SPOLEČNOST DELL UVÁDÍ NA TRH NOVÉ FOTOTISKÁRNY ALL-IN-ONE

Pohodlnější používání všech funkčností a pokročilé funkce tisku fotografií dělají z tiskárny Photo AIO 964 ideální volbu pro domácí a firemní použití. Společnost Dell se spojila s firmou QualityLogic Inc aby prosadila standardizované testování výkonnostních parametrů.
SPOLEČNOST DELL UVÁDÍ NA TRH NOVÉ FOTOTISKÁRNY ALL-IN-ONE

Nová tiskárna Photo AIO 964 – pokročilá funkčnost a vyšší výkon

            Tiskárna Dell Photo AIO 964 váží pouhých 9,98 kg a při velikosti (Š x H x V) 48,8 cm x 37,8 cm x 24,6 cm je o 28 % menší, než její předchozí generace. Je ideální volbou pro domácí použití a malé kanceláře s nedostatkem prostoru. Díky novému provedení v barvách arktická bílá „artic white“ a alpská stříbrná „alpine silver“ lehce zapadne v každém prostředí. Tiskárna nabízí různé možnosti tisku, kopírování, skenování a tisku fotografií. Je navíc vybavena pokročilými doplňky jakými jsou podavač papíru na 50 listů a vestavěný faxmodem pro přímé faxování z tiskárny. Barevný LCD displej o úhlopříčce 6,35 cm, čtečka paměťových karet a rozhraní PictBridge umožňuje uživatelům tisk přímo z fotoaparátu nebo přenos obrázků z paměťových karet přímo do paměti osobního počítače pomocí správce paměťových karet. Tiskárna Dell Photo AIO 964 tiskne rychleji, než předchozí modely - 24 stran za minutu černobíle, 19 stran za minutu barevně.

 

Technická specifikace tiskárny Dell Photo All-In-One 964:

 

  • Volitelné rozšíření tiskárny o adaptér Dell Wireless Printer Adapter 3300, který umožňuje tisk, skenování a faxování v bezdrátových sítích[i]
  • Tiskové rozlišení – až 4800 x 1200 dpi
  • Rozlišení skenování (maximálně) – 19200 x 19200 dpi

 

            Tiskárny Dell jsou vybaveny softwarem Dell Ink Management System. Tento software usnadňuje a zefektivňuje instalaci, konfiguraci tiskárny a následné objednávání náhradních inkoustových kazet a fotopapírů. Součástí dodávky tiskárny Dell Photo AIO 964 jsou i služby a podpora Dell. Standardně je tiskárna dodávána s 24 měsíční zárukou[ii], 30ti denní asistenční službou „Getting Started“, komplexní online podporou 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, technickou podporou po telefonu a zárukou výměny tiskárny další pracovní den.

            Michael Buck, ředitel sekce Imaging and Printing Dell EMEA uvedl: „Tiskárna Photo AIO 964 doplňuje širokou nabídku funkčností barevných fototiskáren Dell AIO a nabízí našim zákazníkům a malým firmám dostupné tiskové řešení, které doposud hledali – vysoký výkon v elegantním a kompaktním designu za dostupnou cenu.“

Standardizace výkonnostních testů – Dell & QualityLogic Inc

Ve spolupráci s firmou QualityLogic Inc. vyvinul Dell důkladnou metodologii testování výkonnostních parametrů, která zahrnuje mnoho z klíčových částí existujících norem ISO pro testování rychlosti a měření pokrytí povrchu tiskem. V současné době bohužel neexistují žádné standardy kvality přímo pro měření pokrytí barevným tonerem nebo inkoustem nebo pro produktivitu tiskárny. Zákazníci tedy nemohou přesně porovnávat výkon jednotlivých tiskáren. Ve chvíli, kdy budou obecné normy dostupné, přejde Dell z metodologií vyvinutých společností QualityLogic na tyto nové ISO normy.

            „Do našeho testování pokrytí barvou vnesla firma QualityLogic velké množství odborných znalostí a zkušeností,“ prohlásil Buck. „Díky úzké spolupráci s firmou QualityLogic si můžeme být jisti, že testovací metodologie, které používáme, jsou v souladu s existujícími i s budoucími normami ISO. Budeme pokračovat v prosazování těchto norem a budeme se účastnit na přípravě oborových standardů pro pokrytí tonerem a inkoustem a v oblasti rychlosti tisku, protože tyto normy pomáhají při rozlišení kvality tiskáren a přináší zákazníkům jednotné měřítko pro posouzení daných specifikací.“

            Společnost QualityLogic dokončila testování pokrytí několika laserových a inkoustových tiskáren Dell. Výsledky budou od  listopadu dostupné na stránkách www.dell.com. Další informace o specifikacích tiskáren získáte na adrese www.dell.cz a fotografie ve vysokém rozlišení si můžete stáhnout na adrese www.dell.com/photos.[i] Pro správnou funkčnost musí být osobní počítač vybaven síťovou kartou pro bezdrátové připojení, být do bezdrátové sítě připojen a musí mít nainstalován software pro obsluhu tiskárny. Faxové spojení vyžaduje připojení do telefonní sítě.

[ii] Náhradní přístroj nebo náhradní díl bude v případě nutnosti vyslán po telefonické konzultaci před potvrzením přijetí poškozeného přístroje. Dostupnost záruky je různá a jsou aplikovány další podmínky. Detaily záruky naleznete na těchto stránkách: www.dell.cz

Vadný kus musí být vrácen. Náhradní přístroj může být renovovaný. Žárovky mají omezenou záruku 90 dní. Dostupnost záruky je různá a jsou aplikovány další podmínky.

Váš názor Další článek: Microsoft vydá oficiální záplatu na problém s WMF až 10. ledna

Témata článku: Předchozí měření, Fotopapíry, Důkladné testování, Alpine, Vadný kus

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší