Společnost Compaq oznamuje nová řešení pro Open SAN

9. května 2000
Všemi deseti
Společnost Compaq oznamuje nová řešení pro Open SAN; umožňuje podnikům budovat infrastrukturu “společně s růstem podniku”
Společnost Compaq oznamuje nová řešení pro Open SAN
Společnost Compaq Computer (NYSE: CPQ), největší dodavatel diskových polí na světě, oznamuje novou strategii pro správu Enterprise Storage systémů v prostředí Open SAN (Storage Area Networks) a novou řadu špičkových systémů RAID diskových polí.

Tato strategie nabízí podnikům v dnešní globální ekonomice nové způsoby v oblasti správy rychle rostoucích storage systémů. Nová řada diskových polí, které jsou dnes ohlašovány, jsou složeny z modulárních stavebních modulů, které umožňují zákazníkům postupné budování infrastruktury storage systémů, které je možné pořizovat tempem odpovídajícímu růstu podniku.

“Záměr společnosti Compaq dodávat řešení Open SAN skutečně představuje náš závazek k zákazníkovi,” řekl Howard Elias, viceprezident a generální ředitel divize Compaq Storage Products. “Open SAN nabídne širší možnosti výběru těm zákazníkům, kteří hledají řešení, jak rozšířit kapacitu diskových systémů a současně zvýšit svoji provozní flexibilitu. To vše se projeví vyšší efektivitou a ochranou investic.”

Dave Hill, ředitel Storage Research ve společnosti Aberdeen Group, řekl: “Enterprise Network Storage Architecture (ENSA) společnosti Compaq předvídá svět, kde prostředky storage systémů budou uživatelům k dispozici jako transparentní služba. Svým dnešním ohlášením nabízí Compaq zákazníkům důležité nástroje pro správu sítí SAN, které jim pomohou tento přístup realizovat.”

Rodina nově oznamovaných produktů a aplikací umožňuje redukci nákladů spojených se správou storage systémů, minimalizuje dopad na zpracování v hostitelských systémech, zvyšuje dostupnost řešení SAN a nabízí nejlepší poměr kapacita/kabinet, který je dnes k dispozici na trhu diskových polí pro servery s různými operačními systémy. Mezi nové produkty a aplikace patří : SANworks™ Management Appliance, SANworks™ Resource Monitor a Modular Array MA8000, Enterprise Modular Array EMA12000.

Strategie Enterprise Network Storage Management http://www.compaq.com/products/sanworks/ensm/index.html

Strategie Enterprise Network Storage Management společnosti Compaq podporuje Enterprise Network Storage Architecture (ENSA) Compaqu a zahrnuje správu storage systémů v prostředí Open SAN v rámci rozsáhlého řešení. Technologie ENSA standardně využívá jak Webovská uživatelská rozhraní tak klasické příkazové nástroje pro administraci systémů. Vstupním místem do konsolidovaného mnohavrstvého prostředí OpenSAN je portál nazvaný SANworks™ Enterprise Network Storage Manager. Funkce správy storage systémů je optimalizována využitím celé škály produktů SANworks™ pro správu storage systémů na nejrůznějších úrovních a využitím zařízení Open SAN management appliance pro správu otevřených sítí SAN, toto zařízení nabízí společnost Compaq jako první firma na trhu. Zařízení slouží jako platforma pro SANworks™ Open SAN Manager a pro různé aplikace pro správu a monitorování systémů.

SANworks™ Enterprise Network Storage Manager http://www.compaq.com/products/sanworks/ensm/index.html

Enterprise Network Storage Manager společnosti Compaq se stane centrálním Webovským nástrojem pro administraci storage systémů v celém podniku. Bude zajišťovat detekci chyb, uspořádání a navigaci v rámci podnikového storage systému, poskytovat propojení na ostatní produkty SANworks™ a na nástroje pro správu od jiných dodavatelů. Enterprise Network Storage Manager dále rozšiřuje strategii inteligentní správy systémů společnosti Compaq a bude podporovat integraci s infrastrukturami pro podnikovou správu jako jsou například CA Unicenter TNG, Tivoli Enterprise a HP OpenView.

SANworks™ Management Appliance http://www.compaq.com/products/sanworks/sanmgt/marm.html

Zařízení SANworks™ Management Appliance zajišťuje centralizované místo pro správu a sledování jednotlivých prvků řešení SAN a tím zjednodušuje úkoly správy a snižuje náklady na ni vynaložené. Jedná se o server přímo připojený do fibre channel infrastruktury sítě SAN. Nástroje pro administraci SAN prostředí využívají zdroje tohoto systému a nezatěžují ostatní servery pracující v SAN síti. Toto zařízení optimalizuje dostupnost a výkonnost SAN a při tom současně zefektivňuje její administraci. Compaq dnes uvádí čtyři aplikace pro zařízení. V budoucnosti budou uvedeny další aplikace, které zjednoduší správu sítí SAN, rozšiřitelnosti a dostupnost řešení Open SAN.

SANworks™ Open SAN Manager http://www.compaq.com/products/sanworks/sanmgt/opensanmgr.html

SANworks Open SAN Manager umožňuje uživatelům zobrazovat, konfigurovat a monitorovat SAN s dosud nevídanou jednoduchostí. Jedná se o centralizované rozhraní pro správu a monitorování pro Open SAN založené na zařízení Open SAN Management Appliance. Softwarový nástroj SANworks Open SAN Manager lze instalovat na zařízení SANworks Management Appliance, které slouží jako server pro nejrůznějších aplikace pro administraci SAN prvků a storage zařízení, tím zajišťuje jediné místo, kam se soustřeďuje správa sítě SAN.

SANworks™ Resource Monitor http://www.compaq.com/products/sanworks/sanmgt/marm.html

SANworks™ Resource Monitor se nachází v SANworks Management Appliance a zajišťuje nepřetržité a přesné hlášení událostí pro Fibre Channel Switche StorageWorks™ a pole, čímž zkracuje střední dobu na opravy a zvyšuje celkovou dostupnost SAN. Volitelné vzdálené upozornění, které lze upravit podle požadavků zákazníka, zahrnuje e-mail, alfanumerické pagery a Simple Network Management Protocol trapy (SNMP). Autorizovaní uživatelé mohou přistupovat k informacím o stavu zařízení kdekoliv a kdykoliv prostřednictvím intuitivního webového uživatelského rozhraní.

SANworks™ Storage Allocation Reporter http://www.compaq.com/products/sanworks/sanmgt/sar.html

Storage Allocation Reporter, další aplikace v SANworks™ Management Appliance, je prvním nástrojem pro účtování storage služeb v odvětví storage systémů, který umožňuje, aby poskytované služby za storage systémy v rámci SAN byly fakturovány stejně jako např. jiné síťové služby. Poskytovatelé služeb ukládání dat a organizace IT mohou sledovat a přiřazovat náklady na diskový prostor přidělený vnitropodnikovému oddělení nebo externímu zákazníkovi, který využívá služby ukládání dat. Aplikace hlásí objem a úroveň ochrany RAID rezervované diskové kapacity, kvalitu poskytovaných služeb ukládání dat; cenový model napočítává poplatky na základě gigabytů za jednotku času pro účely fakturace a nákladů na obnovení. Tato aplikace představuje velmi výkonný nástroj pro tvorbu sestav podchycujících trendy v přidělování diskového prostoru, předvídání problémů, předvídání zvýšené poptávky a návratnost nákladů na storage systémy. Informace o využívání storage systému jsou přístupné odkudkoliv a kdykoliv prostřednictvím webového uživatelského rozhraní. Reporter představuje schopnost dodávat diskový prostor stejně jako např. komunální služby.

Modular Array 8000, Enterprise Modular Array 12000 http://www.compaq.com/products/storageworks/modulararray/index.html

Nová generace modulárních diskových polí StorageWorks, MA8000 a EMA12000, nabízí stejnou robustní dostupnost a výkonnost ke konsolidaci storage systémů pro heterogenní nebo homogenní řešení SAN stejně jako stávající disková pole RA8000 a ESA12000. Inovativní modulární konstrukce MA8000/EMA12000 nabízí vyšší kapacitu, rozšiřitelnost a flexibilitu při zlepšené hospodárnosti, která je důsledkem zmenšení zabírané plochy - a to vše bez jakýchkoliv požadavků na změny ve stávající infrastruktuře SAN. Nový modulární systémový řadič a zásuvky pro jednotlivé diskové mechaniky poskytují nejvyšší poměr kapacita/kabinet u diskových systémů , které jsou dnes dostupné na trhu. V jediném kabinetu lze osadit až 132 disků.

Zlepšená konfigurace vnitřního prostoru nabízí lepší ochranu investic, zajišťuje zpětnou kompatibilitu pro stávající řadiče RAID - spolu se současnými a budoucími univerzálními diskovými mechanikami, které lze použít ve všech produktových řadách StorageWorks™, ProLiant™ a AlphaServer™. Disková pole MA8000 a EMA12000 nabízejí pestrou paletu vlastností a funkcí pro nasazení ve velkých podnicích pro řešení jak heterogenních, tak homogenních storage systémů včetně podpory pro operační systémy Linux® a Windows 2000®.

O společnosti Compaq Computer

Compaq Computer Corporation, jedna ze společností v žebříčku Fortune Global 100, je největším dodavatelem výpočetních systémů na světě. Compaq navrhuje, vyvíjí, vyrábí a uvádí na trh hardware, software, řešení a služby včetně špičkových počítačových řešení pro velké podniky, kritická obchodní řešení a komunikační produkty, komerční desktopové a přenosné osobní počítače a spotřebitelské osobní počítače pro NonStop prostředí Internetu.

Výrobky a služby společnosti Compaq se prodávají ve více než 200 státech přímo podnikům, prostřednictvím sítě autorizovaných partnerů Compaq. Podnikům a spotřebitelům Compaq prodává také přímo prostřednictvím internetových stránek pro elektronické obchodování na http://www.compaq.com. Společnost Compaq uvádí na trh produkty zejména pro zákazníky z podnikového, domácího a vládního sektoru a ze segmentu vzdělávání a školství. Zákaznická podpora a informace o společnosti Compaq a produktech a službách Compaqu naleznete na adrese http://www.compaq.com.

Firma Compaq Computer, s.r.o. se sídlem v Praze byla založena v roce 1994. Produkty a služby jsou prodávány a podporovány přímo nebo prostřednictvím sítě autorizovaných partnerů, kterých má Compaq Computer, s.r.o. okolo 340. Podle zdrojů IDC byly počítače Compaq v České republice v kalendářním roce 1999 nejprodávanější značkou.

Váš názor Další článek: Všemi deseti

Témata článku: Howard, Stávající zákazník, Pole, Management, Nový management, Nový Computer, Resource, Hill, Reporter, Switche, Nejrůznější nástroje, Enterprise, Stávající systém, Open, Pager, Storage, Aberdeen, Manager, Network


Určitě si přečtěte

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

** Nejmodernější český železniční tunel je prošpikovaný technologiemi ** Za tři tisíce koupíte počítač, který je překoná ** Seznamte se s Nvidia Jetson Nano

Jakub Čížek | 50

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

** Microsoft aktualizuje Windows 10 dvakrát ročně ** Jenže praktických novinek už není tolik jako dříve ** Poslali jste nám skoro 300 tipů, co by se měly Desítky ještě naučit

Jakub Čížek | 138

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

** Odborníci přišli na to, jak obejít limit bezkontaktních plateb ** Stačí zařízení, ovlivňující komunikaci mezi kartou a terminálem ** Stahují se nad bezkontaktními platbami mračna?

Karel Kilián | 79

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 91Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF