Společnost Eurotel spouští řešení Muzo

Společnost Eurotel spouští řešení Muzo - dobíjení Go SIM karet pomocí bankomatů a platbu faktur z mobilního telefonu
Společnost Eurotel spouští řešení Muzo

 

Společnost MUZO využila výkonu a stability aplikačního serveru Borland pro tvorbu spolehlivé aplikace pro největšího mobilního operátora v České republice.

 

Praha, 30. dubna 2003 – Společnosti MUZO a Borland dnes společně oznámily zprovoznění nové zákaznické služby společnosti Eurotel, umožňující jejím zákazníkům dobíjet Go SIM karty přímo z bankomatů a platit faktury pomocí mobilních telefonů bez speciálně upravené SIM karty. Nové služby dobíjení karet a plateb faktur pomocí běžného mobilního telefonu vyvinula a uvedla do provozu společnost MUZO a využila k tomu vývojových nástrojů a provozního prostředí společnosti Borland.

 

MUZO je jediným dodavatel aplikací pro bankomaty, které umožňují provádět on-line dobití předplacených karet. Veškeré činnosti nutné pro navýšení kreditu jsou prováděny automaticky po zadání potřebných údajů – odpadá tak nutnost volat na dobíjecí linky a zadávat dobíjecí kódy jak tomu je u konkurenčních řešení. Jedinečnost aplikace USSD oproti jiným on-line řešením umožňujícím navýšení kreditu předplacených karet spočívá v možnosti využití služby bez nutnosti výměny SIM karty. Není zapotřebí žádné aplikace SIM Toolkit.

 

Systém ATM platby  umožňuje dobíjení aktivní Go SIM  karty a platbu faktury vydané společností Eurotel přímo z bankomatu. Zákazník sítě Eurotel, který je držitelem  platební karty, dobije telefon nebo uhradí fakturu odesláním odpovídajícího příkazu z nabídky menu bankomatu.

 

Postup při dobíjení GO karty je velmi jednoduchý. Uživatel této služby vloží platební kartu do bankomatu a postupuje obvyklým způsobem (volba jazyka, zadání PIN). Z nabídky na obrazovce postupně vybírá: Mobilní operátoři; Eurotel; Dobíjení Go. Zadá telefonní číslo SIM karty, kterou si přeje dobít a telefonní číslo, na které má být zaslána zpráva o provedeném dobití. Stanoví částku o kterou má být kredit dobíjené karty navýšen, a to výběrem z nabídky na obrazovce nebo zadáním z klávesnice bankomatu.

 

V případě zadání správného PIN, telefonního čísla, částky, případně čísla faktury a při splnění všech  ostatních podmínek se provede platební transakce. Zároveň se dle vybrané volby provede navýšení kreditu požadovaného GO čísla, případně úhrada zadané faktury. O úspěšně provedené operaci je uživatel informován prostřednictvím SMS. Uživatel tak během několika málo sekund po ukončení transakce na bankomatu dostává informaci o navýšení volacího kreditu.

 

Celá transakce na bankomatu je prezentována podobně jako platba platební kartou za zboží v obchodě. Držiteli platební karty tak nejsou účtovány žádné další manipulační poplatky, jako je tomu v případě výběru hotovosti na bankomatu.

 

Systém USSD platby umožňuje provádět stejné operace jako systém ATM platby, a to navíc přímo z mobilního telefonu. Základním rozdílem oproti systému ATM platby je nutnost vlastnit platební kartu vydanou partnerskou bankou (v současnosti pouze Komerční banka). Jediným požadavkem na telefon je podpora USSD – není třeba dohrávání žádné aplikace nebo dokonce výměna SIM karty.

 

Nutnou podmínkou pro využívání systému je registrace uživatele pomocí bankomatu. Po vložení platební karty do bankomatu, výběru jazyka, zadání PIN a volbě “Nová nebo změna registrace“ z nabídky menu zadává uživatel telefonní číslo GSM SIM karty, kterou si přeje registrovat. Při úspěšné registraci obdrží uživatel ihned bezpečnostní kód, který je nezbytný pro používání USSD plateb. Tento kód je po úspěšně provedené registraci vytištěn na stvrzence bankomatu.

 

Vlastní dobití Go/platba za služby operátora probíhá jednoduchým způsobem. Uživatel ze svého mobilního telefonu zadává (prostřednictvím komunikačního kanálu USSD) údaje potřebné pro provedení platby. Zadávání probíhá interaktivně v několika krocích a uživatel je na displeji mobilního telefonu vždy vyzván k zadání konkrétního údaje. Uživatel postupně zadává druh operace (dobití GO, platba faktury), bezpečnostní kód, částku a podle druhu operace dobíjené GO číslo / číslo faktury. Z hlediska bezpečnosti je důležité, že nejsou zadávány údaje o platební kartě. Číslo platební karty tak nikdy není zadáváno do mobilního telefonu.

 

Zpracování požadavku probíhá podobným způsobem jako v systému ATM platby. O výsledku zpracování je uživatel informován zprávou na displeji.

 

Použitá technologie, architektura a technické vybavení

 

Jádro celé aplikace bylo vyvinuto pomocí nástroje Borland JBuilder Enterprise a běží v prostředí aplikačního serveru Borland Enterprise Server 5.2 na platformě J2EE 1.3. Pro připojení na externí systémy (autorizace platebních transakcí, systém operátora GSM, proces pro dobíjení ATM a registraci ATM) jsou vytvořeny aplikace – konektory - v jazyce Java. Tyto konektory převádí komunikaci na transportní vrstvě (socket TCPIP, klient HTTP) na zprávy JMS. Zprávy JMS jsou prostřednictvím systému pro zasílání zpráv Sonic MQ přeposílány do aplikace J2EE.

 

Pro zajištění překonání výpadku je aplikace nainstalována na dvou serverech IBM. Každý server má svou sadu konektorů na externí systémy. Při výpadku libovolného serveru je tak zajištěna plná funkčnost celé aplikace – dochází pouze ke snížení propustnosti aplikace. Operační systém je Linux RedHat 7.1.

 

Pro ukládání dat slouží IBM DB2 + cluster Life Keeper 4.2.0-6, operační systém Linux RedHat 7.3. Data jsou uložena na diskovém poli SAN. Tato technologie zajišťuje dostatečných způsobem bezpečné uložení dat a překonání výpadku libovolné části systému.

 

"MUZO patří k vedoucím společnostem v oblasti autorizační služeb. Klademe velký důraz na to, aby naše produkty a služby byly maximálně spolehlivé. Většina našich služeb je provozována 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Proto velmi pečlivě vybíráme technologie a dodavatele. Jinak tomu nebylo ani u systému M2C – systém pro Mobile Commerce vyvinutý MUZEM. Po zralé úvaze a rozsáhlých testech jsme se rozhodli pro technologii Borland, a to jak v oblasti vývojových nástrojů, tak v oblasti aplikačního serveru", řekl pan Sirus Zafar, ředitel aplikačního vývoje u společnosti MUZO, a.s. "Aplikační server Borland nám zajistil požadovanou spolehlivost a bezpečnost. Výsledky měření výkonnosti jsou též uspokojivé. M2C systém je schopen realizovat 18.000 transakcí za hodinu. Vývojové prostředí JBuilder Enterprise poskytlo našim vývojářům mnoho užitečných nástrojů. Díky jim se podařilo výrazně zefektivnit programátorské práce. Naše dosavadní zkušenosti s technologiemi Borland jsou velmi dobré. V oblasti technické podpory dle mého názoru Borland představuje špičku."

 

"Společnost Borland zvítězila v konkurenci dodavatelů aplikačních serverů. Jedním z rozhodujících argumentů byla pro MUZO též kvalitní a rychlá technická podpora Borland. Pomocí nástroje Borland JBuilder vytvořila společnost MUZO v krátkém čase a vysoce efektivně moderní softwarovou aplikaci na platformě Java. Prostředí aplikačního serveru Borland zajišťuje vysokou průchodnost dat, potřebnou škálovatelnost, provozní spolehlivost a velmi snadnou implementaci", řekl pan Richard Kubát, jednatel a mluvčí společnosti Borland s.r.o.

 

 

O společnosti MUZO

 

Akciová společnost MUZO poskytuje komplexní služby související s procesem autorizace transakcí prováděných platebními kartami, služby spojené s podporou provozu peněžních automatů (bankomatů), platebních terminálů a rovněž služby v oblasti platebních a identifikačních karet, včetně jejich personalizace. Služby jsou poskytovány jak pro tuzemský, tak mezinárodní platební styk. Ve všech těchto oblastech si společnost udržuje přední postavení na trhu v České republice.

 

O společnosti Borland

 

Borland Software Corporation je světově vedoucí firmou, která dodává nástroje pro vývoj a provoz softwarových aplikací nezávislých na platformě. Tyto nástroje jsou navrženy tak, aby urychlily celý životní cyklus vývoje aplikací. Borland klade velký důraz na integraci a přenositelnost softwarových aplikací. Tím umožňuje podnikům všech velikostí rychle nasadit moderní aplikace pro elektronický obchod a propojit tyto aplikace s tradičně užívanými informačními systémy.

 

Borland JBuilder je nejúplnější, sofistikované, snadno ovladatelné a cenami ověnčené vizuální vývojové prostředí pro budování robustních celopodnikových aplikací v Javě. Aplikační server Borland Enterprise Server poskytuje lineární škálovatelnost, naprostý soulad se standardy J2EE a CORBA a těsnou integraci s nástrojem JBuilder a představuje tak vysoce výkonné řešení pro běh aplikací kritických pro činnost podniku.

 

Společnost byla založena v roce 1983, své ústředí má ve městě Scotts Valley, Kalifornie, USA a pobočky má po celém světě včetně České republiky a Slovenské republiky. Další informace najdete na adrese http://www.borland.cz/, popřípadě na http://www.borland.com/ a Borland Developer Network na adrese http://bdn.borland.com/.

 

 

 

MUZO, a.s.

V Olšinách 626/80

100 00 Praha 10
Tel.: +420 267 197 111
Fax: +420 267 197 690
http://www.muzo.com

 

Borland s.r.o.

Francouzská 30, 120 00 Praha 2

Tel.: +420 225 987 050

Fax: +420 225 987060

e-mail: info@borland.cz

http://www.borland.cz; http://shop.borland.cz

 

Váš názor Další článek: Internet Explorer se dá velmi jednoduše shodit

Témata článku: Dobíjení, Spolehlivý způsob, Platební údaj, Potřebný nástroj, Platební karta, Mobilní číslo, CS Go, Spolehlivá volba, Požadovaná částka, Platební systém, Go, Rychlé dobíjení, Překonání, Platba


Určitě si přečtěte

Čím nahradit Total Commander: 11 správců souborů nejen pro profíky

Čím nahradit Total Commander: 11 správců souborů nejen pro profíky

** Total Commander je fernomén mezi správci souborů ** Našli jsme 11 povedených alternativ ** Zvládnou to samé a ke všemu jsou většinou zadarmo

Karel Kilián | 77

Galerie: Podívejte se na čínský Linux, se kterým to na svých PC zkusil i Huawei

Galerie: Podívejte se na čínský Linux, se kterým to na svých PC zkusil i Huawei

** Huawei se loni dostal do křížku s USA ** Začal to proto zkoušet s konkurenčním operačním systémem ** Jmenuje se Deepin a před pár dny se dočkal nové verze

Jakub Čížek | 36


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X