Společnost Creative uvádí WebCam Go Plus

30. června 2000
Computer 12/00
Nová přenosná kamerka WebCam Go Plus přináší zlepšenou kvalitu obrazu, rozšířenou paměť a možnost záznamu zvuku.
Společnost Creative uvádí WebCam Go Plus
Creative Labs Europe, špičkový poskytovatel řešení pro osobní digitální zábavu (Personal Digital Entertainment – PDE), oznámila uvedení na trh nejnovější přenosné internetové kamerky pro PC Video Blaster WebCam Go Plus. Výrobek se objeví na trhu v červnu 2000 za cenu cca 149,99 USD.

Přenosná internetová kamerka vybavená 8 MB paměti umožňuje vychutnat si svobodu odpojení od PC a snímání více než 150 obrázků v rozlišení 640x480 pixelů a plné barevné hloubce. Stejně tak jako její předchůdce kamerka WebCam Go umožňuje též snímání a zasílání videoklipů elektronickou poštou, pořádání videokonferencí s vašimi přáteli a rodinou a sdílení obrázků přes Internet.

Snadno použitelná kamera má pevně zaostřený objektiv a zlepšený světelný senzor zajišťující špičkovou kvalitu obrazu. Vyznačuje se též rozšířenou pamětí a vestavěným mikrofonem, takže navíc k možnosti snímat fotografie a minifilmy nabízí též záznam zvukových poznámek. S kamerkou se také dodává široká paleta software, jež obsahuje mimo jiné program WebCam Monitor, který využívá kamerku pro detekci pohybu a jež vám zasílá e-mail při zjištění jakékoliv aktivity v okolí vašeho PC.

“Naše kamerka WebCam Go byla nejúspěšnějším produktem společnosti Creative z řady WebCam. Přidáním revolučních funkcí k tradiční kamerce pro Internet jsme efektivně vytvořili novou kategorii,” řekl Eoin Leyden, evropský manažer značky pro videoprodukty u společnosti Creative Labs. “S kamerkou WebCam Go Plus jsme upevnili naši vedoucí pozici na trhu s přenosnými internetovými kamerkami, neboť jsme vytvořili perfektní kameru pro každého, kdo se zajímá o digitální fotografii, pořádání videokonferencí nebo o tvorbu WWW stránek.”

WebCam Go Plus svou podporou technologie Plug-and-play a připojení přes rozhraní USB, umožňuje snadné nahrání obrázků na Internet. Integrovaný řídící panel na obrazovce vám umožňuje snadno prohlížet obrázky na obrazovce před tím, než je metodou “táhni a pusť” uložíte do alba, aplikace nebo než je smažete.

O společnosti Creative

Společnost Creative Technology Ltd., která byla založena v roce 1983, má sídlo vedení v Singapuru. Pobočka Creative Labs Europe byla založena v roce 1993 s cílem získat větší podíl z potenciálu evropského trhu. Do plného provozu byla pobočka uvedena generálním ředitelem Michaelem Sullivanem a její sídlo bylo vybudováno v Berkshire, UK. Creative Labs Europe se během minulých tří let rozrostla devětkrát s pobočkami ve Francii, Španělsku, Portugalsku, Itálii, Německu, UK, státech Beneluxu, Dánsku, Švédsku a Polsku. Evropské technické a provozní centrum společnosti Creative (EOTC) bylo oficiálně otevřeno 19.července 1995 v irském Dublinu. EOTC funguje jako centrální křižovatka pro rychle rostoucí evropský obchod. Zajišťuje efektivní dodávky produktů lokalizovaných a přizpůsobených evropskému trhu. Navíc poskytuje technickou podporu a doplňuje tak aktivity poboček v evropských zemích. V oblasti Evropy operuje 450 zaměstnanců.

Váš názor Další článek: Computer 12/00

Témata článku: Video, Internet, Dublin, Plný internet, Go, Benelux, Mikrofony k pc, Europe, Vestavěný mikrofon, Světelný rok, Vestavěná kamera, Pobočka, Nejúspěšnější uvedení, Webcam, Creative


Určitě si přečtěte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 102

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

** Hardware současných laptopů už tak rychle nestárne ** Tedy až na baterie – ty umírají děsivou rychlostí ** Ve Windows to můžete sledovat skoro v přímém přenosu

Jakub Čížek | 72

Koupili jsme nejlevnější dron s kamerou. Stál nás 300 Kč a má rozměry kreditky

Koupili jsme nejlevnější dron s kamerou. Stál nás 300 Kč a má rozměry kreditky

** Kvalitní drony začínají na 10 000 Kč ** Šli jsme na to jinak a koupili ten nejlevnější s kamerou ** I když je to čínský šmejd, je s ním zábava

Jakub Čížek | 34Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky