Společnost BEA leaderem na poli SOA

27. března 2006
Otestujte si nové rozhraní Googlu
BEA, vedoucí světová softwarová společnost, potvrdila svou pozici leadera na poli SOA (Service Oriented Architecture). Potvrdil to nejnovějšího průzkum společnosti IDG Research z února 2006, jehož respondenti označili společnost BEA za jedničku mezi ostatními poskytovateli SOA řešení a služeb.
Společnost BEA leaderem na poli SOA

Společnost BEA jmenovalo na pozici SOA leadera  téměř tři čtvrtiny respondentů, IBM na stejnou úroveň přiřadilo 62 procent a Oracle 38 procent respondentů; 60 procent respondentů chce se společností BEA spolupracovat při zavádění SOA technologií v nejbližších 12 měsících. S IBM chce spolupracovat 43 procent a s Oracle 30 procent respondentů.

 

SOA představuje užitečný přístup k architektuře software, kdy se pomocí IT  organizují dříve samostatné funkce obsažené v podnikových informačních systémech. Takto nově vzniklý systém, založený  na standardním základě, umožňuje kombinovat, konfigurovat a opakovaně přistupovat ke  službám v reálném čase a plně je využívat pro podporu dnešních dynamických a stále se měnících obchodních požadavků. Tento modulární přístup k IT podporuje flexibilitu, rychlost a odpovídající organizační změny.

 

Pojmu „Servisní infrastruktura“ jako výrazu pro softwarovou kategorii podnikových IS splývajících stále blíže k SOA rozumělo 95 procent respondentů. Tato kategorie kombinuje softwarové nástroje s komponenty produktů, které zohledňují vývoj směrem k SOA, webové služby včetně podpůrného messagingu, managementu a integraci dat s příslušným bezpečnostním zabezpečením.

 

Podíl respondentů potvrzujících zásadní prioritu SAO ve svých organizacích dosáhl 62 procent (nárůst o 10 procent). To, že SOA bude mít zásadní prioritu v nejbližších pěti letech se domnívá 79 procent respondentů (nárůst o 18 procent). Vše v porovnání s obdobným výzkumem z května 2005.

 

Více informací o SOA naleznete na http://www.bea.com/soa

 

Metodika průzkumu předpokládala tyto kriteria pro respondenty: Zaměstnání v IT managementu společností nad 500 zaměstnanců; zkušenosti s hodnocením, plánováním, testováním nebo nasazením SOA; vliv na nasazení/zavedení SOA. Těmto kriteriím vyhovělo 521 respondentů z  1040  získaných odpovědí.

 

O společnosti BEA Systems, Inc.

BEA Systems, Inc. (Nasdaq: BEAS) je vedoucí světová softwarová společnost s infrastrukturou pro elektronické obchodování s více než 15 tisíci zákazníky po celém světě včetně většiny z Fortune Global 500. Společnosti se obrací na BEA s žádostmi o vyřešení problému transformace stávajících softwarových aplikací se starou, nepružnou a nadbytečnou architekturou ve vysoce výkonnou a vyzrálou Web infrastrukturu.

Témata článku: Web

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí