Společnost Epson daruje tiskárny EcoTank a projektory nadaci Usaina Bolta

Do jamajských škol míří 100 tiskáren EcoTank a 20 projektorů.

Společnost Epson věnovala nadaci Usaina Bolta, jejímž cílem je vytvářet příležitosti prostřednictvím vzdělávání a kulturního rozvoje, 100 bezkazetových tiskáren EcoTank a 20 laserových projektorů. Tiskárny a projektory v hodnotě přes 100 000 € byly předány při slavnostním ceremoniálu na jamajské základní škole Waldensia Primary, kam kdysi Usain Bolt sám chodil. Waldensia je jen jednou z několika škol na Jamajce, které nové vybavení dostanou. Tiskárny a projektory zamíří také například do škol Salt Marsh, Duanvale a Kinloss.

Nicola Ottey-Andersonová, ředitelka školy Waldensia Primary, k darovanému vybavení řekla: „Taková zařízení potřebují všechny vzdělávací instituce na Jamajce, protože bez tištěných materiálů se při výuce neobejdeme.“ Podle Nicoly Ottey-Andersonové chybí tisícům žáků možnost připojit se k virtuálním učebnám. Zajištění studijních materiálů pro všechny děti je tak pro učitele a partnery škol často problematickou záležitostí.

Usain Bolt, který se začátkem letošního roku stal evropským ambasadorem společnosti Epson a tváří velké kampaně propagující tiskárny Epson EcoTank, se slavnostního ceremoniálu osobně zúčastnil. Ve svém proslovu povzbudil žáky, aby byli pilní, cílevědomí, věřili si a byli ambiciózní, protože jedině tak dosáhnou maximálních úspěchů. Následně dodal: „Mám vždycky radost, když můžu pro Jamajku něco udělat. Je úžasný pocit vidět, že dnešní děti mají lepší příležitosti, než jsem měl já, protože vím, čím si spousta z nich prochází a jak těžké to během aktuální pandemie mají. Věřím, že děti mají právo na co nejlepší start do života. Darované špičkové vybavení bude pro základní školy na Jamajce velkým přínosem. Společnost Epson se ztotožňuje s mojí vizí zpřístupnit vzdělání každému. Společně pomáháme dětem po celé Jamajce měnit sny o udržitelné, zdravější a šťastnější budoucnosti ve skutečnost.“

Společnost Epson sdílí cíl Usaina Bolta přispět k pozitivním změnám ve společnosti a pomoct dětem k co nejlepšímu vzdělání. Maria Eaglingová, marketingová ředitelka společnosti Epson pro evropský trh, dodala: „Jsme moc rádi, že můžeme spolupracovat s Nadací Usaina Bolta a chtěli bychom dětem na Jamajce pomoct co nejvíce. Doufáme, že naše tiskárny a projektory podpoří jejich ambice ke smělým cílům a také jim pomohou je naplnit.“

Slavnostního ceremoniálu se zúčastnili také Karlene Segreeová z ministerstva školství, předseda Nadace Usaina Bolta reverend Winsome Wilkins, manažer Usaina Bolta Nugent Walker a Usainova matka Jennifer Boltová.

Další článek: Nový monitor LG DualUp s poměrem stran 16:18 vypadá a funguje jako dva displeje nad sebou