Společnost HP rozšiřuje a zdokonaluje portfolio komerčních zobrazovacích a tiskových řešení

Praha 24. května 2005 – Společnost HP představuje nová zobrazovací a tisková řešení pro zákazníky z řad malých a středních podniků, která nabízejí barevný, monochromatický a projekční tisk. Z představených produktů stojí za zvláštní pozornost zejména řady multifunkčních zařízení HP Color LaserJet 2600n a HP Color LaserJet 2800. HP Color LaserJet 2600n stojí za povšimnutí díky kombinaci mimořádné cenové dostupnosti, vysokých rychlostí a působivé kvality tisku – definuje tak novou normu v této třídě. S nejnižší cenou HP za barevnou stránku a osvědčenou výkonností technologie HP LaserJet se již zákazníci nemusejí rozmýšlet, zda dají přednost vyšší rychlosti nebo nižší ceně. Řada HP Color LaserJet 2800 představuje první barevné laserové multifunkční zařízení HP, které poskytuje rychlost, efektivitu a flexibilitu a tvoří plně funkční řešení zahrnující i faxování. Tiskne v živých, přirozených barvách s technologií HP ImageREt 2400 a skenuje dokumenty ve špičkové kvalitě se softwarovým rozlišením až 19 200 dpi.
Společnost HP rozšiřuje a zdokonaluje portfolio komerčních zobrazovacích a tiskových řešení

Nová nabídka HP nabízí flexibilní a cenově dostupné produkty pro domácí tisk a profesionální grafiky, které pomáhají malým a středním podnikům (SMB) držet krok s dynamickým vývojem trhu.

„Kontakty, které společnost HP udržuje se zákazníky z řad malých a středních podniků, jsou zdrojem inovací,“ řekl Michael Hoffmann, senior viceprezident Imaging and Printing Group Europe, Middle East and Africa (EMEA), HP. „Nové řady multifunkčních zařízení HP Color LaserJet 2600n a Color LaserJet 2800 jsou výsledkem této spolupráce. Řada HP Color LaserJet 2600n je odpovědí na volání zákazníků po mimořádně cenově dostupné barevné tiskárně, která by poskytovala nejen špičkovou kvalitu tisku, ale byla také tichá a rychlá, umožňovala připojení do sítě a měla nízkou spotřebu energie. Řada multifunkčních zařízení HP Color LaserJet 2800 je pozoruhodně všestranná, když kombinuje vysokou rychlost a kvalitu tisku s funkcemi skenování, kopírování, digitálního zobrazení a také faxování. Řada multifunkčních zařízení HP Color LaserJet 2800, vůbec první barevné multifunkční laserové tiskové řešení HP, je dalším důkazem úsilí společnosti HP vynakládaného na inovace.“

Společnost HP poskytuje řešení a využívá své bohaté zkušenosti ve prospěch malých a středních podniků Společnost HP poskytuje širokou škálu spolehlivých řešení pro segment SMB, která jsou prodávána prostřednictvím mnoha distribučních kanálů a středisek HP Printing and Imaging Expertise Centre (www.hp.com/eur/smb-expertise). Střediska HP Printing and Imaging Expertise Centre jsou k dispozici ve 13 zemích v 19 jazykových verzích. Toto středisko zahrnuje bohaté barevné webové stránky a nástroj pro výběr produktu a mělo by pomoci partnerům SMB zvýšit prodej inteligentních zobrazovacích řešení. K dispozici jsou také průvodci nákupem produktů, srovnávací tabulky, prémiový program HP, kalkulačka pro výpočet nákladů na barevný tisk, nástroje pro mobilní tisk a speciální propagační akce. Interaktivní služba WebChat spojující odborníky HP a zákazníky je k dispozici také v Evropě. Společnost HP trvale poskytuje zákazníkům SMB specializované služby a odbornost, které jim usnadňují podnikání v jejich oblastech trhu.

Mimo řady multifunkčních zařízení HP Color LaserJet 2600n a HP Color LaserJet 2800 společnost HP představuje mnoho dalších zobrazovacích a tiskových řešení pro zákazníky SMB včetně:

HP Color LaserJet 2600n: Jedná se o první zařízení svého druhu v této cenové kategorii, které nabízí mimořádně tichý provoz a nejnižší náklady na barevnou stránku u barevného tisku LaserJet. Tento produkt bude v nejbližší době dostupný na českém trhu, jehož cena začíná na 11.990 Kč (bez DPH).

Řada multifunkčních zařízení HP Color LaserJet 2800: Tato výkonná, plně vybavená řada je první řadou barevných multifunkčních laserových zařízení HP. Kombinuje tisk, skenování, kopírování, digitální zobrazení a také faxování. Model HP Colot LaserJet 2820mfp bude na českém trhu v nejbližší době dostupný za doporučenou koncovou cenu 26.990 Kč (včetně DPH).

HP Business Inkjet 1000: Vysoce kvalitní tiskárna poskytuje výkonný a levný každodenní tisk s pracovním využitím 6 250 stran s optimalizovaným rozlišením 4 800 x 1 200 dpi a s rychlostmi 18 str./min u barevného tisku a 23 str./min u černobílého tisku laserové kvality. Doporučená koncová cena je 4.490 Kč (včetně DPH).

HP Deskjet 1280: S tiskárnou HP Deskjet 1280 lze eliminovat náklady na outsourcing při efektivním zdokonalení tiskových funkcí. Tato všestranná tiskárna tiskne rychlostí až 14 str./min a podporuje velikosti dokumentů v rozpětí A6 až A3+. Doporučená koncová cena je 8.990 Kč (včetně DPH).

Řada HP Business Inkjet 2800: Řada HP Business Inkjet 2800 nabízí vysoce působivý výstup profesionální kvality při rychlosti tisku až 24 str./min monochromaticky a 21 str./min v barvách. Tiskne na různá média formátu A3+ (až 330 x 482 mm) – cena začíná na 16.490 Kč (včetně DPH).

Multifunkční zařízení HP Officejet 7210: Snadno použitelná řada multifunkčních zařízení Officejet 7210 tiskne, kopíruje, faxuje a skenuje. Funkce tisku a kopírování pracují rychlostí až 30 str./min monochromaticky a 20 str./min v barvách. Navíc tisková, faxová a skenovací funkce může být sdílena až pěti počítači. Doporučená koncová cena je 10.990 Kč (včetně DPH).

Řada HP Deskjet 9800: Kombinace vysokých rychlostí tisku až 30 str./min monochromaticky a 20 str./min barevně. Navíc flexibilní příslušenství pro manipulaci s papírem a kvalitního výstupu činí z této kompaktní širokoformátové (329 x 483 mm) tiskárny, pracující s optimalizovaným rozlišením 4 800 dpi, ideální pracovní řešení. Produkt bude dostupný na českém trhu během května 2005 a cena bude upřesněna před fyzickým uvedením na trh.

HP LaserJet 1020: Tato tiskárna je ideální pro domácnosti, domácí kanceláře, živostníky a malé podniky, kterým nabízí mimořádnou užitnou hodnotu při nízké ceně. Je to cenově nedostupnější, vysoce kvalitní tiskárna HP a nejmenší tiskárna ve své třídě – prodejní cena 4.900 Kč (včetně DPH).

Řada HP LaserJet 1022: Malé podniky, které potřebují tisknout vysoce kvalitní dokumenty rychle a levně ocení rychlost výstup 18 str./min této tiskárny HP LaserJet 1022. Bezdrátové modely nabízejí flexibilní možnosti připojení k síti pro podnikové potřeby. Cena začíná na 6.400 Kč (včetně DPH).

Řada HP LaserJet 9040/9050: Nová výkonná řada HP LaserJet 9040/9050 je tvořena spolehlivými zařízeními až do formátu A3 vhodnými pro sdílení v rámci firemních oddělení nebo pro malonákladový tisk. Možnosti tiskáren rovněž rozšiřuje bohatá nabídka výstupních podavačů, možnost oboustranného tisku a velmi pokročilé funkce síťově vzdálené správy. Cena začíná na 97.000 Kč (bez DPH). Řada digitálních projektorů HP vp6300: Při nejnižších nákladech na vlastnictví v oboru nabízí řada digitálních projektorů HP vp6300 automatické nastavení obrazu a ověřené připojení AV, režim úspory lampy zvyšující životnost lampy až na 8 000 hodin, technologii DLP zajišťující vysoce kontrastní obraz a stabilitu barev po celou dobu životnosti. Cena začíná na 31.990 Kč (včetně DPH).

Digitální projektor HP mp3135: Tento projektor HP nabízí flexibilitu, zdokonalenou kvalitu a zabudovanou mobilitu. Digitální projektor mp3135 s 5segmentovým rotujícím filtrem poskytuje obraz ostrý jako břitva a nejvyšší jas v oboru s 1 800 ANSI (max.) lumeny plus špičkové barevné technologie. Cena začíná na 68.990 Kč (bez DPH).

HP Scanjet 7650: Tento plochý skener s rozlišením 2 400 x 2 400 dpi může naskenovat a provést optické rozpoznání znaků s plnou stránkou textu za méně než 18 sekund. Skenuje se 48bitovou hloubkou barev a automatický podavač dokumentů na 50 listů umožňuje bezobslužný provoz. Doporučená koncová cena je 23.490 Kč (včetně DPH).

HP Designjet 70: Velkoformátová tiskárna HP Designjet 70 doplňuje řadu technických tiskáren pro univerzální použití po formát A2+. Tiskárnu je možné vybavit podavačem z role s řezačkou. Pigmentová černá barva spolu s vysokým rozlišením a třemi dye-based barvami zajištují vysokou ostrost čar a fotografickou kvalitu renderů. Díky podavači pro listy od obálky až po A2+ a podavači z role kombinuje HP Designjet 70 vlastnosti kancelářské tiskárny (tisk dokumentů, nabídek apod.) a současně velkoformátové tiskárny (tisk výkresů, flipchartů, obchodní grafiky apod.). O univerzálnosti tiskárny svědčí i její cena, která začíná na 27.000 Kč bez DPH.

Řada HP Designjet 110plus: Nová generace velice úspěšné velkoformátové A1-tiskárny pro menší firmy a návrhářské/konstrukční kanceláře. Velice úspěšný model HP Designjet 100plus je nyní doplněn o možnost tisku z role - automatický podavač z role s řezačkou dovoluje tisknout až do šířky 610mm a délky 15,2m. Všestranné tiskové schopnosti tiskárny umožňují použít širokou škálu tiskových médií, až do tloušťky 0,4 mm a 300 g/m2. Velice příznivou zůstává i cena tiskárny, která začíná na 38.000 Kč bez DPH.

Další informace o těchto produktech naleznete na informačním listu v tiskové sadě a na CD pro zástupce tisku.Veškeré tyto produkty, pokud není uvedeno jinak, jsou na českém trhu dostupné v průběhu května 2005, za zmíněné doporučené maloobchodní ceny (ceny se mohou u jednotlivých prodejců lišit).O společnosti HPSpolečnost HP je dodavatelem technologických řešení pro spotřebitele, podniky a instituce na celém světě. HP dodává IT infrastrukturu, globální služby, počítačové potřeby pro profesionální i domácí použití a zařízení na elektronické snímání obrazu a tisk. Za čtyři fiskální čtvrtletí končící 30. dubnem 2005 dosáhly celkové tržby HP výše 83,3 miliardy USD. Další informace o HP (NYSE, Nasdaq: HPQ) naleznete na webové adrese www.hp.com.

Váš názor Další článek: FBI provedla zátah na torrent tracker, který nabízel Pomstu Sithů před uvedením do kin

Témata článku: Koncová cena, Tiskárny HP, Prémiový segment, A3, Tiskárny multifunkční, Barevné tiskárny, Flipchart, Vysoká cena, Vysoká rychlost, Malý podnik, Kvalita obrazu, HP Deskjet, HP Laserjet, Vysoká kvalita, Koncové zařízení, Domácí projektor, Nízké rozlišení, Tichý provoz, Dostupné funkce, Multifunkční zařízení, Velkoformátové tiskárny, Česká tisková kancelář


Určitě si přečtěte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 99

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 28

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

** Z Brna pochází třetina světové produkce elektronových mikroskopů ** První československý kus vyrobila Tesla už v 50. letech ** Dnes na ni navazuje třeba brněnský Tescan

Jakub Čížek | 19

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 15


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky