Společnost Extreme Networks představila první desetigigabitový přepínač

Nejnovější softwarová rozšíření usnadňují přechod na jednotnou konvergovanou síť
Společnost Extreme Networks představila první desetigigabitový přepínač

Společnost Extreme Networks, Inc., (Nasdaq: EXTR) přichází na trh s novým přepínačem Blackdiamond 10K, který má být jádrem inteligentních sítí příští generace. Tento produkt umožní zákazníkům realizovat přechod na jednotnou konvergovanou síť, tj. síť, která zajišťuje jak datové, tak telekomunikační služby. Přepínač je vybaven modulárním operačním systémem  ExtremeWare XOS, prvním svého druhu, a programovatelnými zákaznickými čipy ASIC, založenými na technologii 4GNSS (silikonové přepínání čtvrté generace). Kombinací těchto dvou technologií vzniká vysoce odolná architektura, která zákazníkům poskytuje desetigigabitovou platformu s mimořádnou škálovatelností, odolností, bezpečností a rozšiřitelností.

Společnost Extreme Networks opět potvrzuje, že stojí na špici trhu zařízení určených pro přenos dat, hlasu a videa a aplikací jako jsou ERP. Současně dokáže pomocí speciálních mechanismů sledovat síťový provoz, zda se v něm neobjevují pokusy o průniky. Aplikace ERP, tvořící základ obchodních procesů podniku, vyžadují vysokou úroveň inteligence, předvídatelnosti a bezpečnosti, kterou poskytuje pouze zařízení BlackDiamond 10K. Funkce pro detekci průniků do sítě (intrusion detection) umožňují včas zakročit proti neobvyklým jevům v síťovém provozu, které mohou být důsledkem destruktivních virových či jiných útoků. V budoucnu lze očekávat masový nárůst nových IP zařízení začleňovaných do sítí, přičemž mnohá z nich budou využívat bezdrátovou komunikaci – a právě pro tento typ prostředí bude možné tvořit odolná jádra sítí pomocí řešení založených na produktech Extreme Networks.

"Dnešní podnikové sítě musí garantovat nepřetržitou spolehlivost, a to 24 hodin denně, 7 dnů v týdnu, 365 dnů v roce," tvrdí Joel Conover, vedoucí analytik společnosti Current Analysis. "Přepínač BlackDiamond 10K nastavuje nové standardy spolehlivosti a funkcionality v kategorii zařízení pro jádra podnikových sítí, neboť nabízí takové vlastnosti, které nemají na dnešním trhu těchto zařízení konkurenci. BlackDiamond 10K posunuje hranice, co se týče výkonu a spolehlivosti, a jeho flexibilní architektura vytváří nové příležitosti pro síťově orientované moduly a aplikace."

 

Inovativní software

Softwarová platforma ExtremeWare XOS, která se poprvé objevuje právě v přepínačích BlackDiamond 10K, je zcela novým modulárním operačním systémem založeným na Unixu. Odráží potřebu větší softwarové škálovatelnosti, bezpečnosti, odolnosti a rozšiřitelnosti zařízení. Je to první softwarový produkt, který zaručí nepřetržitou odolnost a rozšiřitelnost. Díky rozhraním Open XML, POSIX a nastavitelnému rozhraní CLI (Command Line Interface) lze software ExtremeWare XOS a přepínač BlackDiamond 10K snadno a hladce integrovat s obchodními procesy a servisními systémy metropolitních sítí. Tyto možnosti rozšiřování poskytují –v kombinaci s modulární škálovatelností a nepřetržitou odolností – mimořádnou úroveň služeb, která ve své třídě nenachází srovnání.

Zdokonalení pro celou síť

Produkty společnosti Extreme Networks zdokonalují – díky svým inovativním technologiím – celou síť, od koncových zařízení až po jádro sítí. Nedávno zveřejněné řešení společnosti Extreme Networks nazvané Unified Access, založené na přepínačích řady Summit® 300 a bezdrátových portech Altitude, poskytuje koncovým uživatelům a koncovým zařízením bezpečné, dobře spravovatelné a integrované síťové připojení, které podporuje jak Ethernet po kabelech, tak bezdrátový Ethernet. Triumph, křemíková technologie třetí generace, která je základem modulárních platforem BlackDiamond 6800 a Alpine®, poskytuje vrstvě agregace sítě možnosti pro pokročilé řízení síťového provozu (gigabitový Ethernet) a funkce pro nepřetržitý provoz. Uvedení nových platforem nyní završuje přepínač BlackDiamond 10K, který tak umožní kompletní revitalizaci sítě od koncových zařízení až po její jádro. 

"Společnost Phonoscope je prvním metropolitním poskytovatelem, který implementuje nové řešení společnosti Extreme Networks, tedy centrální přepínač s výkonnými programovatelnými čipy ASIC a s modulárním operačním systémem, který je flexibilní a odolný," řekl Robert Jacobs, ředitel pro síťové služby společnosti Phonoscope. "Tyto vlastnosti nám spolu s vysokou přenosovou kapacitou desetigigabitového a gigabitového Ethernetu poskytují natolik rozmanitou škálu co do výkonu a funkcí, že jsme schopni nabízet nové aplikace a výrazně diferencovat naše služby."

Cena a dodací lhůty

Přepínače BlackDiamond 10K jsou k dispozici ihned. Cena za jeden desetigigabitový ethernetový port se pohybuje kolem 7 200 USD (ceníková cena v USA). V novém přepínači může být až šest desetigigabitových portů nebo 60 gigabitových ethernetových portů na jeden modul, tj. celkem až 48 desetigigabitových ethernetových portů nebo 480 gigabitových ethernetových portů v jednom šasi. 

Společnost Extreme Networks nedávno dokončila realizaci první fáze budování celostátní sítě v Chorvatsku, která podporuje přes čtyřicet tisíc uživatelů chorvatského Telecomu. Poskytované multimediální služby zahrnují IP telefonii, internet, video a služby DSL. Po pečlivém zvážení všech nabídek byla pro realizaci vybrána společnost Extreme Networks na základě své prověřené architektury, která dokáže zajistit nepřetržitý provoz sítě, a společnost Siemens jako zkušený partner Telecomu pro oblast infrastruktury. 

www.extremenetworks.com

 

 

Váš názor Další článek: Finanční výsledky Českého Telecomu: nic moc, ale mohlo by být hůř

Témata článku: Software, Koncové zařízení, Triumph, Alpine, Gigabitový ethernet, Síťový provoz, Extreme


Určitě si přečtěte

Přehled: Kdo má nejlevnější internet VDSL? Jak jsou na tom veřejné IP a Terminátor?

Přehled: Kdo má nejlevnější internet VDSL? Jak jsou na tom veřejné IP a Terminátor?

** Srovnali jsme nabídku VDSL u 19 internetových poskytovatelů ** Ceny tarifů se liší i o stokoruny ** Různá je také nabídka doplňkových služeb

Lukáš Václavík | 44

Otestovali jsme 8 mobilů do 8 000 Kč: rozdíly ve výkonu jsou ohromné

Otestovali jsme 8 mobilů do 8 000 Kč: rozdíly ve výkonu jsou ohromné

** Mobil za 8 000 Kč uspokojí většinu uživatelů ** Klasické foťáky stačí, širokáče ale zklamaly ** Zásadní jsou rozdíly ve výkonu

Časopis Computer | 5


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 5 500 Kč

Test levných herních notebooků

Hrajeme na Xbox Series X

Programy pro kontrolu dětí na počítači