Společnost HP vyhrála soudní spor ve věci porušení patentu na inkoustové kazety

10. února 2002
Nová Java 2 verze 1.4
Společnost Hewlett-Packard (NYSE:HWP) vyhrála významný soudní spor týkající se inkoustových tiskových kazet.
Společnost HP vyhrála soudní spor ve věci porušení patentu na inkoustové kazety

Společnost HP zahájila před Americkou mezinárodní obchodní komisí (United States International Trade Commission - ITC) řízení ve věci porušení patentu předložením stížnosti na společnosti Microjet Technology Co., Ltd. se sídlem v Taipei, Tchaj-wan; Cartridge Hut a Paper Plus se sídlem v Sun City, Kalifornie.; Printer Essentials.com, Inc., se sídlem ve městě Reno, Nevada, a Price-Less Inkjet Cartridge Company a ABCCo.net, Inc., se sídly ve městě Port Charlotte, Florida.

 

Ve stížnosti společnosti HP se tvrdí, že výše uvedené společnosti porušily šest patentů společnosti HP tím, že dovážely či prodávaly kazety do inkoustových tiskáren vyráběných společností Microjet včetně modelů, které měly nahrazovat originální kazety typu HP 51626A a HP 51629A.

 

Správní soudce ITC vydal rozsáhlé rozhodnutí, ve kterém podrobně vysvětluje, jak výrobky společnosti Microjet porušují pět ze šesti patentů společnosti HP. Soudce zároveň jednoznačně odmítl tvrzení společnosti Microjet, že uvedené patenty byly neplatné.

 

„Vítězství v tomto sporu je důkazem síly a rozsahu patentového portfolia společnosti HP,“ prohlásil Vyomesh Joshi, viceprezident a generální ředitel divize Imaging and Printing Systems společnosti HP. „Společnost HP investovala do výzkumu a vývoje technologie inkoustových tiskáren značné částky, aby svým zákazníkům a firmám mohla nabídnout produkty vysoké kvality. Těší nás, že soud potvrdil práva společnosti HP k duševnímu vlastnictví a ochránil tak cenná vylepšení ve prospěch jejích zákazníků a akcionářů,” dodal.

 

V průběhu procesu urovnala společnost HP spor s obžalovanými distributory Printer Essentials a Cartridge Hut poté, co obě firmy uznaly, že kazety vyráběné společností Microjet porušují patenty společnosti HP, a souhlasily s okamžitým zastavením dovozu a prodeje těchto kazet.

 

Rozhodnutí soudce je prvním významným krokem k nařízení, jehož vydání požaduje společnost HP od ITC. Toto nařízení by obžalovaným společnostem zakazovalo dovoz a prodej jakýchkoli inkoustových kazet porušujících patenty do Spojených států.

 

ITC je federálním úřadem, který poskytuje zákonodárným i výkonným státním orgánům objektivní odborné posudky z oblasti obchodu, posuzuje vliv dovozu na americký průmysl a řídí postup proti některým nekalým obchodním praktikám včetně porušování autorských práv a patentů.

# # #

Společnost Hewlett-Packard je předním světovým dodavatelem řešení a služeb pro výpočetní techniku a zobrazování. Zaměřuje se na výrobu zařízení a technologií, dostupných pro všechny. Celkové příjmy společnosti HP ze stávajících provozů ve fiskálním roce 2001 činily 45,2 miliardy dolarů. Další informace o společnosti HP a jejích produktech lze nalézt na adrese http://www.hp.com nebo http://www.hp.cz.

Váš názor Další článek: Nová Java 2 verze 1.4

Témata článku: Rena, Patentové portfolio, Cartridge, Nevada, Reno, Florida, Taipei, Celkové vítězství, Charlotte


Určitě si přečtěte

Nové názvy, upravený vývoj. Microsoft ukázal, jak teď bude vydávat Windows 10

Nové názvy, upravený vývoj. Microsoft ukázal, jak teď bude vydávat Windows 10

** Podzimní vydání Windows 10 přinese jen minimum novinek ** Aktualizace ponese formální označení 20H2 ** Microsoft mění názvy v programu Windows Insider

Lukáš Václavík | 17

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

** Android existuje skoro 12 let a za tu dobu v mnoha směrech dospěl ** Dnes běží na sedmi z deseti telefonů, ale čemu za to vděčí? ** Našli jsme 10 kotev, které táhnou tento operační systém ke dnu

Karel Kilián | 169

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

** 22. května 1990 uvedl Microsoft Windows 3.0 ** Systém z Microsoftu definitivně udělal lídra na desktopu ** Tehdejší Windows byly vlastně grafickou nadstavbou nad MS-DOS

Jakub Čížek | 75

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

** Měsíc jsem se nedotkl Windows a byl závislý jen na Linuxu ** Jaká byla pozitiva a negativa přechodu? ** Se kterými aplikacemi jsem (ne)zápasil a které bych doporučil?

Lukáš Václavík | 229

Nejlepší programy z roku 2000: Podívejte se, bez čeho jste tehdy vůbec nemohli fungovat!

Nejlepší programy z roku 2000: Podívejte se, bez čeho jste tehdy vůbec nemohli fungovat!

** Dnes už skoro všechno uděláte ve webovém prohlížeči a na mobilu ** Před dvaceti lety to ale bylo jiné ** Zavzpomínejte na legendy, které jste pravděpodobně také používali

Jakub Čížek | 126


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11