Společnost Cisco Systems představila řadu nových produktů

17. ledna 2003
Jak vytvořit ergonomickou myš
Novinky Cisco Systems.
Společnost Cisco Systems představila řadu nových produktů

Cisco představilo možnost zavádět servery přes produkt

Cisco SN 5400 Storage Router

 

Společnost Cisco Systems představila na konferenci Storage Networking World novou funkci pro směrovač Cisco SN 5400 Storage Router. Tak zvaný iSCSI Network Boot je softwarovou součástí firmwaru a dovoluje v případě výpadku zavádět síťové servery přímo přes IP síť, takže není nutné, aby se k serverů musel správce přihlašovat a spravovat je individuálně. V konečném důsledku to znamená, že v případě výpadku některých serverů se mohou samy zavést ze sítě a tím zlepšit dostupnost služby, kterou jinak nabízí.

 

Tento upgrade firmwaru je významný hlavně pro instituce jako jsou nemocnice, kde záleží na každé minutě, kdy je potřeba mít k dispozici záznamy o pacientovi nacházející se na některém ze serverů. Pro spolehlivé fungování systému je potřeba, aby servery byly vybaveny funkcí Preboot eXecution Environment (PXE), což je standard definovaný společností Intel pro vzdálené restartování a zavedení systému. Pokud server nevyhovuje tomuto standardu, může přesto využívat této vlastnosti, pokud používá síťové karty Intel PRO/1000 MT Server Adapters, které mají podporu PXE přímo ve svém firmwaru.

 

Funkce firmwaru Network Boot je k dispozici jako upgrade pro Cisco SN 5420 a Cisco SN 5428. Připravena bude také verze pro rodinu produktů Cisco MDS 9000 Family.

 

 

Společnost Cisco Systems představila nový směrovač pro přístup k mobilním sítím

 

Cisco 3200 Series Mobile Access Router je optimalizován pro mobilní aplikace, které jsou stále více používány organizacemi pro komunikaci a sdílení informací. Cisco 3200 je určen pro stálé připojení a sítě v „pohybu“, jako jsou mobilní nákladní vozy, letadla, lodě a vlaky. Kromě zmiňované bezpečnosti dat, hlasu a videa, poskytuje také bezproblémové připojení do mobilní sítě. Podporuje Mobile IP protokoly vytvořené podle standardů, tím rozšiřuje hranice IP sítě. Mobilní sítě podporované v Cisco IOS Software dovolují jednotlivcům být připojení i v pohybu.

 

Hlavním cílem 3200 je poskytovat služby mobilních sítí těm, kteří se přesouvají často nebo stále, a umožňuje roaming (přepojování) mezi mobilními sítěmi. Rozměry, způsobem napájení a hmotností je produkt přizpůsoben pro instalaci do automobilů a jiných mobilních prostředků. Navíc umožňuje řídit síťovou politiku a implementovat různé speciální aplikace organizací a agentur.

 

Tento nový, kompaktní a vysoce výkonný směrovač určený pro bezpečnou komunikaci a bezproblémovou mobilitu zaměstnanců je určen zejména vojenským, veřejným a komerčním sítím. Cisco 3200 používají například policisté v Kalifornii nebo společnost Lufthansa Systems na palubách letadet a Lufthansa Technik na propojení místních pozemních IP sítí s letadlem. Cisco 3200 Series může pojmout jakýkoliv typ standardního bezdrátového spojení. Představuje kompletní mobilní síťové řešení určené pro nasazení do komunikačních systémů zákazníka na pevnině, moři a ve vzduchu.

 

Cisco rozšiřuje portfolio širokopásmových produktů pro operátory - Cisco Broadband Aggregation
 

Cisco zdvojnásobilo kapacitu řady směrovačů Cisco 7200 a 7400 a na směrovači Cisco 10000 poskytuje největší kapacitu pro obsloužení zákazníků. Nová skupina hardwaru, softwaru a funkcí zrychluje zavedení služby operátora a snižuje celkové náklady na vlastnictví. Hlavní poskytovatelé služeb na internetu – jako je například americký Internet Golda  Onvoy – již použili řešení Cisco Broadband Aggregation, což jim dovolí nainstalovat do sítě tzv. Broadband Access Center (BAC) - BAC je plně integrované řešení pro koncentraci a spojení širokopásmových sítí v jednom místě. Nasazení BAC umožňují operátorům zrychlit poskytování služeb s přidanou hodnotou, zejména VPN, firewally, filtrování podle obsahu a personalizované portály.

 

Veškerý hardware, software a nové funkční vlastnosti pro Cisco 7200, 7400 a 10000 jsou k dispozici od listopadu. Pouze řešení Cisco Broadband Aggregation umožňuje rozšiřovat kapacitu sezení (session), zkracuje dobu pro zahájení poskytování služby a připojuje předplatitele přes více přístupových technologií. Cisco Broadband Aggregation zahrnuje funkčně efektivní produkty Cisco 7400 Series, vysoce pružné produkty Cisco 7200 Series, Cisco 6400 Broadband Aggregator zaměřené na ATM centra a Cisco 10000 Series pro operátory.

 

Cisco má nový přístupový bod pro WLAN Aironet 1100

 

Cisco Aironet 1100 poskytuje podnikům a zákazníkům vlastnosti jako je VLAN, Mobile IP a QoS, a to vše v jednom jednoduchém a rozšířitelném zařízení. Cisco Aironet 1100 je přístupový bod (Access Point - AP), je certifikován pro Wi-Fi (IEEE 802.11b) a je určen pro inteligentní síťové služby požadované podnikovými zákazníky. Obě verze produktů 1100 a 1200 (1200 je duální) dává podnikovým zákazníkům do rukou rádiové technologie - založené na standardech - a současně dává možnost využít bezdrátové aplikace.

 

Aironet 1100 Series je první přístupový bod vybudovaný na operačním prostředí Cisco IOS. Díky použití operačního systému Cisco IOS, poskytne Aironet zákazníkům možnost vybudovat bezdrátovou infrastrukturu a obohatit jejich inteligentní síťové služby, jako jsou Virtual Local Area Networks (VLAN), Quality of Service (QoS) a Proxy Mobile IP. Vlastnosti a rozhraní jsou plně integrovatelné do stávajících nástrojů síťového managementu. Tyto vlastnosti zvětšují šance pro rozšiřování celé infrastruktury a snižují náklady na vlastnictví.

 

Cisco IOS umožní zákazníkům zprovoznit až 16 VLAN segmentů. Každý segment tak může oddělit služby jako je bezpečnost a kvalita služeb QoS pro jednotlivé uživatele. V rámci podniků tak lze pomocí této segmentace oddělit hlas, video a data od nevýznamného ostatního provozu. Školy naopak mohou oddělit provoz studentů a administrativní provoz nutný pro chod samotné instituce.

 

Cisco Aironet 1100 vyhovuje normě UL2043 a lze jej upgradovat prostřednictvím Mini-PCI. Stejné rozhraní je použito v noteboocích a vyhovuje standardu IEEE 802.11g pro rychlosti až 54 Mb/s a více robustní metodu šifrování AES.

 

Nové řešení pro MPLS s Bandwidth Protection

 

Společnost Cisco Systems přišla na trh s novým řešením MPLS (Multiprotocol Label Switching), které představuje cenově efektivní alternativu k řešením založeným na principu kruhu SONET/SDH. Řešení Cisco MPLS Bandwidth Protection využívá pro udržení potřebné šířky pásma uvnitř infrastruktury a pro zvýšení síťové pružnosti následující technologie:

  • MPLS Traffic Engineering Fast Reroute,
  • Off-line aplikaci s názvem Tunnel Builder Pro.

 

Kombinace těchto technologií dovoluje poskytovatelům služeb minimalizovat a eliminovat neproduktivní nadbytečné okruhy, nabízet cenově zajímavé širokopásmové služby s potřebnou úrovní garancí (jako například SLA - service-level agreements). Cisco MPLS je standardně podporováno v Cisco IOS. Software poskytuje možnosti pro sledování provozu a zajištění efektivní a spolehlivé funkčnosti sítě, optimalizaci síťových zdrojů a výkonnosti provozu.

 

MPLS Traffic Engineering používá pro výpočet optimální cesty informace ze síťových zdrojů na síti. Samotné technologie Fast Reroute Link a Node protection totiž neposkytují ochranu sítě v celém rozsahu. Proto je zde softwarové řešení Tunnel Builder Pro, které řeší tento problém výpočtem, kde vytvořit záložní tunely na ochranu propustnosti. Používá se na to sofistikovaný algoritmus nazvaný Hybrid Optimization. Algoritmus je natolik inteligentní, že může ochránit šířku pásma, bez ohledu na to, kolik tunelů je v síti. Tunnel Builder Pro byl vyvinut s Parc Technologies. Je to online aplikace, používající klient-server architekturu. Klient jen založen na Java appletech běžících na standardním webovském prohlížeči, server komunikuje s Cisco směrovači, konfiguruje je a monitoruje je tak, aby zajistil správnou funkci MPLS Traffic Engineering.

 

Cisco má nový přepínač Catalyst 6500

 

Nový přepínač Catalyst 6500 má kompaktní šasi, ethernetové moduly s inline napájením použitelným například pro napájení IP telefonů a integrovaný bezpečnostní systém. Zákazníkům poskytuje při budování bezpečných konvergovaných sítí cenově přijatelnou end-to-end volbu.

 

Tříslotové modulární přepínací šasi je v případě Catalyst 6502 vybaveno 48 porty 10/100 podporujícími inline napájení a v případě typů 6503 a 6506 je šasi vybaveno bezpečnostními systémy pro nasazení přepínačů jako firewallů a pro podporu VPN. Nové funkce dovolují podnikovým zákazníkům standardizovat v rámci jediné platformy technologii VoIP až na úroveň zásuvky, nasadit bezdrátové sítě WLAN a využívat integrovanou síťovou bezpečnost.

 

Nové tříslotové šasi Cisco Catalyst 6503 doplňuje stávající portfolio šesti, devíti a třináctislotových šasi řady Catalyst 6500. Kombinace nového 48portového ethernetového modulu 10/100 s možností zapnout pro funkci „stateful failover“ jedno až třísekundové prodlevy dovolí správcům podporovat aplikace citlivé na zpoždění, jako je například VoIP. Nový modul také podporuje inline napájení dle standardu IEEE 802.3af.

 

 

 

O společnosti Cisco Systems

Cisco Systems, Inc. (NASDAQ:CSCO) je společnost s celosvětově vedoucím postavením v oblasti síťových
internetových technologií. Další informace naleznete na adrese http://www.cisco.com.

Cisco, Cisco IOS, Cisco Systems a logo společnosti Cisco Systems jsou registrované ochranné známky společnosti Cisco Systems, Inc. Veškeré další ochranné známky uvedené v tomto dokumentu jsou vlastnictvím příslušných majitelů.

Váš názor Další článek: Jak vytvořit ergonomickou myš

Témata článku: Software, Bezpečnost, Lufthansa, Cisco, Catalyst, iOS 10, Ochranná vlastnost, Traffic, Síťový provoz, Bezproblémové řešení, Síťová IP, Bandwidth, Ochranné pásmo, Engineering, Tunel, Ochranná funkce, Nový standard, Sonet, Nákladní vlak


Určitě si přečtěte

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 106

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

** Microsoft aktualizuje Windows 10 dvakrát ročně ** Jenže praktických novinek už není tolik jako dříve ** Poslali jste nám skoro 300 tipů, co by se měly Desítky ještě naučit

Jakub Čížek | 139

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 43

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 28


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky