Společnost Dimension Data představuje Cisco Unified Computing System v České republice

Společnost Dimension Data představuje Cisco Unified Computing System v České republice
  • Jedinečné integrované řešení určené pro datová centra je k vidění v pražském demonstračním centru
  • Jedná se o první reálné nasazení UCS, které je zákazníkům k dispozici pro testovací účely a zátěžové zkoušky

Společnost Dimension Data Czech Republic a.s., přední poskytovatel IT služeb a řešení, dnes na konferenci VMware VForum Praha 2009 prezentovala zkušenosti s měsíčním testovacím provozem unikátního řešení založeného na architektuře Cisco Unified Computing System (UCS), které má k dispozici ve svém demonstračním centru v Praze.

„Se společností Cisco jsme dlouholetými partnery jak na celosvětové, tak i lokální úrovni. Svědčí o tom nejen fakt, že jsme v tomto roce získali nejvyšší certifikaci Cisco Gold Partner, ale také náš aktivní přístup k osvojování nejnovějších technologií,“ říká Jindřich Rädisch, Country Manager společnosti Dimension Data Czech Republic a.s. „Unified Computing System je univerzální platforma pro datová centra, která po virtualizaci serverů logicky a ideálně přichází s možností virtualizace hardwaru. Zákazníkům přináší jedinečnou příležitost, jak zjednodušit IT infrastrukturu, snížit provozní náklady, prodloužit životnost investic a pružně reagovat na potřeby podnikání,“ říká Jindřich Rädisch.

Nová architektura Cisco UCS je postavena na průmyslových standardech a zahrnuje spolupráci s partnery jako VMware, EMC, Intel, Red Hat, Novell, Accenture, BMC, NetApp nebo Microsoft. Řešení UCS spojuje výpočetní výkon, síťová rozhraní, rozhraní pro datová úložiště a virtualizaci do jednotného systému, čímž snižuje celkové investiční náklady až o 20 procent a provozní náklady až o 30 procent.

Nová architektura poskytuje také podporu provozu na jedné 10gigabitové ethernetové síti a sjednocuje tak potřeby různých typů sítí. Jednotná vrstva umožňuje přístup k úložištím dat přes ethernet, optické sítě, FCoE (Fibre Channel over Ethernet) nebo iSCSI. IT oddělení mohou navíc dopředu určit pravidla pro připojení systému k úložištím dat, zjednodušit tím správu a zvýšit produktivitu IT.

Správa je integrována do všech komponent systému. Všechny jeho operace je tedy možné spravovat jako jednu entitu prostřednictvím nástroje Cisco UCS Manager.

Konfigurace nasazeného řešení v demonstračním centru Dimension Data zahrnuje Cisco Unified Computing System 5108 se čtyřmi Cisco UCS B-Series blade servery postavenými na řadě procesorů Intel Xeon (s obchodním označením Intel Nehalem) spravované dvojicí Interconnectů 6120. Datový prostor poskytuje dvojice diskových polí EMC NS120. Na celém systému je provozována nejnovější verze virtualizační platformy VMware VSphere 4.

„Společnost Cisco představila architekturu USC v březnu tohoto roku, a ačkoli přislíbila dostupnost až v jeho závěru, na reálnou ukázku jeho výhod se mohou všichni potenciální zákazníci podívat již nyní u společnosti Dimension Data,“ dodává na závěr J. Rädisch.

Další článek: Investor dal 200 miliónů dolarů za podíl v českém AVG Technologies

Témata článku: Accenture, Reálné nasazení


Určitě si přečtěte

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

** Loni ajťáky vystrašilo přetečení GPS čítače týdnů ** Nemělo se stát vůbec nic, ale svět opět nebyl připravený ** Za 18 let nás ale čeká ještě něco mnohem většího

Jakub Čížek | 62

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

** Rajče.net má odjakživa problémy s choulostivými fotkami dětí ** Student zlínské univerzity analyzoval jeho katalog ** Neuronová síť doposud prozkoumala 6 milionů snímků

Jakub Čížek, Filip Šedivý | 73

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

** Speedtest stále častěji měří jen rychlost na poslední míli ** Ta však ale neodpovídá reálnému surfování ** Jak se tedy pokusit změřit tu skutečnou?

Jakub Čížek | 85

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 112Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu