Společnost Fujitsu předvedla v Praze novinky roku 2013

Společnost Fujitsu předvedla v Praze novinky roku 2013

Společnost Fujitsu včera zavítala do Prahy s úspěšnou roadshow s názvem Fujitsu IT Future. S mottem “Přetváříme IT, přetváříme byznys”, navštíví roadshow hned 19 zemí v Evropě, Středním východě, Africe a Indii. Jednou ze zastávek byla také Praha, konkrétně Kongresové centrum, kde byly k vidění desítky produktových novinek, služeb a podnikových IT řešení.

Návštěvníci Fujitsu IT Future 2013 se dozvěděli, jak mohou s pomocí nejnovějších řešení, služeb a produktů Fujitsu změnit a zefektivnit roli ICT ve svém podnikání. K vidění bylo takřka celé produktové portfolio Fujitsu pro rok 2013, například nová řada podnikových notebooků LIFEBOOK E, tablet STYLISTIC M702, „all-in-one“ počítače, nejnovější pracovní stanice CELSIUS, skenery dokumentů, nová generace serverů PRIMERGY S7 a služby a řešení pro firmy jako Fujitsu PalmSecure a Fujitsu Eco Track.

Během dne proběhlo několik odborných bloků přednášek, diskuzí a workshopů určených pro zákazníky a partnery společnosti Fujitsu.

„Nové informační technologie otevírají nové obchodní příležitosti. Fujitsu IT Future představuje naše produkty a technologie, které zákazníkům výrazně usnadní podnikání a zajistí jim potřebnou konkurenční výhodu,“ uvedl Radek Sazama, Generální ředitel společnosti Fujitsu Technology Solutions pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko.

Řada LIFEBOOK E

Tři nové modely notebooků LIFEBOOK E nabízí kompletní funkcionalitu a obsahují všestranné a praktické pracovní funkce jako velký touchpad, klávesnici s volitelným podsvícením, populární modulární šachtu, do které je možné vložit druhou baterii, druhý pevný disk nebo miniaturní projektor. Konstrukce nových modelů LIFEBOOK E zajišťuje dlouhou životnost díky hliníkové opěrce dlaní, pevnému víku z hořčíkové slitiny a silným pantům, které zaručí, že se obrazovka nevylomí ani po mnohonásobném otevření a zavření.

Tablet STYLISTIC M702

Tablet s odolností vůči vodě a prachu je určen k použití i na místech, kde u běžných spotřebitelských tabletů hrozí namočení a poškození. Je levnou a ideální alternativou k odolným notebookům. Uživatelům poskytne celodenní výdrž baterie a díky hmotnosti pouhých 590 g jej můžou pohodlně nosit sebou po celý den. Zpevněná konstrukce a sklo odolné proti poškrábání chrání tablet před nárazy a škrábanci. Bezpečnost tabletu pomáhají zajišťovat funkce, jako je integrovaný snímač otisků prstů, šifrování celého disku, vzdálené sledování zařízení a pomoc při obnově dat. Stylistic M702 je vybaven řadou kancelářských aplikací včetně aplikace pro skenování dokumentů pomocí kvalitního fotoaparátu s rozlišením 8,1 megapixelu. Tablet je také plně vybaven pro využití virtuální desktopové infrastruktury, takže umožňuje snadnou integraci do předních VDI řešení pro trvalý zabezpečený přístup datům.

Servery PRIMERGY S7

Nejnovější generace dvoupaticových serverů Fujitsu PRIMERGY s nejnovějšími procesory řady Intel Xeon E5 plní nové standardy pro ekonomickou úspornost, škálovatelnost a všestrannost. Například server Fujitsu PRIMERGY RX300 S7 nedávno zvítězil v kategorii energeticky nejúspornějších jednouzlových serverů a porazil všechny konkurenty ve své třídě – tento server prokázal v testech o 51 % vyšší energetickou účinnost než předchozí držitel rekordu (server HP ProLiant DL360 G7).

Autentizace s PALMSECURE

Autentizační řešení PalmSecure využívá jedinečný obrazec krevního řečiště v dlani každého člověka k boji proti zneužití identity. Při použití technologie PalmSecure dojde k bezkontaktnímu sejmutí tohoto obrazce v dlani člověka a k ověření jeho identity. Tato biometrická metoda je bezpečnější, hůře oklamatelná a snadněji použitelná než tradiční metody autentizace, jako například čipové karty s PIN kódem. Své využití může najít v odvětvích jako je letectví – kde by mohla technologie sloužit jako náhrada palubních vstupenek – v zábavním průmyslu či maloobchodě. Své místo si již řešení našlo v bankovnictví jako identifikační řešení v platebních systémech.

Software ECO TRACK na energetické audity

Řada evropských zemí se v nejbližší době chystá přijmout legislativu vyžadující provádění energetických auditů ve společnostech. Pro tyto firmy je určen cloudový software Eco Track, který jim poskytne detailní přehled o jejich ekologické stopě. Software Eco Track shromažduje veškeré informace nezbytné pro podporu procesu auditu a zároveň zajistí soulad požadavků nové evropské směrnice o energetické účinnosti.

Další článek: NASA plánuje první mezihvězdnou „GPS navigaci“

Témata článku: Nová metoda, Pracovní den, Panty, Populární test, Předchozí návštěvník, Dlouhá životnost, Nejúspornější řešení, Podnikový notebook, Evropská legislativa, Palubní systém, Future, Track, Snadná obnova, Audit, Levná alternativa, Nová řada, Nejnovější technologie, Notebooky na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 109


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky