SPOLEČNOST CREATIVE OHLÁSILA ŘADU DOPLŇKŮ PRO ZVUKOVÉ KARTY X-FI

Propojovací doplňky a upgrade jsou určeny pro snazší využití osobního počítače vybaveného kartou Sound Blaster X-Fi jako domácího centra zábavy.
SPOLEČNOST CREATIVE OHLÁSILA ŘADU DOPLŇKŮ PRO ZVUKOVÉ KARTY X-FI

Společnost Creative (Nasdaq: CREAF), světový leader na poli digitální zábavy pro osobní počítače a internet, dala do prodeje řadu doplňků a vylepšení rodiny zvukových karet Sound Blaster X-Fi, které uživatelům umožňují integrovat osobní počítač vybavený těmito kartami do domácího centra zábavy.

 

Home Theater Connect DTS-610

S přeměnou osobního počítače na centrum domácí zábavy rostou nároky na jednoduché jednokabelové propojení osobního počítače se systémem domácího kina. Home Theater Connect DTS-610 tyto nároky splňuje. Jde o samostatný kodér pracující v reálném čase, který prostřednictvím jediného digitálního kabelu snadno propojí mediální centrum nebo standardní pécéčko s vícekanálovým systémem domácího kina. Vícekanálové analogové výstupy 5.1 z osobního počítače se propojí s DTS-610. Ten je překóduje v reálném čase do datového proudu DTS 5.1, který se následně odvede jediným digitálním kabelem do systému domácího kina.

 

DTS-610 je prvním samostatným hardwarovým produktem na trhu, který využívá nový standard DTS Interactive. Jde o speciální real-time verzi kódování DTS, která nabízí nejlepší poměr mezi výkonností a kvalitou. Oddělené hardwarové zařízení kóduje zvuk s výjimečnou kvalitou aniž by tento proces zatížil procesor počítače nebo snížil výkonnost her, jak tomu obvykle je u softwarového kodéru provozovaného přímo v počítači. Veškerý zvuk z počítače pocházející z vícekanálových her, hudby a filmů včetně multimediálního obsahu a her chráněných DRM tak může být snadno přehráván systémem domácího kina se surroundovým zvukem.

 

„Pécéčka typu Media Center se rychle stávají nezbytnou součástí systémů domácího kina díky svým možnostem uchovat a přehrávat všechny typy obsahu včetně cédéček, empétrojek, dévédéček a filmů stažených z internetu,“ řekl Steven Erickson, viceprezident Creative odpovědný za oblast audioproduktů. „Nemožnost přehrávat obsah chráněný DRM však znemožňuje jejich propojení s ostatními komponentami pro domácí zábavu,“ dodal Erickson.

 

„Home Theater Connect DTS-610 tato omezení odstraňuje a dovoluje kódovat veškerý digitální obsah v reálném čase podle standardu DTS Interactive. DTS je široce přijímáno audiofily jako špičkové zvukové řešení a my jsme nadšeni z toho, že můžeme uvést na trh první produkt umožňující kódovat zvuk podle tohoto standardu.“

 

„Firma DTS má radost, že ve spolupráci s naším dlouholetým partnerem, firmou Creative, může uvést na trh další audio produkty,“ dodává Brian Towne, viceprezident firmy DTS a šéf její divize Consumer/Pro. „Podobně jako DTS je i Creative známá tím, že se její výrobky vyznačují vynikající spotřebitelskou hodnotou. Proto jsme potěšeni, že se s pomocí takové společnosti na trh dostává další produkt využívající technologie DTS.“

 

Sound Blaster Home Cinema Cable

Sound Blaster Home Cinema Cable je určen pro zákazníky, kteří vyžadují jednoduché propojení mezi počítačem a systémem domácího kina a chtějí si vychutnat nezkomprimovaný zvuk s úplnou šířkou pásma v 24bitové a 96kHz kvalitě Xtreme Fidelity reprodukované vícekanálovým systémem 7.1. Kabel je vybaven osmi samostatnými RCA výstupy a připojuje se do tří výstupů na grafické kartě typu mini-jack.

 

Sound Blaster Digital I/O Module

Tento doplněk rozšiřuje kartu Sound Blaster o digitální vstupy a výstupy S/PDIF jak v optickém, tak koaxiálním formátu. Je to ideální prostředek pro propojení pécéčka vybaveného kartu X-Fi se studiovým vybavením a přehrávačem minidisků a pro výstup DTS a Dolby signálů do samostatných dekodérů.

 

Upgradovací sada Sound Blaster X-Fi Platinum I/O Drive

Tento doplněk rozšiřuje konektivitu karty Sound Blaster X-Fi prostřednictvím interního modulu umístěného pohodlně v jedné z pozic na přední straně počítače. Konektory pro mikrofon a sluchátka se dají dobře využít při hraní her nebo internetové komunikaci. Další funkce jako digitální I/O, MIDI vstup a infračervené dálkové ovládání přemění počítač na plnohodnotné centrum domácí zábavy.

 

Upgradovací sada Sound Blaster X-Fi Elite Pro I/O Module

S tímto doplňkem může uživatel přeměnit pécéčko vybavené kartou Sound Blaster X-Fi na pracovní stanici pro tvorbu hudebních děl. Modul umožňuje propojit s počítačem gramofon, elektrickou kytaru, mikrofon a MIDI zařízení a má analogové a digitální I/O. Zařízení lze umístit pod plochý LCD displej, přičemž jeho přední panel umožňuje uživatelům snadný přístup k ovládání, vstupům a nejdůležitějším funkcím. Modální architektura karty Sound Blaster X-Fi činí z tohoto doplňku nejen skvělý nástroj pro domácí audiostudio, ale také nabízí veškerou konektivitu umožňující plné využití X-Fi režimů Entertainment a Gaming.

 

Upgradovací sada Sound Blaster X-Fi IR

Plně vybavený dálkový ovladač s infračerveným USB přijímačem a přibaleným softwarem Entertainment Center umožňuje pohodlně řídit přehrávání veškerého multimediálního obsahu rovnou z křesla.

Váš názor Další článek: Další milionová stránka, tentokrát pro sponzorování Firefoxu

Témata článku: Optický digitální audio kabel, Cable, Kino, Gramofony, Cinema, Home Office, Audio ovladač dolby, Xtreme, Digitální vstup, Gramofony prodej, Domácí kina, Domácí kino, Gramofon, Midi


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky