Společnost GiTy zastupuje nejlepšího poskytovatele řešení pro videokonference. TANDBERG zvítězil již po šesté za sebou

Společnost TANDBERG, kterou v České republice zastupuje GiTy, byla zvolena společností roku 2005 v oblasti videokonferencí. Široká nabídka, založená na jednotné architektuře, byla v roce 2005 v mnoha ohledech výrazně vylepšena. Zařízení nabízí ještě kvalitnější obraz, zvuk a další funkce umožňující efektivní spolupráci.
Společnost GiTy zastupuje nejlepšího poskytovatele řešení pro videokonference. TANDBERG zvítězil již po šesté za sebou

Praha, 17. ledna 2006 - Společnost TANDBERG, zastoupená v ČR společností GiTy, jeden z předních světových dodavatelů řešení pro videokonferenční komunikaci, získala prestižní cenu pro nejlepší videokonferenční společnost roku 2005. Technologický pokrok výrobce v minulém roce byl hlavním důvodem k tomuto významnému úspěchu. Videokonferenční systémy díky mnoha inovacím nabízí kvalitnější zvuk, obraz i spolehlivost spojení než tomu bylo kdykoliv dříve.

Svou prestiž si společnost zajistila nejen kvalitou, ale i značným rozsahem svého produktového portfolia. Jak v oblasti koncových zařízení, tak v nabídce síťové infastruktury, bylo dosaženo vyššího zabezpečení přenosů a bezproblémového překladu síťových adres (NAT), díky nově zavedeným standardům, jenž odstranily dřívější nedostatky.

Udělená cena však není pro společnost žádnou novinkou, obdržela ji již v předchozích 5 letech a také v roce 1998. Cesta k vítězství ovšem nebyla ani letos lehká, neboť ji velmi usilovně zdolávalo také mnoho velkých konkurentů. Například společnost Polycom se svou řadou koncových zařízení VSX, Sony vyrábějící špičkovou audiovizuální techniku či Aethra, jenž uvedla celou řadu nových produktů v oblasti videokonferencí. Těžkým soupeřem byla i společnost LifeSize, jejíž největší zbraní byl komplexní High Definition videokonferenční systém uvedený v prosinci 2005. Nikomu z nich se ale nepodařilo překonat rozsah nabídky společnosti TANDBERG, jejíž spolehlivost a jednoduchost řešení, se kterými přichází na trh, ji učinila zkrátka bezkonkurenční.

V únoru minulého roku uvedl TANDBERG řešení nazvané Expressway, který představuje dosud nejlépe zabezpečenou cestu pro vizuální komunikaci prostřednictvím protokolu IP. Při použití nových přenosových standardů, které TANDBERG představil ve své produktové řadě, je možné nasadit firewally, aniž by došlo k oslabení bezpečnosti. Tato technologie je již dnes implementována do všech nových produktů řady MXP, přičemž starší systémy lze aktualizovat prostřednictvím nového softwaru.

V září Mezinárodní telekomunikační unie (ITU) oficiálně ratifikovala dva nové standardy (H.460.18 a H.460.19), vycházející právě z řešení TANDBERG Expressway. TANDBERG také souhlasil se zavedením těchto standardů do konkurenčních produktů, čímž posílil bezpečnost audiovizuálních hovorů na všech platformách.

V březnu společnost představila nejnovější verzi své vícebodové řídící jednotky MPS pro rozsáhlé organizace a poskytovatele služeb, schopné zpracovávat najednou až 128 videokonferenčních spojení, ať už prostřednictvím IP, V.35 nebo linky ISDN. Tyto řídící jednotky rovněž zaznamenaly o 14 % vyšší tržby v třetím kvartálu roku 2005, což bylo také podpořeno uvedením nového produktu MPS 200 pro malé a středně velké společnosti.

Spolupráce TANDBERGu a společnosti Cisco Systems rovněž přinesla své ovoce. Společně se podílely na marketingových aktivitách při uvedení balíčku Cisco Clinical Connection Suite. Cisco tak získalo významného strategického partnera, zatímco TANDBERG do některých svých produktů implementoval technologii Cisco Call Manager.

Během roku se pozornost TANDBERGu soustředila i na obrazovou technologii High Definition, která zajišťuje přenos obrazu ve vysokém rozlišení. Dostupná by měla být v první polovině tohoto roku ve všech současných produktech řady MXP a také MCU prostřednictvím softwarové aktualizace.

V červnu vyhrál TANDBERG další z prestižních cen. Kodek 6000 MXP byl díky své flexibilitě a všestranné funkčnosti vyhodnocen nejlepším videokonferenčním systémem pro komerční užití v rámci veletrhu InfoComm 2005 v Las Vegas.

O měsíc později koupil TANDBERG nizozemskou společnost Ivigo, věnující se aplikovanému vědeckému výzkumu. Ivigo poskytuje řešení pro visuální komunikaci prostřednictvím 3G mobilních telefonů. Jejich výzkum se podílel i na vývoji komunikačního rozhraní, umožňujícího spojení mezi 3G mobilním telefonem a videokonferenčním terminálem komunikujícím přes IP, SIP nebo ISDN. Díky využití technologie TANDBERG Expressway padají veškeré limity omezující propojení uživatelů 3G mobilních telefonů s kterýmkoliv videokonferenčním systémem. Testování tohoto produktu již proběhlo v posledním kvartálu 2005 a nyní je na nejlepší cestě úspěšně prorazit na trh.

V červenci představil TANDBERG nové řešení, které v sobě integruje produkt Microsoft Office Communicator. Uživatelům systému Microsoft Office Live Communication Server 2005 a Communicator tento krok umožní v budoucnu využívat videokonferenční hovory prostřednictvím technologií TANDBERG skrze kancelářský balík Microsoft Office a usnadní tak vzájemnou spolupráci na vytváření dokumentů, tabulek či prezentací.

Další společností, kterou TANDBERG v roce 2005 zakoupil, je Ectus. Tato novozélandská firma vyvíjí technologii pro rozdělování a archivování přenosů. Budoucí produkty by tak měly být schopné uživatelům nabídnout efektivní pořizování videonahrávek z těchto přenosů. Pořízený materiál bude možné odprezentovat kdykoliv poté znovu za přítomnosti nezúčastněných osob.

Také akcionáři TANDBERGu měli velký důvod k oslavám. Firma za uplynulý rok vykázala nárůst výnosů o celých 21 % a čistý zisk byl pak vyšší dokonce o 24 %, počítáno pouze za první 3 kvartály.

Kvalita produktů značky TANDBERG má nepochybně vzrůstající tendenci, o čemž svědčí nejen účetní statistiky, ale také všeobecně vyšší spokojenost klientů. Stále vyšší důraz je kladen na jednoduchost obsluhy, vývoj nových technologií a zapomenuta nesmí zůstat ani mimořádně vysoká péče o zákazníky. Je zde opravdu mnoho důvodů, proč TANDBERG právem získal ocenění pro nejlepší společnost roku v oblasti videokonferencí již po šesté za sebou.


O GiTy, a.s.
Společnost GiTy je přední českou společností, která již 15 let poskytuje služby v oblasti telekomunikací, systémové integrace a technologií budov a areálů. Své aktivity rozvíjí v České republice a prostřednictvím dceřiných společností také ve Slovenské republice a v Bulharsku. V roce 2005 se GiTy stala druhou nejobdivovanější společností v oboru Telekomunikační a poštovní služby.

Váš názor Další článek: Evropský trh počítačů poprvé překonal Severní Ameriku

Témata článku: Microsoft, Významná cena, Nejlepší cesta, Vysoká bezpečnost, Nový rok, Vysoký rozsah, Síťová komunikace, Nová cesta, Velký rozsah, Nová řada, Nejlepší zastoupení, Nový standard, Vysoké zabezpečení, Mobilní telefony kladno, Nejlepší mobilní telefony 2016, Polycom, Sony Vegas, Velká komunikace, Síťová jednotka, Nejlepší řešení


Určitě si přečtěte

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 109

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky