Společnost Hitachi Data Systems zaznamenala ve třetím čtvrtletí výrazný růst

Společnost Hitachi Data Systems zaznamenala ve třetím čtvrtletí kalendářního roku 2005 výrazný růst svého podílu na trhu high-endových storage systémů. Vysoký nárůst prodeje Hitachi TagmaStore Universal Storage Platform přispěl podle analytiků A. G. Edwards & Sons k sedmiprocentnímu růstu na úkor EMC a IBM.
Společnost Hitachi Data Systems zaznamenala ve třetím čtvrtletí výrazný růst

SANTA CLARA, Kalifornie, 29. listopadu 2005 Hitachi Data Systems, dodavatel řešení Application Optimized Storage™ a stoprocentní dceřiná firma korporace Hitachi, Ltd. (NYSE: HIT), dnes ohlásila výrazný nárůst svého podílu na trhu high-endových storage systémů za minulé kalendářní čtvrtletí ukončené v září 2005. Podle finančních analytiků společnosti A. G. Edwards & Sons [http://www.hds.com/pdf/age_report_110105.pdf#view=FitH&pagemode=none] vzrostl tržní podíl Hitachi Data Systems na trhu high-endových storage systémů o sedm procent na úkor zařízení Symmetrix společnosti EMC z téže kategorie, které ztratily 6,5 procenta trhu, a také kvůli stagnujícímu prodeji podnikových storage systémů IBM TotalStorage DS8000 a DS6000. A. G. Edwards & Sons uvádí jako příčinu výrazného nárůstu prodejů zvýšenou poptávku po systémech Hitachi TagmaStore™ Universal Storage Platform.

 

Trh high-endových systémů RAID – poměrný čtvrtletní podíl na tržbách

Poměrný čtvrtletní podíl (%)     Q1 05    Q2 05    Q3 05

EMC Symmetrix                           47 %      46 %     42 %

HDS TagmaStore/Lightning       34 %      31 %      38 %

IBM DS8000/DS6000/Shark        20 %      23 %      20 % 

Zdroj: A. G. Edwards & Sons

 

„Díky platformě Universal Storage Platform vyznačující se silnými možnostmi virtualizace, partitioningu a heterogenní replikace jsme změnili tvář trhu se storage systémy,“ řekl Dave Robeson, prezident a vrchní provozní ředitel (COO) Hitachi Data Systems. „Strategie firmy Hitachi, která umisťuje virtualizační inteligenci do storage kontroléru a zároveň nabízí disková média pro back-end jako komoditu, měla a bude mít u koncových uživatelů nesporný úspěch. Výborné výsledky za poslední čtvrtletí ukazují, o jak atraktivní nabídku pro naše zákazníky jde.“

 

Pozn.: Termínem Hitachi Data Systems označuje společnost A. G. Edwards souhrnné obchodní aktivity společnosti Hitachi, Ltd., v oblasti SAN/NAS, které se skládají z celosvětových obchodů Hitachi Data Systems včetně jejího globálního partnerství se Sun Microsystems, obchodů Hitachi, Ltd., v Japonsku a také obchodů uzavíraných prostřednictvím globálních OEM partnerství s HP.

 

O Hitachi Data Systems

Hitachi Data Systems využívá své globální kapacity pro výzkum a vývoj k vývoji storage řešení postavených na špičkových technologiích s takovou výkonností, dostupností a škálovatelností, které maximalizují návratnost investic zákazníků a minimalizují jejich rizika. Firma se zaměřuje na zákaznická hlediska a poskytuje špičkové hardware, software a služby od Hitachi a svých partnerů.

 

Hitachi Data Systems s 2900 zaměstnanci obchoduje prostřednictvím přímých i nepřímých kanálů ve veřejném, státním i soukromém sektoru ve více než 170 státech a regionech. Mezi její zákazníky je více než 50 procent společností uvedených v žebříčku FORTUNE 100. Více informací naleznete na adrese http:/www.hds.com.

 

O Hitachi, Ltd.

Hitachi, Ltd. (NYSE: HIT), se sídlem v japonském Tokiu je vedoucí globální společnost v elektronice se zhruba 347 000 zaměstnanci po celém světě. Fiskální rok 2004 (ukončený

31. března 2005) přinesl konsolidované prodeje ve výši 9 027 miliard jenů (84, 4 miliard USD). Společnost nabízí široké spektrum systémů, produktů a služeb na trzích s informačními systémy, elektronickými zařízeními, energetickými a průmyslovými systémy, spotřebním zbožím, materiály a finančními službami. Více informací o společnosti Hitachi naleznete na adrese http://www.hitachi.com.

Témata článku: Hardware, Lightning, Sons, Edwards, Hitachi, Back Office

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje