Společnost Cisco certifikovala náhlavní soupravy řady Jabra PRO9400 a Jabra GO6400

Společnost Cisco certifikovala náhlavní soupravy řady Jabra PRO9400 a Jabra GO6400

Společnost Cisco certifikovala náhlavní soupravy řady Jabra PROTM 9400 a Jabra GOTM 6400: větší mobilita díky sjednocené komunikaci

Společnost Cisco certifikovala náhlavní soupravy řady Jabra PRO 9400 a Jabra GO 6400 pro použití se svými IP telefony i se softwarovým telefonem Cisco IP Communicator. Tyto špičkové bezdrátové náhlavní soupravy od společnosti GN Netcom lze současně použít až se třemi přístroji – se softwarovým telefonem, pevnou linkou a mobilním telefonem – a přenášejí hovor na větší šířce kmitočtů od 150 do 6800 Hz. Funkce plug-and-play umožňuje okamžité použití všech modelů, které se bez problémů přizpůsobí každému prostředí sjednocené komunikace od společnosti Cisco. Multifunkční tlačítko náhlavní soupravy ovládá přijímání hovorů a slouží k rozpoznání připojeného zařízení. Uživatelé mohou přijímat a vést hovor přímo pomocí náhlavní soupravy, i když se nacházejí v delší vzdálenosti od telefonu a pracovního stolu. Všechny na trhu dostupné modely řad Jabra PRO 9400 a Jabra GO 6400 jsou certifikovány společností Cisco.

Náhlavní soupravy automaticky rozpoznají rozšířené pásmo kmitočtů podporovaných přístroji značky Cisco a přenášejí hovor v širokopásmovém režimu 150–6800 Hz. Použití tohoto režimu ve sluchátkách i mikrofonu přispívá k přirozenějšímu hlasu a oba účastníci hovoru si tak lépe porozumí.

Řady náhlavních souprav Jabra PRO 9400 a Jabra GO 6400 umožňují kombinovat až tři různé telefonní technologie: základní jednotka je kabelem připojena k pevné lince, prostřednictvím USB portů ji lze propojit s počítačem (bez nutnosti použít ovladače) a náhlavní souprava s modulem Bluetooth se spojuje s mobilním telefonem.

Společnost GN Netcom vybavila základní jednotku svých špičkových náhlavních souprav barevnou dotykovou obrazovkou, která usnadňuje instalaci, správu a ovládání jednotlivých koncových zařízení. Pokyny k provozu a konfiguraci zařízení jsou rovněž přístupné přes dotykovou obrazovku.

Všechny modely Jabra PRO 9400 a Jabra GO 6400 podporují vzdálené ovládání hovoru. Náhlavní souprava informuje uživatele o příchozím hovoru vyzváněcí melodií. Jednotlivé přístroje lze ovládat prostřednictvím multifunkčních tlačítek a dotykové obrazovky; totéž platí pro přijetí, ukončení, nepřijetí a řízení hovoru. Uživatelé mohou pouhým stiskem tlačítka pozdržet hovor, znovu vytočit volané číslo a přizpůsobit hlasitost mikrofonu nebo jej vypnout. Díky bezdrátovému připojení jsou uživatelé k zastižení i ve chvíli, kdy se vzdálí od telefonu.

Modely řad Jabra PRO 9400 a Jabra GO 6400 lze pořídit za ceny od 3 995 Kč.

Úzká spolupráce se společností Cisco umožnila společnosti GN Netcom vytvořit širokou škálu dalších bezdrátových náhlavních souprav a souprav připojovaných kabelem, které jsou speciálně navrženy k bezproblémovému použití se softwarovým telefonem Cisco IP Communicator.

Modely náhlavních souprav tvoří:

  • Bezdrátová náhlavní souprava Jabra GN9350e se systémem DECT: je možné ji současně připojit k pevné lince a prostřednictvím portu USB i k počítačovému telefonu; má dosah až 120 metrů.
  • Bezdrátová náhlavní souprava Jabra GN9330e s portem USB: je určena zejména pro internetovou telefonii; má dosah až 120 metrů.
  • Náhlavní souprava Jabra GN2000 s portem USB pro systém CIPC: náhlavní souprava připojovaná kabelem, dostupná s monofonními nebo stereofonními sluchátky a integrovaným tlačítkem pro vypnutí mikrofonu. Všechny náhlavní soupravy jsou vybaveny protihlukovým mikrofonem určeným pro velmi hlučná prostředí.

Všechny výše uvedené náhlavní soupravy značky Jabra jsou kompatibilní také s dalšími aplikacemi pro internetovou telefonii.

Názory prodejců na náhlavní soupravy značky Jabra certifikované společností Cisco:

„Jsme rádi, že náhlavní soupravy řady Jabra PRO 9400 a Jabra GO 6400 s barevnou dotykovou obrazovkou a automatickou aktualizací po internetu získaly certifikaci Cisco,“ uvádí Martin Svátek, obchodní manažer ze společnosti atlantis telecom a dodává: „Zákazníkům tak můžeme garantovat kompatibilitu s jejich Cisco telefony v celé šíři portfolia náhlavních souprav Jabra, již od základních modelů až po zmíněné špičkové typy Jabra PRO 9400 a Jabra GO 6400, které ve spojení s Cisco telefony navíc umožňují vzdálený příjem a ukončení hovoru.”

Další článek: Test MacBook Pro: v moci Core i7 (video)

Témata článku: Sluchátka jabra, Mikrofony, Sluchátka bezdrátová, Jabra, Go, Mobilní telefony s tlačítky, Dotyková obrazovka, USB kabely, Dosah, Okamžité vypnutí, Sluchátka s mikrofonem, Pevná linka, Sluchátka s ovládáním hlasitosti, Jednotlivá značka, Bezdrátové telefony, Telefon, Kmitočet, Mobilní telefony dotykové, Mobilní telefon na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 16 programovatelných hraček a stavebnic pro děti. A vlastně i pro vás

Vybrali jsme 16 programovatelných hraček a stavebnic pro děti. A vlastně i pro vás

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 16 stavebnic pro nejmenší caparty i vás samotné

Jakub Čížek | 17

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 38

Modelářský zázrak: Maketa raketoplánu Columbia, která létá jako skutečná raketa

Modelářský zázrak: Maketa raketoplánu Columbia, která létá jako skutečná raketa

** Model raketoplánu Columbia od českého konstruktéra umí i létat ** Obdivuhodný model si vzal 1600 hodin práce ** Podívejte se na fotografie ze stavby a prvního letu

Karel Jeřábek | 25Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch