Společnost Canon představuje první objektiv EF s hybridním stabilizátorem Hybrid IS

Společnost Canon dnes představuje objektiv EF 100mm f/2.8L Macro IS USM. Nejnovější přírůstek do prestižřady L je vlajkovou lodí profesionálních objektivů Canon. Model EF 100mm f/2.8L Macro IS USM je prvním makro objektivem se stabilizací obrazu v řadě objektivů pro fotoaparáty EOS. Díky hybridní stabilizaci umožní fotografům pořídit ohromující detailní snímky bez použití stativu.

Vysoce kvalitní objektiv se středně velkým přiblížením byl vyvinut pro fotografy s nejvyššími požadavky na optickou kvalitu. Nový systém stabilizace obrazu Hybrid IS koriguje roztřesení objektivu a umožňuje prodloužení expozičních časů při běžném fotografování až 4krát. Keramická ložiska s nízkým třením podporují pohyblivé části objektivu, jejichž pohyb je tak mimořádně plynulý, což je nutné ke kompenzaci roztřesení fotoaparátu při makro fotografování. Systém Hybrid IS opravuje lineární pohyby, které jsou při velkém přiblížení největším problémem, a zároveň i rotační roztřesení. Fotograf tak získá možnost bez rozmazání snímku prodloužit při zvětšení 1,0x expoziččas 2krát.

Objektiv EF 100mm f/2.8L Macro IS USM je vybaven optickými členy s ultra nízkým rozptylem (UD), které vyrovnávají barevnou aberaci a umožňují vznik snímků s vysokým rozlišením a vysokým kontrastem, a zároveň povrchová úprava Super Spectra efektivně omezuje vznik závoje a odlesků. Výsledný obraz má prvotřídní kvalitu. Kruhová devítilamelová clona zajišťuje, že fotografované objekty vystupují z krásně rozostřeného pozadí a tichý a velice rychlý motorek automatického zaostřování USM kruhového typu bleskově zaostřuje. Objektiv je vybaven i omezovačem vzdálenosti se třemi polohami, který umožňuje předem omezit rozsah systému zaostřování na požadovanou vzdálenost fotografovaného objektu.

Jako všechny objektivy řady L je i tento objektiv opatřen těsněním proti prachu a vlhkosti. Objektiv EF 100mm f/2.8L Macro IS USM je v řadě L umístěn nad objektivem EF 100mm f/2.8 USM Macro a podporuje veškeré příslušenství: objímka pro stativ D, adaptér Macro Lite 67, kryt objektivu ET-73 a mezikroužky EF12 II a EF25 II. Objímka pro stativ se k objektivu připojuje bez dalšího adaptéru a umožňuje rychle pořídit portrét a po něm snímek krajiny, aniž by bylo nutné měnit nastavený záběr. Blesky Speedlite MR-14EX a MT-24EX lze připojit přes adaptér MacroLite.

Další článek: Reklamy na Windows 7: nízkorozpočtové a natočené foťákem (3× video)

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,