Společnost Eurotel uvádí na trh novou vlnu chytrých mobilních telefonů

Nokia 9500, Eurotel DataPhone III., Eurotel Smartphone II. a Sony Ericsson P910i od prosince v nabídce Eurotelu. Nové mobilní telefony podporují službu Eurotel Office Connector
Společnost Eurotel uvádí na trh novou vlnu chytrých mobilních telefonů

Praha, 7. prosince 2004 – Vývoj na evropském trhu vykazuje rostoucí oblibu tzv. chytrých mobilních telefonů, které v sobě kombinují funkce mobilního telefonu s funkcemi kapesního počítače (PDA). Společnost Eurotel Praha, spol. s r. o., reaguje na tento trend a do své nabídky v prosinci zařazuje další čtyři nové „přírůstky“. Jedná se o telefony Nokia 9500, Eurotel DataPhone III., Eurotel Smartphone II. a Sony Ericsson P910i.

 

Podle studie, kterou před nedávnem uveřejnila společnost IDC, vzrostl v Západní Evropě  prodej chytrých telefonů kombinovaných s PDA o 60 %. Naopak podíl samotných kapesních počítačů (PDA) na celkových prodejích mobilních zařízení klesl o 8,7 % ve srovnání se třetím čtvrtletím loňského roku.

 „Uživatelé dávají přednost zařízením, umožňujícím hlasovou i datovou komunikaci. Oceňují       u nich především možnost práce s e-maily a kalendářem“,  uvedl Michal Heřman, generální ředitel společnosti Eurotel Praha, spol. s r.o.Díky nim mohou naši zákazníci plně využívat službu Eurotel Office Connector, která kdykoliv a kdekoliv automaticky synchronizuje bez zásahu uživatele mobilní telefon s firemní e-mailovou schránkou a kalendářem.“

V současnosti jsme svědky dvou trendů. Výrobci klasických PDA se snaží do svých modelů přidat funkčnost mobilního telefonu, jak je vidět na příkladu Eurotel DataPhoneIII. Naopak nové chytré telefony jako například Nokia 9500 nebo Sony Ericsson P910i jsou zařízení, která do telefonu přidávají funkce PDA.

„Využíváním nových chytrých telefonů lze skutečně šetřit čas. Kromě  vyřizování aktuálních       e-mailů přímo u sebe v telefonu může zákazník například přijímat i odmítat schůzky, které mu zaslali kolegové. Aktuální informace v mobilním telefonu tak pomáhají lépe a rychleji se rozhodovat a být díky tomu ve svém podnikání úspěšnější,“ doplnil Michal Heřman.

Služba Eurotel Office Connector je jedinečná svým širokým rozsahem, bezpečností přenášených dat i výhodnou cenovou politikou, dostupnou i pro střední a menší firmy. Řešení Eurotel Office Connector umožňuje všem pracovníkům od nejvyšších managerů po servisní techniky pracovat s automaticky aktualizovaným firemním e-mailem, kontakty            i kalendářem odkudkoli pouze prostřednictvím mobilního telefonu. Funguje nejen na území České republiky, ale také v 60 zemích s GPRS roamingem. Nyní navíc všem novým zákazníkům Eurotel nabízí bezplatné vyzkoušení služby po dobu dvou měsíců.

Společnost Eurotel uvedla tento typ služby jako první mobilní operátor na českém trhu               a vzrůstající počet firemních klientů ukazuje, že zájem o Eurotel Office Connector i nadále roste.

 

Nové chytré mobilní telefony v nabídce společnosti Eurotel:

 

EUROTEL DATAPHONE III. s váhou 205 g a rozměry 125 x 72 x 19 mm má plněbarevný dotykový TFT-LCD display s rozlišením 240 x 320 pixelů s 65 tisíci barvami. Podporuje GPRS class 10 až 53,6 kpb  a veškeré datové přenosy. Se standardní baterií Li-Pol poskytuje délku hovoru až 300 minut, v pohotovostním režimu vydrží až 200 hodin. Základní balení obsahuje transceiver, dobíječ, stereo headset, náhradní pero k dotykovému displeji, kožené pouzdro, CD s návodem k obsluze, uživatelský manuál a Microsoft service kit. DATAPHONE III podporuje datové přenosy, bluetooth, faxové zprávy, WiFi, odesílání           a příjem zpráv obsahujících text, obrázky a MIDI soubory. 128 MB paměti SDRAM je rozšiřitelných SD/MMC kartou, telefonní část, adresář a e-mail jsou plně integrované. DATAPHONE III v rámci systému Microsoft Windows Mobile Media Pocket 2003 umožňuje práci s Wordem, Excelem i Acrobat Readerem.

DATAPHONE III v bude v prosincové nabídce Eurotelu za cenu od 13 995 Kč.

 

NOKIA 9500 má rozměry 148 x 57 x 24 mm a váží 222 gramů, displej má 65 tisíc barev. Triální komunikátor podporuje WiFi, EDGE třídy 10 a bluetooth kombinované s pokročilým   e-mailovým prohlížečem, kancelářskými aplikacemi s podporou nejpoužívanějších formátů – Word, Excel i PowerPoint. NOKIA 9500 používá prohlížeč Opera, podporuje HTML, XHTML  i WML, díky zásuvnému modulu ovládá i Flash. Kompatibilita je stoprocentní – NOKIA 9500 podporuje také Javu J2ME.

NOKIA 9500 je nyní v nabídce Eurotelu za cenu od 15 495 Kč.

 

SONY ERICSSON P910i, při váze 155 gramů s externí klávesnicí a rozměrech 115 x 57      x 26 mm, poskytuje délku hovoru až 13 hodin, v pohotovostním režimu může vydržet až 400 hodin. Základní balení obsahuje mimo jiné synchronizační USB kabel, handsfree, CD s PC Suite a Multimedia, látkové pouzdro, náhradní pero pro dotykový displej nebo čisticí hadřík. SONY ERICSSON P910i má displej s 262 tisíci barvami a rozlišením 208 x 320 pixelů, integrovanou 64MB paměť a 16MB uživatelskou paměť. P910i lze nastavit do Flight modu, kdy se chová jako PDA a lze ho tedy používat i v letadle.

SONY ERICSSON P910i je nyní v nabídce Eurotelu  za cenu od 15 495 Kč.

 

EUROTEL SMARTPHONE II. váží 103 g při rozměrech 107, 5 x 46 x 17, 5 mm, Li-Pol baterie umožňuje 130 hodin pohotovostního režimu nebo více než čtyři hodiny hovoru. Dvanáctiřádkový displej má rozlišení 176 x 220 pixelů. SMARTPHONE II obsahuje integrovanou kameru s nočním módem, rozsáhlý organizér, e-mailového klienta                     i faxmodemové připojení.

SMARTPHONE II  bude v prosincové nabídce Eurotelu za cenu od 5 995 Kč.

 

Více informací na www.eurotel.cz

 

 

 

 

Eurotel Praha, spol. s r. o., je s téměř 4,4 miliony registrovaných zákazníků na konci září roku 2004 největším poskytovatelem bezdrátových hlasových a datových služeb v České republice. Sítě mobilních telefonů Eurotel 900/1800 MHz a 450 MHz pokrývají území, na němž žije             99 procent obyvatel České republiky, to znamená více než 10 milionů lidí. Eurotel je držitelem UMTS licence na provozování mobilních služeb 3. generace.

 

Kromě stálých zákazníků se zpětně hrazenými tarify Eurotel nabízí předplacené karty pod značkou Go a kompletní sortiment i obsah multimediálních služeb, včetně videa, MMS, hlasových služeb, WAP a SMS. Eurotel je jediným mobilním operátorem v České republice, který nabízí dvě nejvyspělejší GSM technologie mobilního (bezdrátového) datového přenosu. General Packet Radio Service (GPRS) a GSM High-Speed Circuit-Switched Data (HSCSD) jsou dostupné smluvním zákazníkům i zákazníkům předplacené služby. V síti 450 MHz nabízí Eurotel jako první operátor v Evropě vysokorychlostní přístup na internet CDMA2000 1xEV-DO. Vysoce kvalitní služby společnosti Eurotel zahrnují technologii SuperSound, která zajišťuje čistá hlasová spojení a 374 roamingových partnerů ve 149 zemích po celém světě.

 

Eurotel, který je vítězem Národní ceny České republiky za jakost 2004, poskytuje své telekomunikační služby v nejvyšší kvalitě, což osvědčuje vydaný mezinárodní certifikát kvality ISO 9001:2000. Společnost jako jediný telekomunikační operátor v České republice získala také certifikáty ISO 14001:1996 v oblasti ochrany životního prostředí, OHSAS 18001:1999 v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a BS 7799-2:2002 v oblasti bezpečnosti informací. Nezávislí auditoři systémů řízení potvrdili, že společnost vybudovala operační systémy, zaručující kvalitu, výkonnost, spolehlivost a ochranu informací u všech poskytovaných služeb po celé zemi.

 

Eurotel Praha je společnost s ručením omezeným (spol. s r. o.), jejímž vlastníkem (100%) je ČESKÝ TELECOM a. s.

 

 

Další informace poskytne:

Eurotel Praha, spol. s r. o.

Diana Dobálová

Tisková mluvčí

+420 720 70 44 00

diana_dobalova@eurotel.cz

Váš názor Další článek: JVC má DVD z kukuřičného škrobu

Témata článku: Microsoft, Vzrůstající trend, Mobilní telefony sony ericsson, Handsfree bluetooth, Nokia PC Suite, Sony Ericsson, Mobilní telefony nokia klasické, Flight, Chytrá hodina, Handsfree nokia, Diana, Ericsson, Mobilní telefony nokia 225, Mobilní displej, Bluetooth Headset, Chytré mobilní telefony, Chytrý telefon, Mobilní telefony dotykové, Bluetooth Handsfree, Chytrá váha, Handsfree, Náhradní baterie


Určitě si přečtěte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 35

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 102

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na klávesnice, myši, routery, tiskárny, sluchátka a další věci k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 20


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky