Společnost ESRI byla nominována na partnerské ocenění firmy Microsoft

Společnost ESRI byla nominována na partnerské ocenění firmy Microsoft

ESRI spolupracuje s firmou Microsoft na vývoji technologií pro americká centra civilní obrany.

Společnost ESRI, přední světový dodavatel geografických informačních systémů (GIS), byla vybrána mezi tři finalisty výročních partnerských cen firmy Microsoft v kategorii „Partner roku v oblasti veřejné správy“ (Public Sector, Government Partner of the Year 2009). Toto ocenění se udílí partnerům, kteří na základě technologií firmy Microsoft vyvinuli výjimečná a progresivní řešení. Ceny „Partner roku“ jsou udělovány v několika kategoriích a vítězové se vybírají z více než dvou tisíc projektů z celého světa.

Microsoft a ESRI spolupracují na technologiích pro operační centra civilní obrany (Data Fusion Centers). Ta začala vznikat po roce 2003 za účelem sdílení dat pro řešení výjimečných situací, například živelných pohrom, či teroristických útoků. Ve svém projektu použila ESRI technologii ArcGIS, na míru upravenou potřebám státních a místních zpravodajských služeb. Výsledné řešení je kompatibilní se stávajícími informačními systémy a pracuje se standardními formáty dat. Společnost ESRI je rovněž jediný výrobce GIS, který nabízí kompletní geoinformační software podporující prostorovou databázi Microsoft SQL Server 2008 Spatial.

Technologie Fusion Core Solution umožňuje pracovníkům krizového centra modelovat a vyhodnocovat výjimečné situace pomocí dynamické elektronické mapy. Komunikace i aktualizace dat je téměř okamžitá a díky aktuálním údajům je plánování řešení situace rychlé a efektivní.

Témata článku: Fusion

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje