Společnost HP rozšiřuje své softwarové portfolio akvizicí Bristol Technology

12. února 2007
HP pohltilo Bristol Technology
Praha, 12. února 2007 – Společnost HP oznámila podepsání smlouvy o akvizici Bristol Technology Inc., předního poskytovatele technologií pro monitoring obchodních procesů, která povede k posílení předního postavení HP Software v oblasti nástrojů pro optimalizaci obchodních přínosů IT (tj. BTO - Business Technology Optimization).
Společnost HP rozšiřuje své softwarové portfolio akvizicí Bristol Technology

Řešení vyvinutá společností Bristol Technology pomáhají zákazníkům komplexně monitorovat obchodní procesy, probíhající v rámci dané organizace, jako je například průběh vyplácení pojistných škod, objednávek zboží a řízení zásob. Tato řešení navazuje na nástroje BTO získané akvizicí Mercury a umožňují v reálném čase řídit celý životní cyklus obchodních procesů.

Bristol Technology Inc. se sídlem v Danbury, Connecticut, je společností v soukromém vlastnictví, která poskytuje služby především v oblasti finančnictví a pojišťovnictví na území Spojených států a Velké Británie. Finanční podmínky akvizice nebyly zveřejněny.

"Je to poprvé, kdy zákazníci budou mít k dispozici samostatného softwarového dodavatele, který jim umožní řídit životní cyklus obchodních procesů od prvopočátku až do úplného konce, a to prostřednictvím jak uživatelských aplikací, tak systémů typu mainframe," řekla Deborah Traub, vice president of products, Management Software, Software, HP. "Akvizice Bristol Technology rozšíří naši nabídku management softwaru a nástrojů BTO, což zákazníkům umožní lepší dohled nad výkonností, dostupností a dopady obchodních procesů."

Řešení vyvinutá společností Bristol Technology mohou pomoci spravovat široký okruh kombinovaných aplikací a softwarových prostředí, včetně J2EE či .NET aplikačních serverů, middlewaru, integračních brokerů, mainframů a nejrůznějších operačních systémů.

"Kombinace HP a Bristol Technology nám umožní poskytnout našim klientům přístup k průmyslově nejširšímu portfoliu podnikového IT management softwaru," řekl Ken Blackwell, chief technical officer, Bristol Technology. "Společnost Bristol Technology již dříve navázala pevné partnerství s HP, proto je náš produkt TransactionVision v softwarových řešeních HP Business Availability Center a Universal CMDB již integrován, takže sloučení s HP je počinem smysluplným jak pro naši firmu, tak pro zákazníky i obchodní partnery."

Dokončení akvizice je plánováno přibližně do 30dnů. Poté se Bristol Technology stane plnohodnotnou součástí divize HP Software v rámci HP Technology Solutions Group.

Témata článku: Software, Bristol, Broker, Connecticut, Mercury, Technology, Nejrůznější nástroje

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí