Společnost D-Link představila nový cloudový router

Společnost D-Link představila nový cloudový router

Společnost D-Link představuje nový síťový a cloudový produkt. DIR-636L, vysokorychlostní router pro gigabitovou síť Wireless-N ve tvaru válce, disponuje přenosovou rychlostí 300 Mb/s a garantuje silné a stabilní připojení k internetu v domácích sítích. Designově atraktivní DIR-636L lze jako všechny cloudové produkty D-Link snadno a kompletně spravovat prostřednictvím platformy mydlink™. Uživatelé tak mají zajištěn nepřetržitý přístup ke svému privátnímu cloudu z jakéhokoliv koncového zařízení. Stylový přírůstek do produktového portfolia D-Link je určen pro digitální domácnosti a domácí kanceláře.

Se zařízením DIR-636L a platformou mydlink™ lze snadno sledovat a spravovat zařízení v domácí síti kdykoli a odkudkoli. Nový cloudový router podporuje veškeré cloudové služby na platformě mydlink™, jež jsou dostupné skrze aplikace pro zařízení Android, iPhone a iPad. Mobilní uživatelé tak mají na portálu přístup k řadě užitečných funkcí a praktických informací. Mohou zobrazit aktuální stav routeru v síti, blokovat nevítané uživatele a aktivovat přístup k internetu pro své potomky. Na portálu lze nastavit také zprávy doručované bez vyžádání a upozornění e-mailem.

Snadnou a vzdálenou konfiguraci umožňuje aplikace QRS Mobile, která zajišťuje připojení zařízení iPhone či iPad s routerem značky D-Link, který využívá technologii QRS (Quick Router Setup).

S routerem DIR-636L mohou uživatelé streamovat celou knihovnu médií ze smartphonu či tabletu Apple nebo Android. Mají tak neomezený a nepřetržitý přístup k hudebním souborům, fotkám i filmům a mohou také bezpečně ukládat data ve své domácí síti, když jsou zrovna na cestách. To vše prostřednictvím místní sítě nebo sítě 3G a aplikace SharePort Mobile. Ta po dokončení instalace automaticky rozpozná, jaké médium s úložištěm dat (jednotka USB Flash nebo pevný disk USB) bylo připojeno a nastaví privátní cloud.

Nejnovější přírůstek produktové řady mydlink dokáže připojit všechny počítače a mobilní zařízení v domácí síti k internetu. Přenosový standard IEEE 802.11n umožňuje přenosy dat rychlostí až 300 Mb/s. Uživatelé tak mohou hrát například online hry bez omezení a v reálném čase. O bezpečnost své digitální domácnosti nemusejí mít uživatelé obavy díky šifrování WPA, WPA2 a WPS pro chráněný přístup k Wi-Fi. V případech, kdy je nutná vyšší míra zabezpečení – například při online nákupech nebo bankovnictví, zajistí maximální bezpečnost dat integrované duální aktivní brány firewall s technologiemi NAT a SPI.

Cloudový router DIR-636L je na českém trhu dostupný za doporučenou maloobchodní cenu 1 875 Kč (75 €) bez DPH.

Strategie společnosti D-Link: Privátní cloud pro nezávislou a mobilní správu sítě

Společnost D-Link od roku 2011 investuje do vývoje cloudových produktů i služeb a své portfolio v tomto segmentu neustále rozšiřuje. Snaží se tak zajistit uživatelům bezpečný přístup k síťovým zařízením z libovolného místa. Uživatelé tak získávají řadu výhod – vyšší míru mobility, lepší možnost připojení a jednodušší používání.

Produktová řada mydlink zahrnuje cloudový směrovač DIR-605L a DIR-636L, řadu síťových kamer a Network Video Recorder DNR-322L. V budoucnu bude portfolio cloudových produktů značky D-Link rozšířeno o další směrovače, přístupové body a úložiště. Pilířem správy privátního cloudu a všech zařízení v cloudové řadě D-Link je portál mydlink™. Aplikace dostupné na portálu mydlink™ pro zařízení iPhone, iPad a Android pokrývají celé produktové portfolio. K dispozici jsou také odpovídající doplňkové služby. Se zařízeními a službami, které využívají cloudovou technologii, dosáhla společnost D-Link dalšího milníku v oblasti vývoje spotřebitelských produktů.

Pro více informací o společnosti D-Link navštivte www.dlink.cz nebo www.facebook.com/dlinkcz.

Další článek: Finální Windows 8 budou na trhu koncem října. A s nimi nová zařízení

Témata článku: Online úložiště, Mydlink, Portfolio, iPhone 3G, Neomezený přístup, Link, Domácí síť, Dostupná síť, D Link, Nezávislý film, D-Link, Apple tablety na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 43


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky