Společnost AirMagnet uvádí na trh přelomové bezpečnostní řešení pro bezdrátové sítě

AirMagnet StreetWISE je rodina softwarových bezpečnostních produktů vyvinutých pro firemní prostředí. StreetWISE zabezpečí firemní notebooky s bezdrátovým rozhraním, ať již je uživatelé vezmou kamkoliv a ochrání je před nebezpečnými bezdrátovými činnostmi a chováním jejich uživatelů.
Společnost AirMagnet uvádí na trh přelomové bezpečnostní řešení pro bezdrátové sítě

Software StreetWISE umožňuje nastavení striktních bezpečnostních pravidel pro všechny druhy bezdrátového připojení, čímž ochrání běžného uživatele notebooku před chybami, které mohou notebook a data na něm ohrozit. Můžete vnutit používání pouze zabezpečených přístupových bodů, či jim třeba povolit připojování jen k těm vybraným. Software také zabraňuje běžným chybám uživatelů jako je ad hoc spojení, využití bridge a další.

 

Jde o jediné robustní firemní řešení, které se brání i proti neznalostem a omylům uživatelů a narozdíl od běžných řešení se nedá obejít koncovými uživateli. Vyhnete se tak problémům, kdy neznalí uživatelé zabezpečení vypnou a ohrozí firemní data připojením k nezabezpečení síti.

 

AirMagnet StreetWISE se dodává ve třech různých verzích, vhodných pro rozdílné firemní potřeby. Základní verze označená jen StreetWISE umožňuje vytvářet politiky a manuálně instalovat software na notebooky koncových uživatelů. Pokročilý StreetWISE Central umožňuje administrátorovi správu a kontrolu z centrálního serveru. Výhodou je jednodušší nasazení na velkém množství stanic. Freeware verze StreetWISE Personal je určena i běžným uživatelům. Nabízí jim kompletní kontrolu nad nastavením bezpečnostních politik na vlastním či sdíleném notebooku.

 

Podle Gartneru bude v roce 2008 cca 41 mil. zaměstnanců firem po celém světě aspoň jeden den v týdnu vzdáleně pracovat z domova. Zatímco notebooky byly všeobecně přijaty pro snadnost jejich používání, s nárůstem jejich bezdrátových schopností roste i možnost kompromitace firemních dat na těchto strojích.

 

V ČR řešení AirMagnet dodává společnost BLUECOM..

Více informací na www.airmagnet.cz

Témata článku: Software, Notebooky, Běžný uživatel, Běžný notebook

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje