Společnost Canon představuje fotoaparát EOS 7D

Společnost Canon představuje fotoaparát EOS 7D

Společnost Canon dnes odhalila digitální zrcadlovku EOS 7D – se zcela novým designem pečlivě vycházejícím ze skutečných potřeb fotografů. Fotoaparát EOS 7D disponuje snímačem CMOS s rozlišením 18 MPix o velikosti APS-C vyvinutým společností Canon. Vyznačuje se především dvojicí procesorů DIGIC 4 pro vysokou rychlost zpracování a vysokou kvalitu obrazu za každých světelných podmínek, dále rozsahem citlivosti ISO rozšiřitelným až do ISO 12 800 a souvislým fotografováním rychlostí 8 snímků za sekundu – bez nutnosti jakékoli příslušenství.Působivé technologie ladí s vynikající kvalitou konstrukce, při jejímž vývoji bylo myšleno na fotografy – umožňuje zcela nový fotografický prožitek.

Během rozsáhlých prací na vývoji fotoaparátu EOS 7D se konstruktéři společnosti Canon vrátili ke konstrukčním prknům a naslouchali fotografům z celého světa, aby design EOS 7D vyhovoval právě jim a jejich specifickým potřebám.Ve své poznámce k vytváření fotoaparátu EOS 7D říká pan Uchidoi, manažer skupiny Photo Products Group společnosti Canon Inc. Japan: „Hovořili jsme s více než 5000 fotografy po celém světě a ptali jsme se jich, co by si nejvíce přáli u svého fotoaparátu. Získaný vzhled jsme doplnili o nejmodernější technologie, a tak mohl vzniknout fotoaparát, který je pro fotografy skutečně všestranným nástrojem potřebným k experimentování s obrazem.“

Přesný obraz – systémy zaostřování a měření s vysokou výkonností Fotoaparát EOS 7D je vybaven 19bodovým zaostřovacím senzorem křížového typu, který fotografům umožňuje získat brilantně ostré snímky a optimalizovat možnosti kompozice. Zdokonalený systém AF nabízí řadu možností ručního i automatického nastavení včetně zonálního a bodového měření pro přesné a rychlé sledování a zachycení fotografovaných objektů. Nastavení AF je značně uživatelsky přizpůsobitelné a umožňuje rychlou reakci na změny ve snímané scéně. Pro vertikální a horizontální orientaci lze nastavit různé body AF, což umožňuje fotografům automaticky přepínat mezi fotografováním s orientací na šířku (krajina) a na výšku (portrét) bez nutnosti stisknout jediné tlačítko.

Měřicí systém fotoaparátu EOS 7D je také zcela nový. Systém měření Focus Colour Luminance (iFCL) inteligentně zaostřuje a měří barvu a jas v 63 zónách. Dvouvrstvý snímač doplňující 19 bodů AF dokáže z každé jednotlivé zóny získat dostatek informací k přesnému a konzistentnímu určení expozičního času.

Pořiďte snímky tak, jak je vidíte Hledáček fotoaparátu Canon EOS 7D nazvaný Intelligent Viewfinder nabízí fotografům 100% pokrytí. Díky zvětšení 1,0x[1]– poprvé u fotoaparátu EOS – vidí fotograf v hledáčku velký jasný obraz umožňující plně se ponořit do pořizovaného záběru. Displej LCD typu transmissive umístěný v hledáčku umožňuje výběr z mnoha překryvných zobrazení a usnadňuje kompozici snímku – lze zobrazit body AF, kruh bodového měření a kompoziční mřížku. Fotoaparát EOS 7D je také první model z řady EOS se zobrazením dvouosé elektronické vodováhy, která zobrazuje úhel naklonění i natočení – v hledáčku i na displeji LCD. Tato funkce je užitečná zejména k vyrovnání obzoru při fotografování krajiny nebo k vyrovnání fotoaparátu při použití objektivů Tilt a Shift.

Fotoaparát je opatřen novým 3" LCD displejem Clear View II s pevnou konstrukcí, která nemá mezeru mezi ochranným krytem a tekutými krystaly, což přináší snížení odlesků. Nový displej má efektivní pozorovací úhel 160 stupňů i při jasném světle. Stejně jako u modelu EOS 5D Mark II, pomáhá snímač okolního osvětlení na straně LCD displeje automaticky nastavit jas obrazovky podle prostředí, ve kterém se nachází.

Kreativní experimentování se světlem Fotoaparát Canon EOS 7D je vybaven integrovaným transmitterem Speedlite. Poprvé u fotoaparátu EOS mohou fotografové ovládat externí blesky Speedlite bez jakéhokoliv dalšího příslušenství – ideální pro ty, kteří chtějí experimentovat s kreativními zábleskovými sestavami. Model EOS 7D má také výrazně zdokonalený vestavěný blesk s širším záběrem pro ohniskové vzdálenosti od 15 mm, který umožňuje i ruční ovládání.

Přizpůsobte fotoaparát vlastním prožitkům Fotoaparát EOS 7D byl vytvářen a navrhován s ohledem na potřeby fotografů. Fotoaparát je esteticky a ergonomicky řemeslně zpracován tak, aby výsledný vzhled a pocit uživateli nabídl tu nejlepší interakci. Proto má uživatel i mnoho možností přizpůsobit si svůj vlastní prožitek z fotografování – ovládání lze upravit, nejčastěji používané funkce a nastavení si každý může přiřadit k ovládacím prvkům, které jsou mu pohodlné. V kritických okamžicích při fotografování pak uživatel ušetří vzácný čas rychlou změnou nastavení.

Působivé funkce a působivé snímky
 

Fotoaparát Canon EOS 7D je nabitý novými funkcemi:

 • Snímač CMOS s rozlišením 18 MPix o velikosti APS-C
  Snímač navržený a vyrobený přímo ve společnosti Canon poskytuje vynikající snímky a fantastickou výkonnost při silném i slabém osvětlení díky nové konstrukci fotodiod a mikročoček.
 • Souvislé fotografování rychlostí 8 sním./s
  Dvojice procesorů DIGIC 4 a vylepšení systému elektrických obvodů umožňují fotografování rychlostí 8 sním./s v libovolném formátu bez nutnosti použít další příslušenství.
 • Rozsah citlivosti ISO
  S fotoaparátem EOS 7D mohou fotografové zachytit snímané objekty v přirozeném světle. Rozsah citlivosti ISO (100 – 6400) lze rozšířit až na 12 800.
 • Režim EOS Movie
  S vylepšeným ovládáním, které umožňuje rychlé přepnutí přímo do režimu filmování, je nyní natáčení videa v rozlišení Full HD ještě snadnější. Uživatel může nastavit expozici a rychlost snímání – s možností filmovat rychlostí 24 sním./s, která vyvolává dojem podobný celovečernímu filmu.
 • Dvojice procesorů DIGIC 4
  Díky zdvojení procesoru DIGIC 4 nemusejí uživatelé fotoaparátu EOS 7D již nikdy volit kompromis mezi rychlostí snímání, kvalitou obrazu a citlivostí ISO.
 • Působivý design
  Při navrhování designu těla fotoaparátu i technologií uvnitř naslouchala společnost Canon zpětné vazbě získané od fotografů. Tělo z hořčíkové slitiny zaručuje ochranu před vlivy prostředí. Pevná a lehká konstrukce je navržena tak, aby byla odolná proti vlhkosti i prachu, podobně jako legendární EOS–1N.

S fotoaparátem lze použít celou řadu volitelného příslušenství, takže jej lze snadno zapojit do již zavedeného pracovního toku fotografa. Vysílač WFT-E5 (Wireless File Transmitter) umožňuje rozsáhlé ovládání fotoaparátu přes webový prohlížeč– fotografové mohou ovládat svůj fotoaparát pomocí mobilních zařízení s přístupem na web.

Fotoaparát EOS 7D je kompatibilní se všemi objektivy s bajonetem EF a EF-S i blesky Canon EX Speedlite. Ve fotoaparátu Canon EOS 7D lze použít akumulátor BG-E7 a také jej lze ovládat bezdrátovými ovladači a spouštěmi jako například RC-1/RC-5.


 


[1]S objektivem 50 mm zaostřeném na nekonečno, -1(1/m) dpt

Další článek: Reklamy na Windows 7: nízkorozpočtové a natočené foťákem (3× video)

Témata článku: Objektivy canon, Okolní svět, Canon EOS, Zóna, Jasný bod, Transmitter, Nové příslušenství, Canon EOS 7D, Libovolná kompozice, Vysoká výkonnost, Focus, Canon EOS 5D, Canon, Vysoký rozsah, Vysoká rychlost, EOS, Nový design, Celý kryt, Krystal, Japan, Prkno, Hořčíkové tělo, Pevné tělo, Měření času, Blesky, Fotoaparáty na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 121

Chrome se naučí dokonale odkazovat. Jeho odpůrci bijí na poplach, prý je to bezpečnostní katastrofa

Chrome se naučí dokonale odkazovat. Jeho odpůrci bijí na poplach, prý je to bezpečnostní katastrofa

** Google zavádí techniku ScrollToTextFragment ** Umí vytvořit odkaz na konkrétní slovo na stránce ** Podle kritiků by to mohl být bezpečnostní problém

Jakub Čížek | 40

37 nejstrašnějších počítačů, které jste kdy viděli

37 nejstrašnějších počítačů, které jste kdy viděli

** Přehled nejhorších počítačů na světě ** Šílené konstrukce a materiály ** Jak to dopadne, když se o počítač nestaráte

Karel Javůrek | 24

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

** Chudí Američané mohou dosáhnout na dotovaný mobil ** Jeden takový rozdává třeba tamní Virgin Mobile ** Má to jeden háček. Je prošpikovaný malwarem

Jakub Čížek | 46

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

Výkon herního počítače za 139 Kč nebo i úplně zadarmo. Geforce Now startuje!

Výkon herního počítače za 139 Kč nebo i úplně zadarmo. Geforce Now startuje!

** Dlouhý betatest končí a nyní všichni mohou hrát přes internet ** Nemusíte žádné hry kupovat znovu. Jede to, co už máte v knihovnách na Steamu, Uplay, Battle.net a jinde ** Roční náklady odpovídají ceně jedné běžné hry

Tomáš Holčík | 53Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor