček velkých organizací. Je snadno ovladatelný vzdáleným přístupem, takže může být umístěn na jakékoliv pobočce. Velmi dobře se uplatní v místech, kde se nenachází fyzické úložiště pro zálohovaná data. Systém umožňuje relativně jednoduché nastavení konfigurace zálohování a jeho úložiště pojme až 1.5 TB, resp. 3 TB dat při použití komprese, kterou lze snadno aplikovat. Výkon systému umožňuje provádět zálohovací procesy v řádu desítek minut, nikoliv hodin, jak je to u většiny současných zařízení běžné.

Nová velkokapacitní pásková knihovna střední třídy, HP StorageWorks MSL4048, je ideální pro nasazení v organizacích s velkým počtem filiálek bez vlastní IT podpory. Tento systém pojme neuvěřitelných 19.2 TB dat v komprimované podobě.

Oba systémy, VLS1002i a MSL4048, disponují pokročilou technologií vzdáleného řízení, která dovoluje provádět nejrůznější opatření nebo řešit komplikace, aniž by administrátor musel být fyzicky přítomen.

O nové praktické nástroje byl obohacen také softwarový systém HP StorageWorks Data Protector Express, který nyní umožňuje provádět online zálohování systému HP ProLiant Data Protection Storage Server (DPSS) a stejně tak online obnovení zálohovaných dat. To je nyní řešeno jednoduchým stiskem tlačítka One-Button Disaster Recovery (OBDR), které je ale kompatibilní pouze s páskovými systémy. V takovém případě může dojít k úplné obnově dat za méně než jednu hodinu, což je oproti současnému standardu o více než 50 % kratší doba, která se pozitivně projeví nižšími náklady plynoucími z nečinnosti systému během obnovy. Toto softwarové řešení pracuje v prostředí MS Windows, Linux, NetWare a podporuje pásková zálohovací zařízení, disky a optická zálohovací zařízení.

Aplikace Data Protector Express Single Server Edition je nyní kompatibilní se všemi páskovými systémy HP stejně jako s řešeními pro automatizované zálohování dat (autoloader). Majitelé licence k této verzi si navíc mohou bezplatně stáhnout verzi ProLiant Edition, která umožní bezpečně zálohovat jakýkoli server HP ProLiant.

Více informací k Data Protector Express ProLiant a Single Server Edition naleznete na adrese www.hp/com/go/dataprotectorexpress.

 

Více informací získáte na www.hp.com/go/storageworks. 

 

O společnosti HP

HP je dodavatelem technologií pro individuální i podnikové zákazníky a instituce na celém světě. Nabídka společnosti HP zahrnuje IT infrastrukturu, globální služby, výpočetní systémy pro podniky i domácnost a technologie pro tisk a zpracování obrazu.  Za čtyři fiskální čtvrtletí, končící 30. dubnem 2006, dosáhly celkové tržby společnosti HP 88,9 miliard USD. Další informace o HP (NYSE, Nasdaq: HPQ) jsou k dispozici na www.hp.com. 

Témata článku: Linux, Century, Gothic 3, Simply, Single, Wilson, Důkladné zálohování, Malé úložiště, Nové úložiště, Velké portfolio, Velká náročnost, Online úložiště