Společnost Canon představuje dva působivé všestranné objektivy pro každodenní použití

Společnost Canon dnes rozšiřuje svou řadu objektivů EF-S o dva výkonné standardní objektivy pro uživatele zrcadlovek EOS EF-S: EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS a EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM. Oba objektivy ladí svým stylem a výkonností s novými fotoaparáty Canon EOS 7D se snímačem APS-C.

Standardní zoom objektiv s vysokou výkonností

Vysoce kvalitní objektiv EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM má ekvivalentní ohniskovou vzdálenost 24 – 136 mm (standardní zoom 5,6x). Objektiv určený pro těla EOS s bajonetem EF-S pokrývá rozsah ohniskových vzdáleností od širokoúhlého záběru až po portrétní ohniska. Nabízí také stabilizátor obrazu prodlužující expoziččasy 4krát a minimální vzdálenost zaostření pouhých 0,35 m v celém rozsahu zoomu.

 

Všestranný super zoom objektiv

Výkonný objektiv EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS pro fotoaparáty EOS s bajonetem EF-S je vybaven stabilizátorem obrazu, který umožní prodloužení expozičních časů až 4krát, a super zoomem 7,5x (ekvivalentní ohnisková vzdálenost přibl. 29 – 216 mm). Rozsah objektivu pokrývá široké spektrum ohniskových vzdáleností s minimální vzdáleností zaostření 0,45 m. Zoom pro běžné fotografování je ideální pro fotografy, kteří chtějí pokročit o krok výše od standardního objektivu dodávaného v sadě s fotoaparátem.

Snadné použití a působivá kvalita obrazu

Oba objektivy mohou nabídnout vynikající výkonnost při slabém osvětlení díky stabilizátoru obrazu, aniž by došlo k rozmazání snímku. Také automaticky detekují sledované objekty, použití stativu a příslušným způsobem reagují tak, aby fotograf mohl v každé situaci pořídit stabilní snímky. Nově přidané členy s ultra nízkým rozptylem (UD), asférické členy a povrchové úpravy čoček optimalizované pro potlačení vzniku stínů a odlesků zajišťují celkovou vysokou kvalitu obrazu. Oba produkty mají také kruhovou clonu poskytující krásné rozostření pozadí (bokeh).

Zdokonalený design vnějšího provedení obou objektivů Canon nabízí ve srovnání se staršími objektivy EF-S ještě dokonalejší prvotřídní vzhled a dojem.

Oba objektivy, EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS a EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM, nabízejí široký rozsah ohniskových vzdáleností a jsou ideálními všestrannými objektivy vhodnými pro každodenní použití a také pro ty, kdo chtějí příležitostně cestovat s lehčím zavazadlem.

Další článek: Reklamy na Windows 7: nízkorozpočtové a natočené foťákem (3× video)

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,