Společnost Dygra Films zvolila Solaris 10

Díky operačnímu systému Solaris 10 a serverům Sun zdokonalila Dygra Films proces renderingu a o 50 procent urychlila výrobu 3D animovaných filmů.
Společnost Dygra Films zvolila Solaris 10

SANTA CLARA, Kalifornie – 23. srpna 2005, PRAHA – 12. září 2005 – Společnost Sun Microsystems, Inc. (NASDAQ: SUNW), oznámila, že vyhlášená španělská filmová produkční společnost Dygra Films nahradila platformu postavenou na procesorech Intel a systému Windows operačním systémem Solaris 10 a hardwarem Sun, aby dosáhla vyššího výkonu svých počítačových prostředků. Dodané systémy Sun, mezi něž patří servery Sun Fire, disková pole a páskové knihovny Sun StorEdge, software vyvinutý na platformě Java a Solaris 10, zvýšily výkonnost produkce 3D animací o 50 procent.

Nové systémy Sun byly použity při výrobě 3D animovaného filmu Midsummer Dream (Letní sen), který se nyní promítá ve více než 60 zemích celého světa. Společnost Dygra Films se nejvíce proslavila filmem Oživlý les (Living Forest), což byl vůbec první celovečerní 3D počítačově animovaný film vyrobený v Evropě a také komerčně nejúspěšnější animovaný film ze Španělska.

Dygra Films nahrazuje servery s procesory Intel systémy Sun s operačním systémem Solaris 10 a urychluje produkci o 50 procent

Před nasazením systémů Sun používala společnost Dygra Films výpočetní farmu serverů s procesory Intel, na nichž běžela softwarová technologie .Net. Sun provedl posouzení hardwaru a softwaru existující výpočetní farmy používané pro rendering a servery s procesory Intel nahradil svými servery s procesory AMD Opteron a SPARC. Společnost Dygra Films tak získala možnost hladce řídit proces renderování obrazu a efektivněji využívat výpočetní prostředky. Kvůli optimalizaci procesu byly testy renderingu provedeny s operačním systémem Solaris 10 a hlavní úložný systém byl doplněn solidní zálohovací strukturou.
Celé řešení Sun tvoří Solaris 10 a Java 1.4.2, celkem 31 serverů Sun Fire V20z x64 s procesory AMD Opteron, čtyři servery Sun Fire V240 s procesory SPARC, diskové pole Sun StorEdge 3510 a pásková knihovna Sun StorEdge L100.

Díky systémům Sun s operačním systémem Solaris 10 se společnosti Dygra Films podařilo odstranit neprůchodná místa v procesu renderování 3D grafiky, což jí pomohlo zvýšit efektivitu a urychlit výrobu o 50 procent.

„Spolupráce se společností Sun Microsystems nám pomohla vyvinout špičkové animační technologie a posílila naše předpoklady pro úspěch na tomto trhu,“ řekl Daniel Diaz De La Iglesia, systémový analytik společnosti Dygra Films. „Naše rozhodnutí pro systémy Sun bylo vedeno ohromným výkonem serverů Sun Fire s procesory AMD Opteron i SPARC a zároveň jejich konkurenceschopnou cenou. Jsme si jisti, že naše spolupráce se Sunem povede k větším úspěchům na poli animace.“

„Společnost Dygra Films má sedmnáct let zkušeností ve světě komunikací a audiovizuální produkce. Je skutečně skvělé vidět, že se jí s řešením Sun podařilo snížit náklady a odstranit přebytečnou komplikovanost v datovém centru výroby,“ řekla Lisa Sieker, viceprezidentka marketingu skupiny síťových systémů společnosti Sun Microsystems. „Silná kombinace operačního systému Solaris 10 a serverů Sun Fire nabízí špičkový výkon a představuje rychlou, bezpečnou a účinnou alternativu, která už pomohla k vyšší efektivitě nejrůznějším firmám po celém světě.“

Další informace o produktech Sunu najdete na webových stránkách http://www.sun.com/products/.

Témata článku: Dream, Skvělá alternativa, Celý proces, Farm, Santa Clara, Solidní úspěch, Celý film, Lisa, Celá knihovna, Výpočetní hardware, Fire, Skvělá efektivita, Living, Solaris, Výpočetní výkon

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje