Společnost Cisco dodává další fázi strategie OIS

Společnost Cisco dodává další fázi strategie Optical Internetworking Strategy s rodinou produktů Dynamic Packet Transport.
Společnost Cisco dodává další fázi strategie OIS
Společnost Cisco dodává další fázi strategie Optical Internetworking Strategy s rodinou produktů Dynamic Packet Transport

Řešení Packet Optimized Optical Transport Solutions změní definici architektury metropolitních sítí pro dodávku služeb New World

SAN JOSE, Kalifornie, 23. února 1999: Společnost Cisco Systems, Inc., dnes oznámila, že dodává čtvrtou z pěti fází strategie Optical Internetworking Strategy navržené pro dodávání datově optimalizované síťové architektury New World se zásadními přínosy v oblasti nákladů, přizpůsobitelnosti a funkčnosti proti stávajícím řešením.

V této čtvrté fázi společnost Cisco uvádí řešení DPT (Dynamic Packet Transport), rodinu řešení s optimalizovaným přenosem paketů navrženou ke změně definice metropolitních síťových architektur tak, aby dokázaly zvládat provoz a služby na bázi protokolu IP rozšiřitelným a robustním způsobem při efektivním vynaložení nákladů.

DPT nabízí velkou šířku pásma, odolné optické kruhy, optimalizované pro přenos velkých objemů paketového provozu s možností pojmout další rychlý nárůst jeho objemu. Technologie DPT poskytuje významné snížení nákladů díky eliminaci nezbytného počtu zařízení, lepšímu využití pásma a snadnou instalaci. Technologie DPT také kombinuje schopnosti sítí LAN, jako prioritizaci paketů, multicasting a filtrování adres, s rychlým chráněným přepínáním a tvoří tak robustní metropolitní přenosovou platformu pro vylepšené služby na bázi protokolu IP, jako jsou hlas a video přes IP nebo virtuální privátní sítě VPN (Virtual Private Networks).

DPT podstatně snižuje investiční i provozní náklady tím, že eliminuje drahé a neefektivní vrstvy přenosových zařízení TDM, a že zahrnuje jejich vlastnosti jako je aktivní monitorování výkonu, rychlé chráněné přepínání a daleký dosah optických vláken přímo ve směrovačích. "Společnost Qwest spolupracuje se společností Cisco na testování jejího řešení DPT, které bude podporovat dodávání multimediálních aplikací v reálném čase, jako jsou hlas a video přes IP, prostřednictvím naší celostátní IP sítě OC-48," řekl Vab Goel, ředitel pro IP engineering a rozvinuté technologie. "DPT může zvýšit spolehlivost naší sítě poskytováním provozních schopností přímo ve směrovačích a umožnit nám dodávat špičkové IP služby našim zákazníkům při výrazném snížení nákladů na infrastrukturu."

DPT v sobě kombinuje inovativní technologii New World s tím nejlepším z tradičních vlastností a díky tomu nabízí pružnost a rozvoj přenosové infrastruktury pro nové i zavedené poskytovatele služeb. Zavedené společnosti typu carrier s širokou základnou síťových zařízení SONET/SDH mohou tato zařízení využít při přechodu k řešením optimalizovaným na přenos paketů. Vznikající poskytovatelé služeb mohou přímo začít s optimalizovanými přenosy paketů implementováním DPT přímo na optických vláknech nebo na technologii WDM.

"DPT je velmi důležitou technologií pro budování síťových architektur na úrovni přístupových bodů a metropolitních sítí" řekl Ian Reingold, ředitel pro Data Engineering ve společnosti Sprint. "Společnost Sprint bude pokračovat v úzké spolupráci se společností Cisco, zejména na vylepšeních DPT, jako paketové kruhy s větší šířkou pásma a přístupové technologie založené na DPT."

"V minulosti byly metropolitní sítě navrženy pro využívání technologií TDM optimalizovaných pro obvodově orientovaný hlasový provoz. V dynamickém prostředí Internetu bylo třeba přijít s čerstvým přístupem k provozu na Internetu," prohlásil Graeme Fraser, viceprezident a generální ředitel divize Optical Internetworking společnosti Cisco Systems. "Převzetím velké šířky pásma a vlastností optimalizovaných na přenos dat z oblasti sítí LAN a integrací principů řízení a zotavování z prostředí SONET, jsme vytvořili úplně novou třídu přenosových technologií kombinujících v sobě robustnost potřebnou pro sítě WAN a přitom zachovávajících snadnost použití obvyklou u sítí LAN. Předpokládáme, že tato technologie bude mít stejný dopad na architektury metropolitních sítí, jako měla technologie IP přes WDM na strukturu páteřních sítí."

Touto novou nabídkou společnost Cisco pokračuje v realizaci své optické vize na stávajících technologiích a přispívá budoucím implementacím. "V rámci jediného vývoje společnost Cisco našla řešení optimalizace šířky pásma a zjednodušení síťových architektur," řekl Chris Nicoll, analytik společnosti Current Analysis, Inc. "Tímto společnost Cisco usnadnila poskytovatelům služeb rychlé zavedení vylepšených a zákazníky žádaných služeb za výhodnou cenu a tím jim poskytla možnost zůstat konkurenceschopnými v rozvíjejícím se podnikatelském prostředí."

Ceny a dostupnost
Společnost Cisco bude od března 1999 dodávat modul DPT pro směrovač 12000 GSR a od dubna 1999 port adaptér pro směrovače řady 7500. Cena bude 30 000 USD za modul a 18 000 za port adaptér.

Společnost Cisco Systems
Cisco Systems, Inc. (NASDAQ: CSCO) je vedoucím světovým dodavatelem zařízení pro vytváření a provozování sítí Internetu. Novinky a informace naleznete na adrese: http://www.cisco.com.

Cisco, Cisco Systems a logo Cisco Systems jsou registrované obchodní značky společnosti Cisco Systems, Inc. v USA a dalších zemích. Všechny další obchodní značky zmíněné v tomto dokumentu jsou výhradním vlastnictvím jejich vlastníků.

Váš názor Další článek: eCity den první – problém bydlet natož nakupovat

Témata článku: Video, Sonet, Cisco, Transport, Drahé zařízení, Engineering, Sprint, Síťový provoz, Drahá společnost, Síťový protokol, Rychlý port, Carrier, Úzké video, Velký objem, Síťová IP, Velký dopad, Dynamic, Šířka


Určitě si přečtěte

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

** Co dělat s vysloužilým chytrým telefonem? Neházejte ho do koše! ** Našli jsme pro vás deset možností, jak ho prakticky využít ** I stará zařízení tak mohou být užitečná

Karel Kilián | 47

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

** Z Brna pochází třetina světové produkce elektronových mikroskopů ** První československý kus vyrobila Tesla už v 50. letech ** Dnes na ni navazuje třeba brněnský Tescan

Jakub Čížek | 19Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky