Společnost Cleverlance oznamuje hospodářské výsledky za rok 2005

Praha, 3. března 2006 – Společnost Cleverlance, přední dodavatel vícevrstvých řešení ve střední Evropě, dosáhla v roce 2005 obratu ve službách ve výši 291 milionů Kč. Dosažený obrat představuje ve srovnání s rokem 2004 růst o 60 %, plánovaný obrat byl překročen o 8 %. Počet zaměstnanců se zvýšil ze 196, na konci roku 2004, na současných 260 a stále roste. Fluktuace zaměstnanců se pohybuje okolo 8 %.
Společnost Cleverlance oznamuje hospodářské výsledky za rok 2005

Rok 2005 znamenal pro společnost Cleverlance řadu zásadních událostí:

 

V květnu uvedla Komerční banka převratnou novinku v mobilním bankovnictví. Služba Mobilní banka, vyvinutá na platformě Front End Server společnosti Cleverlance, je jedním z prvních projektů mobilního bankovnictví na platformě Java na světě.

 

V srpnu otevřela Cleverlance svojí pobočku v Bratislavě, výkonným ředitelem nově vzniklé společnosti Cleverlance Slovakia se stal Josef Harvan.

 

V říjnu byla společnost Cleverlance vyhlášena nejrychleji rostoucí českou IT firmou v historii sestavování žebříčku Technology Fast 50 pro oblast Central Europe, vyhlašovaném každoročně společností Deloitte.

 

V listopadu byla Cleverlance vybranými odborníky ohodnocena jako jedna ze sedmi nejlepších společností v oborové kategorii Dynamický růst, která je vyhlašována v rámci soutěže „ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH“.

 

Počátkem prosince se Cleverlance spojila se společností Brain Systems. Zaměstnanci společnosti Brain Systems byli začleněni do struktury Cleverlance, původní produktová portfolia jsou společně integrována do nabídky softwarových řešení Cleverlance.

 

„Osobně za největší úspěch roku 2005 považuji úspěšné dokončení projektu Mobilní banka s Komerční bankou,“ říká Dobromil Podpěra, Managing Director Cleverlance. „Službu mobilního bankovnictví na platformě Java jsme uvedli jako první v ČR a mezi prvními na světě. Velmi mě rovněž potěšila získaná ocenění za dynamický růst Cleverlance.“

 

„Rok 2005 byl dalším v řadě úspěšných let výrazného růstu obratu, ze založení slovenské pobočky a akvizice společnosti Brain Systems budeme těžit zejména v roce letošním,“ komentuje rok 2005 Jiří Bíba, Sales Director Cleverlance. „Díky posílenému týmu, zaměřenému na dodávky SW řešení, o projektové manažery, analytiky, SW architekty a vývojáře v J2EE i Microsoft .NET zvyšujeme naši schopnost dodávat rozsáhlé projekty a řešení na klíč.“

Váš názor | Výrobce antiviru NOD32 se zapojil do Virus Information Alliance

Témata článku: Získaný klíč

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší