Společnost Citrix převzala NetScaler

Hallbergmoos — 9. června, 2005 — Citrix Systems, Inc. (Nasdaq: CTXS), vedoucí světová společnost v oblasti řešení pro přístupovou infrastrukturu dnes oznámila, že podepsala smlouvu o převzetí soukromé společnosti NetScaler, Inc., která je vedoucí globální společností v oblasti vysokovýkonného aplikačního networkingu. Hodnota transakce se odhaduje přibližně na 300 milionů amerických dolarů v hotovosti a akciích a předpokládá se, že kupující firma má opci na další akcie v hodnotě asi 23 milionů amerických dolarů. Celá transakce by měla být dokončena ve třetím čtvrtletí roku 2005, tedy po schválení Komisí pro cenné papíry.

Společnost NetScaler byla založena v roce 1998 v San Jose v Kalifornii a v současné době má přibližně 200 zaměstnanců. Pro vývoj a výzkum má společnost zvláštní týmy v Silicon Valley a v Indii. Společnost byla průkopníkem v oblasti akcelerace síťových aplikací budoucí generace a dodávala technologie firmám jako Google, Amazon, Dow Jones, Earthlink, E*Trade, MSN a Ticketmaster.  Dnes společnost odhaduje, že každý den až 75 procent všech uživatelů internetu využije technologii NetScaler. NetScaler má v současné době více než 500 korporátních zákazníků a její technologie, která získala mnohá prestižní ocenění je použita ve více než 3000 případech (například ve společnostech Merrill Lynch, JC Penney, 7-Eleven, Blue Cross, Ford a United Airlines). Technologie společnosti NetScaler také získává nejlepší ohodnocení podle výkonu a spokojenosti zákazníků.

“Pro Citrix je toto velice zajímavá akvizice,” řekl Mark Templeton, prezident a generální ředitel společnosti Citrix.  “Snažíme se aktivně následovat naší strategii představenou v roce 2006, podle které chceme expandovat do rychle rostoucích oblastí trhu sousedících s přístupovou infrastrukturou. Toho chceme dosáhnout vytvářením a získáváním těch nejlepších infrastrukturových technologií. Tato akvizice nám pomůže dále snížit náklady a zvýšit výkonnost systémů Citrix Presentation Server pro naše zákazníky. Zákazníkům, kteří užívají aplikace a služby založené na webu budeme schopni nabídnout lepší výkon a nižší náklady.“

Citrix Systems, Inc. (Nasdaq:CTXS) je vedoucím světovým dodavatelem řešení pro přístupovou infrastrukturu a společností s nejvyšší kredibilitou a důvěrou v oblasti bezpečného přístupu. Více než 160 000 organizací na celém světě používá Citrix Access Platform k zajištění bezpečného a snadno spravovatelného přístupu k pracovním informacím – odkudkoliv. K zákazníkům Citrix patří 100 % společností zařazených do prestižního seznamu Fortune 100, 99% společností ze seznamu Fortune 500 a 97% společností ze seznamu Fortune Global 500. Dále jsou to stovky tisíců menších společností a jednotlivců. Společnost Citrix má sídlo ve Fort Lauderdale v USA, pobočky ve 22 zemích světa a přibližně 6 200 aliančních partnerů ve více než 100 zemích světa. Více informací naleznete na stránkách http://www.citrix.com.

Váš názor Další článek: Internet Explorer s velmi omezenými právy bude pouze v Longhornu

Témata článku: , , , , , , , , ,