Společnost Fujitsu Siemens Computers si udržuje růstový trend

Společnost Fujitsu Siemens Computers si udržuje růstový trend

Česká pobočka společnosti již posedmé za sebou zvýšila obrat

Česká pobočka Fujitsu Siemens Computers, s. r. o., dosáhla za fiskální rok 2007/2008 celkových tržeb téměř 100 milionů eur*. Společnost tak opět zvýšila objem obratu, v porovnání se stejným obdobím předchozího roku téměř o 5 %, a již sedmý rok za sebou si udržuje stálý růst. Podle čísel analytické společnosti IDC zároveň prodej počítačů se značkou Fujitsu Siemens Computers v uplynulém roce vzrostl o 33 %1, což převyšuje průměr trhu. V oblasti serverů jsme pak průměr trhu překonali devětkrát2 a v loňském kalendářním roce jsme patřili mezi společnosti s největším meziročním růstem.

Generální ředitel české pobočky Tomáš Rutrle je s dosaženými výsledky spokojen: „Úspěšně naplňujeme naši růstovou strategii a postupně uskutečňujeme vizi stát se jedním ze tří nejvýznamnějších dodavatelů IT infrastruktury v České republice.“ Zároveň dodává: „Pozitivních výsledků jsme dosáhli i přesto, že uplynulý rok pro nás nebyl jednoduchý. Úspěšně jsme dokončili proces integrace divize Product Related Services (PRS) společnosti Siemens Business Services do organizační struktury Fujitsu Siemens Computers. Na trhu tak vznikl jeden organizační subjekt s komplexním portfoliem produktů i služeb v oblasti IT infrastruktury od prodeje hardwaru až po návrh a správu podnikových řešení schopných zabezpečit běh IT i těm největším klientům.“

Klepněte pro větší obrázek

Výsledky celé korporace

Zisk před zdaněním vzrostl o 15 % na 105 milionů eur*

Finanční výsledky celé společnosti Fujitsu Siemens Computers za fiskální rok 2007/08 byly zveřejněny 16. dubna. V období od dubna 2007 do konce března 2008 přitom společnost zvýšila svůj zisk před zdaněním o 15 % z 91 na 105 milionů eur*. Zaznamenala přitom obrat mírně přesahující 6,6 miliardy eur, což představuje pokles o 4,9 %. Ten odráží změny v obchodní strategii společnosti a obtížné podmínky na trhu.

Zaměření na servery PRIMERGY a mobilní produkty i nadále neslo úspěchy. Divize x86 serverů potvrdila (společně s celou společností) svoji pozici nejrychleji rostoucího dodavatele mezi pěti nejúspěšnějšími hráči na celosvětovém trhu se servery. Za IV. čtvrtletí 20073 docílila na trhu x86 serverů růstu 19,8 %. V západní Evropě dosáhla společnost Fujitsu Siemens Computers v oblasti mobilních výrobků, konkrétně v segmentu profesionálních notebooků, za IV. čtvrtletí kalendářního roku 2007 vyššího nárůstu než byl růst trhu, a to ve 12 zemích4. Tento meziroční vzestup o 45 % byl přitom nejvyšší mezi první desítkou dodavatelů mobilních zařízení.

Spotřebitelský trh v Evropě se stal kolbištěm, kde se bojuje výrazným snižováním cen. Společnost Fujitsu Siemens Computers v roce 2008 představí novou prodejní strategii. Zcela přepracovaný styl designu spotřebních produktů zdvihne estetickou laťku a zvýší hodnotu naší značky na spotřebitelském trhu. Na koncové zákazníky se navíc budeme obracet s cíleným a jasně zaměřeným přístupem.
 

*Uvedené finanční výsledky jsou předběžné a jsou předmětem finálního ověření auditem
1 IDC EMEA Quarterly Server Tracker Q4 2007, February 2007
2 IDC EMEA Quarterly PC Tracker, Q4 2007 Final Results, 05 February 2008
3 Gartner, Meziroční nárůst v segmentu x86 serverů, celosvětově prodané jednotky, porovnání Q4 2007 a Q4 2006
4 IDC, Meziroční nárůst v segmentu profesionálních mobilních zařízení (vyjma kapesních počítačů) v oblasti EMEA

Váš názor | Natočte tříminutový klip a vyhrajte notebook

Témata článku: Nejúspěšnější čtvrtletí, Podnikové cílení, Předběžný návrh, Results, Celý trh, Uplynulý rok, Tracker, Mobilní trh, Profesionální segment, Fujitsu Siemens, Předběžný design, Nejúspěšnější uvedení

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší