Společnost Cisco dodává nejvýkonnější internetové směrovače (routery)

2. března 2001
Co dělat v březnu na Internetu
Unikátní distribuovaná architektura internetových směrovačů (routerů) Cisco 12400 poskytuje v tomto oboru bezkonkurenční přizpůsobivost, nejvyšší výkon a doručování paketů s garantovanou prioritou.
Společnost Cisco dodává nejvýkonnější internetové směrovače (routery)
Unikátní distribuovaná architektura internetových směrovačů (routerů) Cisco 12400 poskytuje v tomto oboru bezkonkurenční přizpůsobivost, nejvyšší výkon a doručování paketů s garantovanou prioritou.

Společnost Cisco Systems Inc., největší světová firma v oboru počítačových sítí internetu, ohlásila dnes uvedení internetových směrovačů Cisco 12410 a Cisco 12416 – dvou nejnovějších členů v oboru nejlepší řady internetových směrovačů Cisco 12000. Tyto platformy umožní poskytovatelům služeb přizpůsobit své sítě základním rychlostem sítí z optických vláken a poskytovat šíře pásma nutné pro IP služby nové generace. Zároveň s těmito dvěma novými platformami uvedla společnost Cisco i jednoportovou linkovou kartu OC-192c/STM-64c Packet over SONET/SDH (POS), čtyřportovou linkovou kartu OC-48c/STM-16c POS a upgrade kit pro šasi 320 Gb/s.

Se svým v současnosti nejvyšším dosaženým výkonem a přizpůsobivostí v oboru paketových směrovačů pro hlavní trasy jsou směrovače Cisco 12400 integrální součástí strategie společnosti pro sítě s IP a optickými vlákny. Oba směrovače, Cisco 12410 a 12416, představují přístup, který spojuje šířku pásma a s ní spojené úspory, poskytované sítěmi z optických vláken, s přístupem k širokému spektru služeb a obsahu, poskytovaných na bázi IP.

Internetové směrovače 12400, jež jsou “vlajkovou lodí” společnosti Cisco, jsou navrženy s unikátní distribuovanou architekturou, která poskytuje základ pro sítě na bázi IP a optických vláken, a stavební bloky pro služby, které urychlí rozvoj internetu. Díky této v oboru jediné distribuované-systémové architektuře je Cisco 12400 nejvýhodnější platformou pro budování IP infrastruktury na 10 Gb/s. Mezi jeji hlavní přednosti patří:

Nejvyšší rozšiřitelnost – nabízí dvakrát tolik platforem na 10 Gb/s než konkurenční systémy. Směrovač 12416 má oproti konkurenčním systémům dvojnásobnou kapacitu, což přispívá ke zdvojnásobení rozšiřitelnosti v POP.

Nejvyšší výkon – poskytuje nominální výkon na linkách pro IP a MPLS (Multi Protocol Label Switching) směrování v plně zatíženém systému s podporovanou propustností pro všechny délky prefixů. Vyhrazený směrovací modul pro 25 milionů paketů za vteřinu poskytuje o 25 % vyšší výkon na jeden slot než konkurenční řešení.

Zaručené směrování paketů podle priority – je jediným systémem, který umožňuje regulaci zahlcení linky na bázi sledování priority paketů, má malou tendenci k tvoření front a zajišťuje integritu sekvencí paketů vyhovující všem požadavkům preferovaných služeb, jako je přenos hlasu (telefonie) prostřednictvím IP (VoIP).

Kromě toho jsou internetové směrovače 12400 jedinou směrovací platformou, která podporuje oborový standard rozhraní Very Short Reach (VSR), snižujícího náklady na intra-POP konektivitu až o 50 % a zrychlujícího celosvětové zavedení technologie OC-192c/STM-64c.

Řada směrovačů Cisco 12000 zaručuje nejlepší ochranu investic v oboru. Oba směrovače Cisco 12410 a 12416 akceptují jakékoliv kdy vyrobené linkové karty řady 12000 a ochraňují tak rozsáhlé investice, které vynaložili poskytovatelé služeb v celém světě do technologie 12000. Kromě toho je Cisco 12416 na stejném šasi jako Cisco 12016, stávající systémy Cisco 12016 mohou tedy být v terénu přeměněny na Cisco 12416 jednoduchou výměnou nových spínacích karet.

Na rozdíl od konkurenčních výrobků, které centralizovaná architektura nutí ke kompromisům ve výkonu, přizpůsobivosti a integritě sekvencí paketů, řada Cisco 12000 je založena na kvalitní distribuované architektuře. Tato technologie prověřená internetem umožňuje poskytovatelům služeb, jako jsou Sprint, America On Line a 360networks přizpůsobovat jejich internetové POP (points of presence) na rychlejší služby a nabízet náročnější služby, jako jsou voice over IP (VoIP, telefonie přes IP) a video on demand (VoD, video na přání). Poskytovatelé služeb, kteří hledají způsob jak rozšířit svoji IP infrastrukturu při udržení ziskovosti, si opatřují internetové směrovače Cisco 12400, aby přizpůsobili jádro svých IP páteřních sítí rychle rostoucím potřebám podniků i soukromých uživatelů.

“S novými šířkami pásma 10 Gb/s poskytuje Cisco nejvýkonnější dostupnou směrovací architekturu. Unikátní distribuovaná architektura řady Cisco 12000 umožňuje bezproblémové rozšiřování systému i služeb při stejném výkonu a snižuje náklady na síť a její složitost,” řekl Chrisopher Clark, viceprezident správy IP produktů společnosti Sprint. “Těšíme se na to, že budeme využívat všechny výhody síťových technologií Cisco a rozhraní OC-192c, abychom poskytli našim zákazníkům služby s dalšími přidanými hodnotami a atraktivním poměrem cena/výkon, které od Sprintu očekávají.”

“Cisco posiluje se svojí iniciativou IP+Optical vedoucí pozici a postavení na trhu,” řekl Deb Mielke, hlavní analytik firmy Treillage Network Strategies, Inc. “Poskytovatelé služeb žízní po větších šířkách pásma, aby mohli začít dodávat na trh novou generaci ziskových služeb. Distribuovaná architektura řady Cisco 12000 je opravdovým klíčem k úspěchu těchto produktů. Předností této architektury jsou zaručené směrování paketů podle priority, nejvyšší výkon a možnost prakticky neomezeného rozšiřování. Cisco znovu potvrdilo, že je v oboru jedničkou – ví jak inovovat a navrhnout ty pravé produkty k uspokojení požadavků stále se měnícího trhu.”

Internetový směrovač Cisco 12410 je směrovací plaforma carrier–class, umožňující poskytovatelům služeb plynule převést svoji síťovou infrastrukturu na 10 Gb/s se spínací strukturou 200 Gb/s při dvou systémech v jednom stojanu. Cisco 12410 nabízí největší hustotu zásuvek 10Gb/s v polovičním stojanu. Internetový směrovač Cisco 12416 je 16ti zásuvkový stojan plné velikosti se strukturou spínačů 320 Gb/s. Směrovač Cisco 12416, navržený pro ty největší POP (point of presence), má oproti konkurenčním 10 Gb/s systémům dvojnásobnou rozšiřitelnost POP. Oba typy směrovačů podporují jak jednoportovou linkovou kartu OC-192c/STM-64c Packet over SONET/SDH (POS), tak i čtyřportovou linkovou kartu OC-48c/STM-16c POS.

“Výjimečnost řešení Cisco je v kombinaci prvotřídních produktů se všemi prvky potřebnými k prolomení bariéry šíře pásma pro služby nové generace a umožnění vysoce ziskových služeb s přidanou hodnotou: platforem, služeb, partnerů a technické podpory,” řekl Roland Acra, viceprezident a generální manažer Public Carrier IP Group společnosti Cisco. “Cisco bude nadále stavět na své vedoucí pozici v technologiích i na trhu - bude propojovat IP a optické technologie s vývojem inovativních technologií, jako jsou MPLS, Packet over SONET/SDH (POS) a VSR rozšiřovat infrastrukturu nové generace sítí na bázi IP a optických vláken.”

Ceny a dostupnost

Internetové směrovače Cisco 12410 a 12416 jsou dostupné ode dneška za ceny od 120 000 resp. 130 000 USD.

Řešení společnosti Cisco na bázi IP a optických technologií

Cisco je první společností, která dodává rozšiřitelná síťová řešení na bázi IP a optických technologií pro současný trh “poháněný” internetem. Strategie společnosti Cisco v této oblasti je založena na vedoucím postavení společnosti v IP směrování, Multiprotocol Label Switching (MPLS), optických síťových technologiích a schopnostech v oblasti dodávání obsahu a služeb. Společnost Cisco má dobrou pozici na to, aby umožnila poskytovatelům služeb snížení provozních nákladů a zvýšení přenosové rychlosti, aby mohli zavést novou generaci velmi atraktivních služeb pocházejících z USA.

O společnosti Cisco Systems

Cisco Systems, Inc. (NASDAQ:CSCO) je společnost s celosvětově vedoucím postavením v oblasti síťových internetových technologií. Další informace naleznete na adrese http://www.cisco.com.

Cisco, Cisco IOS, Cisco Systems a logo společnosti Cisco Systems jsou registrované ochranné známky společnosti Cisco Systems, Inc. Veškeré další ochranné známky uvedené v tomto dokumentu jsou vlastnictvím příslušných majitelů.

Váš názor Další článek: Co dělat v březnu na Internetu

Témata článku: Video, Reach, Síťová IP, Sprint, Nejvýhodnější kapacita, Presence, Sonet, Priority, Carrier, Síťová karta, Vlákno, Cisco, Obor, Label, Nová architektura, Base, Roland, Šířka, Nová linka, Jediná síť, Nejvyšší výkon, Síťové karty, Konkurenční platforma


Určitě si přečtěte

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 43

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky