Společnost Cleverlance testuje pro Českou pojišťovnu řadu významných SW aplikací

Praha, 31. ledna 2006 – Společnost Cleverlance, přední dodavatel vícevrstvých řešení ve střední Evropě, testuje pro Českou pojišťovnu, člena nejsilnější finanční skupiny PPF v ČR, řadu významných aplikací v oblasti neživotního pojištění, v oblasti provizí a platebního styku a také v oblasti internetových aplikací.
Společnost Cleverlance testuje pro Českou pojišťovnu řadu významných SW aplikací

Příkladem může být vlastní testování aplikace ISP v oblasti provizí, které představovalo zajištění rozsáhlých testovacích procedur od test analýzy přes sestavení testovacího plánu až po samotné testování. Tým 4 testerů vedený zkušeným team leaderem se v České pojišťovně podílel již na systémových testech v průběhu samotného vývoje aplikace a především zajišťoval koordinaci a provedení většiny koncových (uživatelských) testů před nasazením aplikace do provozu ve spolupráci s týmem pracovníků České pojišťovny. Tým testerů Cleverlance disponoval rozsáhlými zkušenostmi z oblasti vývoje softwaru, využití informačních technologií a testování softwaru, které umožnily rychlý a kvalitních průběh všech prováděných testů.

Divize Quality Assurance společnosti Cleverlance poskytuje služby testování prostřednictvím řady svých zkušených týmů s využitím profesionálních testovacích nástrojů, především od společnosti Mercury Interactive.

Společnost Cleverlance byla oslovena Českou pojišťovnou na základě referencí svědčících o vysoké míře profesionality testovacích služeb, které poskytuje, a také o rychlosti a flexibilitě, s jakou je schopná reagovat na požadavky zákazníka, zejména v oblasti personálního zajištění testování.

Česká pojišťovna považuje testování za klíčovou součást vývoje aplikací a věnuje mu tedy velkou pozornost. Proto Cleverlance klade důraz na kvalitu odvedené práce a snaží se co nejvíce přispět svými zkušenostmi k minimalizaci rizik souvisejících s nasazováním nového softwaru do reálného provozu.

„Specialisté z divize Quality Assurance v Cleverlance nás mile překvapili rychlostí, s jakou se v projektu zorientovali a v jakém čase testy provedli při zachování vysoké kvality odvedené práce. To dokazuje, že naše rozhodnutí otestovat SW společným týmem České pojišťovny a pracovníky jiné společnosti, než která zajišťovala vývoj aplikace, bylo správné, neboť snížilo rizika projektu a přispělo k dodržení projektového plánu. Ke zdárnému výsledku přispělo také osobní nasazení všech členů testovacího týmu,“ prohlásil Milan Fleško, vedoucí referátu metodiky testování České pojišťovny.

„Tento projekt umožnil Cleverlance uplatnit a rozšířit zkušenosti v oblasti testování propojené se znalostmi z pojišťovnictví. Naši odborníci odvedli kvalitní práci také díky použití špičkových testovacích nástrojů,“ řekla Olga Říhová, Test Manager divize Quality Assurance společnosti Cleverlance.

 

O České pojišťovně
Česká pojišťovna je největší domácí pojišťovací ústav s tržním podílem 37 procent. V soutěži Pojišťovna roku 2005, pořádané společností Fincentrum, získala ČP na základě výsledků hlasování odborné poroty první místo. Schopnost České pojišťovny udržet si dominantní tržní podíl v životním i neživotním pojištění oceňují také ratingové agentury Moody´s a Standard & Poor´s. Agentura S&P oceňuje ČP známkou BBB se stabilním výhledem. Moody´s udělila České pojišťovně ohodnocení finanční síly Baa3 rovněž se stabilním výhledem. Uvedená hodnocení patří do tzv. investičního stupně. ČP se tak řadí mezi nejvýše hodnocené tuzemské finanční instituce. Kromě vedoucí tržní pozice a úspěšného zavedené nové úrovně klientského servisu vyzdvihují obě agentury rovněž dobré provozní výsledky a vynikající likviditu. Česká pojišťovna má základní kapitál 3 miliardy korun a spravuje přes 13 milionů pojistných smluv. Jediným akcionářem České pojišťovny je společnost PPF Group N.V.

 

O Cleverlance
Společnost Cleverlance je přední středoevropský dodavatel otevřených, vícevrstvých řešení, poskytující komplexní služby pro implementaci, vývoj a údržbu finančních, telekomunikačních a eGoverment systémů. Cílem Cleverlance je podpora obchodních procesů zákazníků a co nejrychlejší zavádění aplikační architektury, která bude plynule reagovat na nově vznikající obchodní požadavky. Tým Cleverlance tvoří přes 220 specialistů. V roce 2004 dosáhla Cleverlance nárůstu meziročního obratu o 133 %. Podle žebříčku „Technology Fast 50“ sestaveném společností Deloitte v roce 2005 se Cleverlance stala historicky nejrychleji rostoucí českou IT firmou ve střední Evropě.
Více informací o společnosti najdete na adrese www.cleverlance.cz.
Více informací o Cleverlance Education Center naleznete zde:
http://www.cleverlance.cz/cz/Skoleni/.

Témata článku: Česká aplikace, Vysoký podíl, Mile, Quality, Olga, Poor, Nejrychlejší proces, Tester, Úspěšný test, Samotný tým, Obchodní plán

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje