Společnost HP vyhrála soudní spor ve věci porušení patentu na inkoustové kazety

10. února 2002
Nová Java 2 verze 1.4
Společnost Hewlett-Packard (NYSE:HWP) vyhrála významný soudní spor týkající se inkoustových tiskových kazet.
Společnost HP vyhrála soudní spor ve věci porušení patentu na inkoustové kazety

Společnost HP zahájila před Americkou mezinárodní obchodní komisí (United States International Trade Commission - ITC) řízení ve věci porušení patentu předložením stížnosti na společnosti Microjet Technology Co., Ltd. se sídlem v Taipei, Tchaj-wan; Cartridge Hut a Paper Plus se sídlem v Sun City, Kalifornie.; Printer Essentials.com, Inc., se sídlem ve městě Reno, Nevada, a Price-Less Inkjet Cartridge Company a ABCCo.net, Inc., se sídly ve městě Port Charlotte, Florida.

 

Ve stížnosti společnosti HP se tvrdí, že výše uvedené společnosti porušily šest patentů společnosti HP tím, že dovážely či prodávaly kazety do inkoustových tiskáren vyráběných společností Microjet včetně modelů, které měly nahrazovat originální kazety typu HP 51626A a HP 51629A.

 

Správní soudce ITC vydal rozsáhlé rozhodnutí, ve kterém podrobně vysvětluje, jak výrobky společnosti Microjet porušují pět ze šesti patentů společnosti HP. Soudce zároveň jednoznačně odmítl tvrzení společnosti Microjet, že uvedené patenty byly neplatné.

 

„Vítězství v tomto sporu je důkazem síly a rozsahu patentového portfolia společnosti HP,“ prohlásil Vyomesh Joshi, viceprezident a generální ředitel divize Imaging and Printing Systems společnosti HP. „Společnost HP investovala do výzkumu a vývoje technologie inkoustových tiskáren značné částky, aby svým zákazníkům a firmám mohla nabídnout produkty vysoké kvality. Těší nás, že soud potvrdil práva společnosti HP k duševnímu vlastnictví a ochránil tak cenná vylepšení ve prospěch jejích zákazníků a akcionářů,” dodal.

 

V průběhu procesu urovnala společnost HP spor s obžalovanými distributory Printer Essentials a Cartridge Hut poté, co obě firmy uznaly, že kazety vyráběné společností Microjet porušují patenty společnosti HP, a souhlasily s okamžitým zastavením dovozu a prodeje těchto kazet.

 

Rozhodnutí soudce je prvním významným krokem k nařízení, jehož vydání požaduje společnost HP od ITC. Toto nařízení by obžalovaným společnostem zakazovalo dovoz a prodej jakýchkoli inkoustových kazet porušujících patenty do Spojených států.

 

ITC je federálním úřadem, který poskytuje zákonodárným i výkonným státním orgánům objektivní odborné posudky z oblasti obchodu, posuzuje vliv dovozu na americký průmysl a řídí postup proti některým nekalým obchodním praktikám včetně porušování autorských práv a patentů.

# # #

Společnost Hewlett-Packard je předním světovým dodavatelem řešení a služeb pro výpočetní techniku a zobrazování. Zaměřuje se na výrobu zařízení a technologií, dostupných pro všechny. Celkové příjmy společnosti HP ze stávajících provozů ve fiskálním roce 2001 činily 45,2 miliardy dolarů. Další informace o společnosti HP a jejích produktech lze nalézt na adrese http://www.hp.com nebo http://www.hp.cz.

Váš názor Další článek: Nová Java 2 verze 1.4

Témata článku: Taipei, Celkové vítězství, Nevada, Reno, Cartridge, Rena, Florida, Charlotte, Patentové portfolio


Určitě si přečtěte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná (ne)víte

Karel Kilián | 30

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

** Odborníci přišli na to, jak obejít limit bezkontaktních plateb ** Stačí zařízení, ovlivňující komunikaci mezi kartou a terminálem ** Stahují se nad bezkontaktními platbami mračna?

Karel Kilián | 79Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF