Společnost AutoCont CZ a. s. ve spolupráci s ecommerce.cz, a. s. připraví internetový portál Zlínského kraje

Brno, 8. února 2006 – AutoCont CZ a ecommerce.cz uspěly ve výběrovém řízení a započaly práce na přípravě rozsáhlého internetového portálu Zlínského kraje. Ten se má stát významným komunikačním kanálem mezi občany a krajským úřadem, stejně jako důležitým centrem shromažďujícím na jediném místě veškeré potřebné informace o samotném kraji.
Společnost AutoCont CZ a. s. ve spolupráci s ecommerce.cz, a. s. připraví internetový portál Zlínského kraje

Zlínský kraj vyhlásil v minulém roce výběrové řízení na dodávku nového webového portálu. Cílem bylo vybrat dodavatele schopného realizovat rozsáhlý projekt, který nabídne uživatelům, občanům Zlínska, snadno dostupný zdroj informací o dění nejenom na samotném krajském úřadě, ale především v jednotlivých městech a obcích kraje. V tomto výběrovém řízení zvítězily dvě firmy, které podaly společnou nabídku, AutoCont CZ  a. s. a ecommerce.cz, a. s.

 

„Tvorba nového internetového portálu je jedním z nejvýznamnějších projektů, které nyní realizujeme. Věřím, že přispěje k dalšímu zlepšení komunikace mezi naší institucí a partnery v regionu,“ uvedl radní Hynek Steska, který je za tuto oblast zodpovědný.

 

 „Projekty informačních a zákaznických portálů jsou jednou hlavních nabídek naší společnosti. Chceme do projektu přinést dlouholeté zkušenosti z implementace těchto nástrojů tak, aby se portál stal užitečným a funkčním prostředkem pro komunikaci kraje“, řekl Walter Pavliš, ředitel divize Enterprise Business Applications

 

„Jsme potěšeni, že si Zlínský kraj pro tento rozsáhlý projekt zvolil naše CMS řešení, postavené na technologické platformě společnosti Microsoft. SystemIdea Server, jak se tento systém jmenuje je již ověřen z mnoha nasazeno u významných českých firem a institucí“, řekl Radek Sedlář, předseda představenstva ecommerce.cz, a. s.

 

 

Projekt realizace webového portálu je nejen náročný, ale sám o sobě velmi rozsáhlý o tom svědčí i to, že práce, které směřují k prvotnímu naplnění a spuštění webu budou trvat až téměř do listopadu letošního roku, kdy má být nový portál spuštěný a nabídnutý občanům Zlínského kraje.

 

O společnosti AutoCont CZ a.s.
AutoCont CZ a.s. je jednou z dceřiných společností  české soukromé společnosti AutoCont, a.s.. AutoCont působí na českém trhu ICT již od roku 1990 a z původního výrobce PC a prodejce výpočetní techniky se společnost rozvinula v úspěšný holding  působící  na českém a slovenském ICT trhu. V oblasti obchodní politiky  byla nabídka soustředěna do třech hlavních linií: Outsourcing a servisní služby ,Technická, systémová a aplikační infrastruktura , Podnikové aplikace. V rámci těchto  linií se nabídka společnosti AutoCont soustředí na dva základní segmenty zákazníků, Enterprise business segment (EBS) a segment středních a menších firem (SMB).

AutoCont CZ je součástí českého soukromého holdingu AutoCont, do kterého dále patří například společnosti AT Computers, AutoCont Slovensko a Comfor Stores

 

O společnosti ecommerce.cz, a. s.

Společnost ecommerce.cz, a. s. je česká IT firma zaměřená na vývoj rozsáhlých a náročných zákaznických řešení a aplikací. Pro své zákazníky, významné české a zahraniční společnosti, vytváří unikátní systémy, které jim pomáhají v podnikání, snižují náklady a zvyšují konkurenceschopnost.  Dnes firma zaměstnává přes padesát zkušených specialistů, schopných realizovat rozsáhlé projekty jak na platformě Microsoft tak i Java. 

 

Mezi významné zákazníky patří mimo jiné ČEZ, E.ON, ČEPS, ČESKÝ TELECOM, GTS Novera, Narex Česká Lípa, Skanska, Škoda Auto, Televize Prima, Tipos národná loteriová spoločnosť, Ministerstvo zahraničních věcí, Státní zemědělská a potravinářská inspekce, Technická univerzita Liberec, Live.cz, Atlas.cz, AstraZeneca, MaximumASP a mnoho dalších.

Váš názor Další článek: IDC: Windows v prodeji serverů první, Unix po letech vytlačen na druhé místo

Témata článku: Microsoft, Linie, Walter

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší