Společnost ASUS slaví 25 let na trhu

Společnost ASUS slaví 25 let na trhu

Společnost ASUS slaví v těchto dnech 25 let své existence. Předseda společnosti ASUS Jonney Shih ocenil zaměstnance: „Děkuji vám za vaše úsilí a podporu, kterou jste naší společnosti po celá ta léta projevovali. Společně jsme za uplynulých 25 let dosáhli řady výjimečných úspěchů. Těším se, že v následujících letech dosáhneme na naší cestě dalších významných výsledků.“

Pětadvacet let inovací

Společnost ASUS vznikla v roce 1989 jako výrobce základních desek v době, kdy se na Tchaj‑wanu začal rozvíjet počítačový průmysl. V současnosti je ASUS technologickým lídrem, který prodává své produkty po celém světě. Firma zaměstnává více než 13 600 zaměstnanců, včetně týmu pro výzkum a vývoj, jenž čítá 4 500 expertů.

Během své pětadvacetileté historie dosáhla společnost ASUS několika milníků, které jasně ukazují její vášeň pro technologie a také touhu přinášet lidem digitální produkty, které zvýší kvalitu jejich života a nabídnou jim více pohodlí. V roce 2007 představil ASUS první počítač Eee PC, který se doslova přes noc stal hitem a přinesl revoluci do počítačového průmyslu. Jednalo se o vůbec první notebook s atraktivním designem, kompaktními rozměry a dostupnou cenou. V návaznosti na úspěch Eee PC v roce 2010 uvedl ASUS tablet Transformer Pad, který je průkopníkem v oblasti konvertibilních zařízení.

V roce 2011 byl uveden na trh Padfone, první zařízení 2 v 1 na světě kombinující smartphone a tablet. V tradici průlomových řešení a špičkových inovací pokračoval výrobce i v roce 2012, kdy představil ASUS TAICHI, první notebook na světě se dvěma displeji, a ASUS Transformer Book, první notebook na světě s odnímatelným tabletem. Roku 2013 zaujal ASUS v oblasti domácích počítačů, když uvedl Transformer AiO, počítač typu all-in-one s odnímatelným 18,4" tabletem. Letos ASUS představil řadu smartphonů ZenFone v několika rozměrech a barevných provedeních.

„Technologie jsou vášní společnosti ASUS. Inovace jsou jejím hnacím motorem. Nebojíme se přetvářet sny ve skutečnost a snažíme se prostřednictvím našich inovativních digitálních produktů zlepšit život každého uživatele. Vždy se snažíme najít to nejlepší řešení a nabídnout nejvyšší hodnotu. Ačkoli jsme jako společnost za posledních pětadvacet let zaznamenali výrazný růst, naše vášeň pro technologie se ani v nejmenším nezměnila. Nadále zůstává podstatou všeho, co děláme, základem naší snahy posouvat hranice možného a přinášet uživatelům ty nejlepší produkty,“ uzavřel Jonney Shih setkání se zaměstnanci společnosti.

Témata článku: All In One Pc, Asus Eee, Asus Eee Pc, Asus Padfone, Asus Transformer, Asus Transformer Book, Asus Zenfone, Taichi, Transformer, Zenfone, Svět motorů, První motor

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí