Společnost Canon rozšířila produktovou řadu projektorů XEED o fotomodely

Společnost Canon rozšířila produktovou řadu projektorů XEED o fotomodely

Společnost Canon dnes představila dva nové přírůstky do své produktové řady přenosných multimediálních projektorů XEED – WUX10 Mark II a SX80 Mark II. Oba nabízejí speciální režim Foto poskytující mimořádnou čistotu a přesné barvy zobrazovaných fotografií nezávisle na světelném prostředí. Projektory jsou tak ideální pro fotografy nebo audiovizuální specialisty, kteří požadují maximální možnou kvalitu projekce.

Model WUX10 Mark II zobrazuje nativně v moderním standardu WUXGA (1920 x 1200 pixelů) a model SX80 Mark II je schopen projekce obrazu v krystalicky čistém rozlišení SXGA+ (1400 x 1050 pixelů) – přes rozhraní HDMI, DVI nebo z jednotky USB flash. Projektor WUX10 je navíc schopen s neuvěřitelnou čistotou zobrazovat video Full HD (1080p) a počítačové snímky. Digitální obrazy a fotografie jsou konstantně upraveny a zpracovány, aby vyhověly standardům sRGB. Režim Foto však nabízí ještě funkci, která upraví obraz podle světelných podmínek interiéru. To znamená, že promítané obrazy vypadají stejně jako originál sRGB – oba tyto modely jsou ideální pro profesionální fotografické zobrazovací aplikace.

„Konstrukce projektorů WUX10 a SX80 Mark II zaručuje bezkonkurenční čistotu zobrazování. Projektory jsou perfektní pro fotografy, kteří chtějí zobrazovat své práce v nejvyšším možném standardu,“ řekl Rainer Fuehres, Head of Canon Consumer Imaging Europe. „Oba modely posilují nabídku produktové řady XEED. Přitom zachovávají vysokou výkonnost, jenž naši zákazníci očekávají od této řady, např. výjimečnou vizuální kvalitu, vysoké rozlišení a vysoký jas.“

Navíc optický systém Canon AISYS poskytuje mimořádný jas na úrovni 3200 lumenů (WUX10 Mark II) a 3000 lumenů (SX80 Mark II) a kontrastní poměry 1000:1, respektive 900:1. Oba modely tak zaručují, že promítané obrazy proniknou okolním světlem a poskytnou živé barvy a hlubokou čerň. Oba modely rovněž využívají technologii zobrazovací jednotku LCOS, aby dokázaly reprodukovat přesné detaily bez typických nedostatků projektorů, jako jsou např. nežádoucí efekty „mřížky“ nebo „duhy“.Přístroje jsou vybaveny objektivem s 1,5násobným motorovým zoomem k eliminaci zkreslení umožňujícím snadno měnit ofset v poměru 10 : 0 – redukuje se nutnost korekce lichoběžníkového zkreslení. Uživatelé mohou rovněž promítat u modelu SX80 Mark II přímo z USB jednotek a digitálních kamer či fotoaparátů.

Modely WUX10 a SX80 pracují téměř neslyšně, v klidovém režimu mají jen 32 dBA a 31 dBA. Konzistentní použití klidového režimu navíc zvyšuje životnost lampy na 3000 hodin, a tím snižuje provozní náklady.Standardně jsou vybaveny automatickým nastavením pro zaostření, korekci lichoběžníkového zkreslení, výběr vstupu a korekci barvy projekční plochy – optimalizace je možná stiskem jediného tlačítka. Oba modely disponují kompletní řadou digitálních a analogových připojení, např. rozhraními DVI a HDMI umožňujícími přímé připojení na digitální zdroje vysokého rozlišení HD, např. počítače nebo multimediální přehrávače Blue Ray.

Stručná charakteristika:

 • Nativní rozlišení WUXGA (XEED WUX10 Mark II) a schopnost zobrazovat ve Full HD rozlišení
 • Nativní rozlišení SXGA+ (XEED SX80 Mark II) a připojení HD Ready
 • Technologie zobrazovací jednotky Canon LCOS a optický systém AISYS
 • Vysoká projekční světelnost: 3200 lumenů (XEED WUX10 Mark II) a 3000 lumenů (XEED SX80 Mark II)
 • Poměr kontrastu 1000:1 (XEED WUX10 Mark II) a 900:1 (XEED SX80 Mark II) pro živé barvy a hlubokou čerň
 • Nový motorizovaný objektiv Canon s 1,5násobným zoomem a posunem objektivu 10:0 pro snadnou instalaci projektoru
 • Plně automatické nastavení: automatické zaostření, korekce lichoběžníkového zkreslení, korekce barvy projekční plochy
 • Korekce a výběr vstupního signálu
 • Prezentace bez počítače z jednotky USB flash nebo digitálních kamer a fotoaparátů (pouze XEED SX80 Mark II)
 • Téměř neslyšný provoz: v klidovém režimu jen 32 dBA (WUX10) a 31 dBA (SX80)
 • Port DVI a konektor HDMI™
 • Integrovaný port RJ-45 pro ovládání a monitorování přes síť
 • Jasné, bohaté, bezproblémové zobrazování

Témata článku: Zobrazování, Objektivy canon, Vysoké rozlišení, Foto, Živý snímek, Digitální fotoaparáty canon, Rozhraní HDMI, Lumen, Nativní rozlišení, Mark, Světelné zdroje, Projektor, Ideální poměr, Analogové rozhraní, Přímý signál, Digitální kamery, Objektivy, HD Ready, Blue Ray, Profesionální fotograf

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje