Společnost CAD Studio představuje novou, rozšířenou podobu

Společnost CAD Studio spol.s r.o. oznámila k 1.10.2002 akvizici vybraných aktiv společnosti i-systems/Oskar a zároveň změnu jména firmy na Xanadu s.r.o.
Společnost CAD Studio představuje novou, rozšířenou podobu

Xanadu s.r.o. je součástí holdingu AAC a bude na českém trhu nadále působit pod obchodními značkami „CAD Studio“ a „i-systems“. Firma má v současnosti zastoupení v Českých Budějovicích, Pardubicích, Praze, Plzni a Ostravě a plánuje na rok 2003 obrat přes 230 mil. Kč se 60 zaměstnanci. Xanadu se tak stává jedním z klíčových hráčů na českém trhu IT, které poskytují produkty, služby a řešení s vysokou přidanou hodnotou.

 

Karel Veverka, ředitel Xanadu s.r.o. a člen představenstva AAC a.s. o těchto krocích říká:

„Uskutečňujeme tak plán, vybudovat na českém (později evropském) trhu skupinu firem (Xanadu group), která bude realizovat IT projekty s přidanou hodnotu. Je to dobrá zpráva pro zákazníky i partnery, neboť budeme schopni díky pokrytí České republiky a tradičně vysoké úrovni služeb, ještě lépe a ve větší šíři poskytovat podporu zákazníkům.

To, že se firma bude zabývat již nejen CAD oblastí, vyjadřuje i nový název firmy – Xanadu. Společnost nyní rozšiřuje své zaměření i na oblast IT infrastruktury, aplikačních, síťových a tiskových řešení.“

 

Ve vedení společnosti Xanadu s.r.o. zůstávají členové nejvyššího managementu CAD Studia, posíleni o vedoucí pracovníky i-systems. Generálním ředitelem Xanadu s.r.o. je Karel Veverka, ředitelem divize CAD Studio je jmenován Jiří Zikeš, ředitelem divize i-systems Tomáš Netolický. Obchodní divizi Xanadu vede Radek Nekl a zástupcem generálního ředitele pro technologický rozvoj Xanadu s.r.o. je Vladimír Michl.

 

 

XANADU je označení místa historické říše Kublaj Chána, prosperující v druhé polovině 13. století. Xanadu (též Šang-tu či San-chü), se rozkládá na nynějším území Číny. Dle pověsti idylické město, plné kouzla, krásy a svobody, kryla polokoule ("pleasure dome") chránící obyvatele před přirozenými i nepřirozenými nebezpečími.

 

Xanadu bylo opěvováno v básních S.T.Colleridge, mj. v prý nejromantičtější básni napsané v anglickém jazyce – "Kubla Khan":

In Xanadu did Kubla Khan,

a stately pleasure dome decree,

where Aft the sacred river ran,

through caverns measureless to man,

down to a sunless sea...

- Samuel Taylor Colleridge, 1816

 

XANADU je rovněž jméno projektu Teda Nelsona z roku 1960 (který byl od roku 1988 zastřešován i firmou Autodesk), který řeší ukládání a propojení informací a dokumentů a který mj. poprvé definoval hypertextová propojení dokumentů – koncept, na kterém je dnes postaven celý World Wide Web.

 

 

CAD Studio, působící na trhu již dvanáctý rok, patří k nejvýznamnějším českým specialistům na CAD a GIS služby, a zároveň je tradičním přímým partnerem firem Hewlett-Packard a Autodesk. V oblasti vývoje software jsou zákazníky CAD Studia nejen české, ale i celá řada renomovaných zahraničních firem. V roce 2001 činil obrat CAD Studia 95 mil. Kč. V současnosti CAD Studio zaměstnává 40 pracovníků.

 

Společnost i-systems / Oskar spol.s r.o. působí na IT trhu již od roku 1993 a a jejími hlavními aktivitami jsou dodávky, služby a řešení IT infrastruktury, síťových tiskových řešení a školení. Společnost patří k dlouholetým významným partnerům firem Hewlett-Packard a Microsoft. Společnost i-systems dosáhla v roce 2001 obratu 72 mil. Kč a zaměstnávala 25 pracovníků v Pardubicích, Praze a Ostravě.

 

Xanadu s.r.o. je součástí holdingu AAC a.s., který prostřednictvím svých dceřiných společností zaujímá jedno z předních míst na domácím trhu s informačními technologiemi, výpočetní technikou a spotřební elektronikou. Konsolidovaný obrat AAC dosáhl v roce 2001 6.9 mld. Kč.

 

 

Bližší informace: http://www.cadstudio.cz/xanadu       http://www.isystems.cz/xanadu

 

 

 


CAD Studio     Xanadu s.r.o.

http://www.cadstudio.cz                   http://www.isystems.cz                     http://www.xanadu.cz

info@cadstudio.cz                             info@isystems.cz                               info@xanadu.cz

 

Váš názor Další článek: V účtování Internetu přes vytáčenou linku možná svítá na lepší časy

Témata článku: Microsoft, Samuel, Xanadu, River, Info


Určitě si přečtěte

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 107

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

** Ačkoliv je grafických linuxů plný internet, stále vládnou Windows ** Jeden z nich se jmenuje Zorin OS a nedávno se dočkal aktualizace ** Dělají jej dva kluci z Irska a je fakt hezký

Jakub Čížek | 116

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 43


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky